Reklama

základní
informace

Mürren - Schilthorn (796 – 2970 m. n. m.)

Mürren je nejvýše položeným centrem ski regionu pod "střechou Evropy" - masivem Jungfrau, Eiger a Mönch. Sousedí s dvěma dalšími centry, která jsou díky Světovému poháru u nás známější: Wengen a Lauterbrunnen. V sousedním údolí leží čtvrté centrum oblasti - Grindelwald. Vstupní branou a hlavním centrem celé oblasti je potom Interlaken ležící mezi jezery Brienzersee a Thunersee.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
69 + 113 + 34 = 216 / 216 km
Uměle zasněžováno: 28 %
Vleky:
610206
Celková kapacita: 44150 os/h

Srovnat Mürren - Schilthorn s ostatními středisky

Lyžování

Samotný areál Mürren/Schilthorn (796-2971 m.n.m.) nabízí tratě o souhrnnné délce 53 km (75% červených a černých), lyžuje se převážně na severovýchodních svazích.
Díky otáčivé restauraci na nejvyšším bodě - vrcholu Piz Gloria/Schilthorn - je tento areál známý všem příznivcům Jamese Bonda. V tomto areálu také naleznete vůbec nejdelší sjezdovku v celém regionu Jungfrau - 16 km dlouhý náročný sjezd s převýšením téměr 2200 m z vrcholu Piz Gloria dolů do nejnižšího bodu - Lauterbrunnenu (spodní část sjízdná jen v případě dobrých podmínek).

V celém Jungfrau Ski regionu je celkem k dispozici 213 km sjezdovek. Oblast tvoří dvě údolí, která se stýkají v Interlakenu. Kromě areálu Mürren/Schilthorn se lyžuje v dalších dvou sousedících ale vleky nepropojených areálech:

- Kleine Scheidegg/Männlichen (1034-2320 m.n.m.) - tento areál leží přes údolí naproti Murrenu na hřebenu mezi Grindelwaldem a Lauterbrunnenem, je hlavním centrem oblasti - nabízí 110 km náročných sjezdovek (černé a červené tvoří více než 80%). Opravdovou lahůdkou je trať z Lauberhornu do Wengenu, na které se pravidelně jezdí sjezdy Světového poháru.
Další zajímavou možností je vydat se z Lauberhornu na druhou stranu směrem na Grindelwald po 13 km dlouhé sjezdovce s převýšením 1450 m. Za návštěvu rozhodně stojí i oblíbená carvingová sjezdovka u vrcholku Männlichen (trať Aspen).

- First/Oberjoch (1034-2501 m.n.m.): areál leží přímo nad Grindelwaldem, k dispozici je celkem 50 km převážně modrých (30 km) a červených tratí (12 km), areál je tedy vhodný i pro méně náročné lyžaře, popř. rodiny s dětmi.

Snowboard

Nabídka pro snowboardisty je široká: celkem 3x halfpipe + fun park (First/Schreckfeld, Kleine Scheidegg, Mürren - Muttleren).

Kam na běžky

Nad Mürren je 2 km okruh, dalších 12 km je v údolí u Lauterbrunnenu.

Kam zajít po lyžování

Rozhodně si nenechte ujít výjezd zubačkou na nejvýše položenou železniční stanici Evropy v horském sedle Jungfraujoch (3454 m). Trať je z více než poloviny vedena tunelem ve skalním masívu Eigeru a Mönchu, zubačka vyjíždí ze stanice Kleine Scheidegg (2061 m), kam se dostanete opět zubačkou z Lauterbunnenu (796 m). Ze sedla můžete obdivovat jak okolní čtyřtisícovky, tak i Aletschgletscher - nejdelší ledovec v Alpách.

Pro milovníky extrémního lyžování je tu také Inferno Rennen - nejobtížnější závod ve sjezdu pro veřejnost - spustíte se z Piz Gloria dolů do Lauterbrunnenu.

Volný čas lze ovšem trávit i méně náročným způsobem - například jízdou na sáňkách (50 km tratí, v oblasti je nejdelší sáňkařská dráha světa - 15 km, 1600 m převýšení z Faulhornu do Grindelwaldu), návštěvou bazénu v Grindelwaldu nebo v Lauterbrunnenu (v hotelu Jungfrau). Popřípadě jen tak můžete bloumat po upravovaných zimních cestách.

Zajímavá je i návšteva Mystery Parku u Interlakenu, který provozuje nadace známého ufologa Ericha von Dänikena. V parku se dozvíte vše o největších záhadách na Zemi - egyptskými pyramidami počínaje a mayskou civilizací konče.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 880 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Thun - Interlaken. Z konce dálnice v Interlakenu je to do Mürrenu ještě přibližně 20 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři * tři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Chopok - druhá nejvyšší hora Nízkých Tater - je největším slovenským lyžařským střediskem. Na Chopku se lyžuje na severní i jižní straně. Severní strana spadá do Demanovs...
Lyžování ve výškách: 1028 - 2024 m.n.m
Délka sjezdovek: 36 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %44 %22 %