Reklama

základní
informace

Nassfeld - Hermagor (610 – 2020 m. n. m.)

Nassfeld - Hermagor je největším lyžařským střediskem Korutan. Nachází se nedaleko rakousko-italských hranic v údolí Gailtal. Díky poloze na jihu Rakouska se Nassfeld podobně jako italská střediska pyšní nadprůměrným počtem slunečných dnů. Další již nespornou výhodou ve středisku Nassfeld je vedle slušné délky sjezdovek (110 km) i výkonný zasněžovací systém schopný pokrýt 100% tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
30 + 69 + 11 = 110 / 110 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
17584
Celková kapacita: 45000 os/h

Srovnat Nassfeld - Hermagor s ostatními středisky

Lyžování

Areál ve středisku Nassfeld - Hermagor leží na převážně severních svazích hraničního hřebenu s Itálií. Celkem vleky propojují tři sousedící údolí.

Hlavní přístup do areálu je z parkoviště v městě Tröpolach ve výšce 610 m.n.m. Odtud jsou lyžaři během 15 minut přepraveni moderní téměř 8 km dlouhou lanovkou Millenium-express do srdce areálu - části Sonnenalpe Nassfeld.

V lyžařské nabídce Nassfeldu převládají jednoznačně červené sjezdovky, kterých je ve středisku více než 50%. K nejzajímavějším patří závodní sjezdovka FIS dlouhá 3,6 km, která začíná pod vrcholem 2195 metrů vysoké hory Gartnerkofel.

Snowboard

Ve středisku Nassfeld samozřejmě myslí i na snowboardisty - k dispozici je Hhalfpipe na Gartnerkofelu (200 m délka, 15 šířka, výška 3,3m), Snow-Cross-Park na Tressdorfer Alm a Snowboardarea Garnitzen.

Kam zajít po lyžování

Nabídka aprés-ski aktivit je bohatá. Po lyžování si můžete zabruslit na největší přírodní ploše v Evropě – na zamrzlé hladině jezera Weissensee. Příjemně relaxovat zase můžete v Aquaareně Kötschach – Mauthen (20 km od Nassfeld; plavecký bazén, dětský bazén, bazének pro nejmenší se skluzavkou, 45 m dlouhý tobogán a další atrakce). Nebo můžete vyrazit do 40 km vzdáleného Villachu, kde jsou lázně. Samozřejmě ve vesničkách v údolí Gailtal nebo přímo ve skiareálu Nassfeld - Hermagor je množství barů a restaurací.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 580 km

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Renáta
  pohoštění
  13.04.2016 - 21:26

  chtěla jsem ochutnat dobroty v pověstné restauraci U Slováků a musím říci,že jsem byla dost na rozpacích jídlo nic moc a taky poměrně draho škoda velmi jsme se těšili

 • Ivana
  OBČERSTVENÍ
  13.04.2016 - 21:21

  Jsem tady již po šesté a musím přiznat,že lyžování a ubytování ok ,ale hospoda U Slováků je stále dražší a kvalita jde do.....škoda

 • Vladimir Fulin
  hospoda U Slováka
  03.01.2016 - 11:47

  Jezdím do Nassfeldu od roku 1982 s lyžováním a ubytováním jsem max. spojkojen, chodili jsme do hospody U Slováka velice rádi, ale poslední tři roky tam šidí, porce jsou slabé a že tam není třeba umět německy a mají tam Plzeň, borovičku, atd., nemusím jezdit na krásné lyžování do Rakouska. V celém areálu jsou podstatně lepší a levnější restaurace a myslím si, že to U Slováka začali dost situaci podceňovat. Není to jen můj názor, se mnou jezdí lidi od filmu, herci, atd., protože v této branži dělám a je to trochu ostuda.!!!

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět * ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Arabba leží v srdci Dolomit na jihovýchodním okraji masivu Sellagruppe. Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících kolem Sellagrupe sousedí Arraba s ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 57 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %35 %51 %14 %