Reklama

základní
informace

Monterosa Ski Alagna Gressoney Champoluc (1212 – 3260 m. n. m.)

Monterosa ski je lyžařský region v západní Itálii v regionu Aosta, leží na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisou je tedy hradba mnoha čtyřtisícovek počínaje Matterhornem a konče druhou nejvyšší horou Itálie Dufourspitze - Punta Dufour (4634 m).
Monterosa Ski region je v menším meřítku italskou obdobou francouzských 3 údolí – z masivu Monte Rosa vybíhají na jih 3 údolí propojená vleky: v centrálním údolí leží městečko Gressoney La Trinité, vleky odtud šplhají ještě do dvou sousedních: na západě je to údolí s vesničkami Brusson, Antagnod, Champoluc a Frachey, na východně pak Alagna Valsesia.

Celkem je k dispozici 132 km upravovaných tratí a jako bonus jedna z nejlepších evropských lokalit pro lyžování mimo sjezdovky (Alagna) včetně mnoha příležitostí pro heliskiing.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
23 + 94 + 15 = 132 / 132 km
Uměle zasněžováno: 91 %
Vleky:
1396
Celková kapacita: 31984 os/h

Srovnat Monterosa Ski Alagna Gressoney Champoluc s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na svazích s převážně východní nebo západní orientací. Dalo by se říci, že od západu na východ vzrůstá náročnost tratí - první údolí (Champoluc / Frachey) je pro méně náročné lyžaře, Gressoney La Trinité pro středně pokročilé a Alagna je rájem freeriderů a závodníků.
Většina ze 132 km sjezdovek leží v okolí Gressoney La Trinité (hlavně náročnější červené tratě). Přes sedlo Colle Bettaforca vyjedete do sousedního údolí nad Frachey, kde jsou již mírnější tratě. Přetravezovat můžete po úbočí až do vesničky Champoluc ležící pod vrcholem Testa Grigia (3314 m).

Z Gressoney ale můžete vyrazit i na druhou stranu – směr Alagna, kam se dostanete přes Passo Salati (2.971 m). Sjezd dolů do Alagny měří 18 km a má převýšení téměř 2000 metrů! Milovníci offpiste si ale rozhodně nenechají ujít výjezd kabinkou z Passo Salati až do výšky 3.275 metrů na Punta Indren. Odkud se dá sjet jak do Gressoney, tak do Alagny.

Kromě centrálního vleky plně propojeného areálu Alagna-Gressoney-Champoluc si můžete ještě zalyžovat na třech menších místech dostupných skibusy: Anatagnod a Estoul u Champoluc a Beiltschock u Gressoney.

Snowboard

Snowboard park s boardercrossovou dráhou a několika skoky si užijete ve snowparku Seehorn / Gabiet nad Gressoney.

Kam zajít po lyžování

V každé z vesniček je samozřejmě množství barů a restaurací, kteér jsou také rozesety přímo po sjezdovkách. Jinak jsou možnosti relativně omezené.
Více příležitostí pro apres-ski nabízí blízké městečko Gressoney-Saint-Jean (7 km od Gressoney La Trinite) ,kde najdete Gressoney Sport Haus s krytým bazénen, kurty na squash a tenis, krytým golfem a další aktivity.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Vladimíra
  Celkové zhodnocení
  13.02.2017 - 15:34

  V lednu 2017 jsme se ubytovali v hotelu Mirtillo Rosso v Riva Valdobbia, který můžeme jednoznačně doporučit - čistota, ochota, výborné jídlo formou švédských stolů, super wellness. Ski bus u hotelu doveze přímo pod lanovku v Alagna. Lyžování perfektní, upravené sjezdovky, málo lyžařů, překrásná příroda, propojenost. S ohledem na typ sjezdovek a tudíž vyšší náročnost nedoporučuji pro malé děti, případně pro lyžaře-začátečníky.

 • Eva
  Středisko Monte Rosa
  31.01.2017 - 17:47

  U tohoto střediska si dávejte veliký pozor. Při ubytování v Alagne jsme se několikrát vůbec nedostali na sjezdovku. Kabina nejezdila z důvodu počasí a silného větru, se kterým měli Italové problém celý týden.Nutno podotknout že celý týden bylo azuro a vítr nebyl ani znatelný... Také, když už se dostanete více do centra střediska, vás upozorní, že možná v průběhu dne vypnou kabinu směrem zpět a vy se nemáte jak dostat zpět (což se stalo nám, a museli jsme přespávat v horské chatě přímo na sjezdovce).
  Sice celkový počet sjezdovek je nadprůměr v Itálii, ale příliš za to nestojí.

 • Karel
  Celkové zhodnocení
  30.03.2016 - 16:08

  Za 20 let jsme navštívili téměř všechny významné skiareály Itálie i částečně Rakouska, ale Monterosa nás přímo uchvátila. V týdnu od 19.O3 2016 jezdilo vše, celotýdení azuro, takže super. Ubytování Pietre Gemele krásné. A vše krásné až potud!! Při pozdním nočním příjezdu jsme nereklamovali závadu na rozkládacím dvojlůžku a raději jsme si lehli na matraci na zem. Další den jsme požádali o opravu. Upozorňuji!!! - závada spočívala ve výměně dvo šroubků M6 a dobu opravy tak 5minut (byly ukrouceny). Večer bylo opraveno, což jsme chválili. O to větší rozčarování večer před odjezdem. Na dveřích přilepena obálka k úhradě 100 Euro do 19.00hod, jinak že na nás pošlou carabineri!!! Věc neslýchaná!! Chování, či ječení, rádoby ty děv.. na recepci nemohu z důvodu bontonu česky komentovat. Tak-že tam již nikdy.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

sedm - pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Harrachov je půvabné městečko ležící v západním cípu Krkonoš v širokém údolí řeky Mumlavy ze všech stran obklopeno horami. Původní ves Dorfl založena v 17. století a začá...
Lyžování ve výškách: 650 - 1022 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %