Reklama

základní
informace

Kouty nad Desnou (580 – 1095 m. n. m.)

Kouty nad Desnou jsou nedávno vybudovaným lyžařským areálem. Leží mezi Šumperkem a Červenohorským sedlem v blízkosti přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Jde o moderní areál postavený "na zelené louce". Zatím sice nabízí necelých 6 km tratí, ale i to z něj dělá druhý největší areál v Jeseníkách měřeno délkou tratí (po Ramzové). Ovšem lyžaře zaujme hlavně na místní poměry neobvyklou 6-sedačkou a relativně kvalitním (novým) zázemím.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 1 = 3 / 6 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
21
Celková kapacita: 5600 os/h

Srovnat Kouty nad Desnou s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severozápadních svazích Medvědí hory. Pro přístup do areálu bohužel musíte využít přibližovací vlek od centrálního parkoviště. Pak ale můžete nahoru vyrazit moderní 6-sedačkou, která sice nabízí pohodlný nástup, ale zakrytí už ne. Sjezd dolů začíná společným modrým úsekem, který se pak rozdvojuje a po každé straně lanovky vede dolů zajímavá červená trať, s dostatečnou šířkou a proměnlivým sklonem. Jen škoda toho modrého traverzu na zadní sjezdovku.

Snowboard

U dolní stanice je snowpark s množstvím překážek a skoků.

Kam na běžky

Od horní stanice sedačky vedou stopy kolem Medvědí hory nebo Mravenečníku. Vyrazit můžete i přímo k nádrži Dlouhé stráně.

Kam zajít po lyžování

Přímo u dolní stanice najdete hned několik možností - self-service pro rychlé občerstvení během dne, dvě restaurace a bar pro delší posezení nebo bowlingovou dráhu pro zábavu po lyžování.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Eva
  Názor Rudolfa
  07.02.2018 - 10:10

  Se vším co napsal pan Rudolf souhlasím...je toho hodně co by měli vylepšit...

 • Eva
  Názor Rudolfa
  07.02.2018 - 10:10

  Se vším co napsal pan Rudolf souhlasím...je toho hodně co by měli vylepšit...

 • Rudolf
  Cena Kouty
  31.01.2017 - 11:39

  Nebulte, Michale, např. Saalbach má 270km za 57 EUR (myslím), tj. 0,20 Kč/km. Sela Ronda 1200 km za 57 EUR, tj. 0,0475 Kč/km. Nebudu se ptát proč.....Kouty jsou na Moravě jednoznačně bezkonkurenčně nejlepším kopcem. Samozřejmě že přes týden, ne o sobotě a neděli, to je Sodoma Gomara všude. Kouty mají problém s výšlapem k sedačce, to by měli chlapci řešit. Kouty mají problém (jako všichni v Čechách) se sněhem, který nějak napadá, pak roztaje, zmrzne, přikryje jej další vrstva, která se však po několika tisících sjezdech shrne a v příkrých pasážích se jezdí po ledu (což v Rakousku nemají ten problém), což bez nabroušených hran jde o držku. Problém mají Kouty i s červenou-ta vpravo. Dost muld (srovnat kopec), je šikmá (to kopec se srovnat nedá), pak tam uprostřed stojí ti začínající a sbírají odvahu sjet dolů. Další problém je sedačka a dojezd. Tam odpoledne v sobotu jde také o život sklouzávat po ledě (nabalit brusle?). A v neposlední řadě, kluci nemusili šetřit a sedačky vybavit bublinama. V Čechách není problém je uživit. To když pak sedm minut na tom sedíte ve větru 40 km/hod. dá to zabrat. A přístup zaměstnanců: 27. 01. 2017 se sedačka zastavila v 14:45. Do 15:30 (než se to nouzově rozjelo) nikdo neinformoval, co se bude dít, i když sloupy jsou osazeny reproduktory. A drzá paní na informacích - po telefonu jsme chtěli info, a poslala nás do hader. No, kluci mají ještě co vylepšovat a nemusí je to stát majlant. Jo, ten bordel nahoře v bufíku - vždyť stačí jen vynést koše a nenechat je překypovat....

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři + sedm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Kronplatz je moderní lyžařská oblast ležící 30 km východně od Brixenu. Je soustředěná kolem dokola rozsáhlého, oblého vrcholku stejnojmenné hory(2.275 m). Areál je přístu...
Lyžování ve výškách: 975 - 2275 m.n.m
Délka sjezdovek: 116 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %27 %25 %