Reklama

základní
informace

Monterosa Ski Alagna Gressoney Champoluc (1212 – 3260 m. n. m.)

Monterosa ski je lyžařský region v západní Itálii v regionu Aosta, leží na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisou je tedy hradba mnoha čtyřtisícovek počínaje Matterhornem a konče druhou nejvyšší horou Itálie Dufourspitze - Punta Dufour (4634 m).
Monterosa Ski region je v menším meřítku italskou obdobou francouzských 3 údolí – z masivu Monte Rosa vybíhají na jih 3 údolí propojená vleky: v centrálním údolí leží městečko Gressoney La Trinité, vleky odtud šplhají ještě do dvou sousedních: na západě je to údolí s vesničkami Brusson, Antagnod, Champoluc a Frachey, na východně pak Alagna Valsesia.

Celkem je k dispozici 132 km upravovaných tratí a jako bonus jedna z nejlepších evropských lokalit pro lyžování mimo sjezdovky (Alagna) včetně mnoha příležitostí pro heliskiing.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
23 + 94 + 15 = 132 / 132 km
Uměle zasněžováno: 91 %
Vleky:
1396
Celková kapacita: 31984 os/h

Srovnat Monterosa Ski Alagna Gressoney Champoluc s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na svazích s převážně východní nebo západní orientací. Dalo by se říci, že od západu na východ vzrůstá náročnost tratí - první údolí (Champoluc / Frachey) je pro méně náročné lyžaře, Gressoney La Trinité pro středně pokročilé a Alagna je rájem freeriderů a závodníků.
Většina ze 132 km sjezdovek leží v okolí Gressoney La Trinité (hlavně náročnější červené tratě). Přes sedlo Colle Bettaforca vyjedete do sousedního údolí nad Frachey, kde jsou již mírnější tratě. Přetravezovat můžete po úbočí až do vesničky Champoluc ležící pod vrcholem Testa Grigia (3314 m).

Z Gressoney ale můžete vyrazit i na druhou stranu – směr Alagna, kam se dostanete přes Passo Salati (2.971 m). Sjezd dolů do Alagny měří 18 km a má převýšení téměř 2000 metrů! Milovníci offpiste si ale rozhodně nenechají ujít výjezd kabinkou z Passo Salati až do výšky 3.275 metrů na Punta Indren. Odkud se dá sjet jak do Gressoney, tak do Alagny.

Kromě centrálního vleky plně propojeného areálu Alagna-Gressoney-Champoluc si můžete ještě zalyžovat na třech menších místech dostupných skibusy: Anatagnod a Estoul u Champoluc a Beiltschock u Gressoney.

Snowboard

Snowboard park s boardercrossovou dráhou a několika skoky si užijete ve snowparku Seehorn / Gabiet nad Gressoney.

Kam zajít po lyžování

V každé z vesniček je samozřejmě množství barů a restaurací, kteér jsou také rozesety přímo po sjezdovkách. Jinak jsou možnosti relativně omezené.
Více příležitostí pro apres-ski nabízí blízké městečko Gressoney-Saint-Jean (7 km od Gressoney La Trinite) ,kde najdete Gressoney Sport Haus s krytým bazénen, kurty na squash a tenis, krytým golfem a další aktivity.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + nula = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Livigno leží v náhorní kotlině na pomezí Švýcarska a Itálie. Livigno je obklopené ze všech stran vysokými horami, v zimě je tak Livigno přístupné jen serpentinami z Bormi...
Lyžování ve výškách: 1809 - 2796 m.n.m
Délka sjezdovek: 115 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %26 %57 %17 %