Reklama

základní
informace

Kouty nad Desnou (580 – 1095 m. n. m.)

Kouty nad Desnou jsou nedávno vybudovaným lyžařským areálem. Leží mezi Šumperkem a Červenohorským sedlem v blízkosti přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Jde o moderní areál postavený "na zelené louce". Zatím sice nabízí necelých 6 km tratí, ale i to z něj dělá druhý největší areál v Jeseníkách měřeno délkou tratí (po Ramzové). Ovšem lyžaře zaujme hlavně na místní poměry neobvyklou 6-sedačkou a relativně kvalitním (novým) zázemím.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 1 = 3 / 6 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
21
Celková kapacita: 5600 os/h

Srovnat Kouty nad Desnou s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severozápadních svazích Medvědí hory. Pro přístup do areálu bohužel musíte využít přibližovací vlek od centrálního parkoviště. Pak ale můžete nahoru vyrazit moderní 6-sedačkou, která sice nabízí pohodlný nástup, ale zakrytí už ne. Sjezd dolů začíná společným modrým úsekem, který se pak rozdvojuje a po každé straně lanovky vede dolů zajímavá červená trať, s dostatečnou šířkou a proměnlivým sklonem. Jen škoda toho modrého traverzu na zadní sjezdovku.

Snowboard

U dolní stanice je snowpark s množstvím překážek a skoků.

Kam na běžky

Od horní stanice sedačky vedou stopy kolem Medvědí hory nebo Mravenečníku. Vyrazit můžete i přímo k nádrži Dlouhé stráně.

Kam zajít po lyžování

Přímo u dolní stanice najdete hned několik možností - self-service pro rychlé občerstvení během dne, dvě restaurace a bar pro delší posezení nebo bowlingovou dráhu pro zábavu po lyžování.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Eva
  Názor Rudolfa
  07.02.2018 - 10:10

  Se vším co napsal pan Rudolf souhlasím...je toho hodně co by měli vylepšit...

 • Eva
  Názor Rudolfa
  07.02.2018 - 10:10

  Se vším co napsal pan Rudolf souhlasím...je toho hodně co by měli vylepšit...

 • Rudolf
  Cena Kouty
  31.01.2017 - 11:39

  Nebulte, Michale, např. Saalbach má 270km za 57 EUR (myslím), tj. 0,20 Kč/km. Sela Ronda 1200 km za 57 EUR, tj. 0,0475 Kč/km. Nebudu se ptát proč.....Kouty jsou na Moravě jednoznačně bezkonkurenčně nejlepším kopcem. Samozřejmě že přes týden, ne o sobotě a neděli, to je Sodoma Gomara všude. Kouty mají problém s výšlapem k sedačce, to by měli chlapci řešit. Kouty mají problém (jako všichni v Čechách) se sněhem, který nějak napadá, pak roztaje, zmrzne, přikryje jej další vrstva, která se však po několika tisících sjezdech shrne a v příkrých pasážích se jezdí po ledu (což v Rakousku nemají ten problém), což bez nabroušených hran jde o držku. Problém mají Kouty i s červenou-ta vpravo. Dost muld (srovnat kopec), je šikmá (to kopec se srovnat nedá), pak tam uprostřed stojí ti začínající a sbírají odvahu sjet dolů. Další problém je sedačka a dojezd. Tam odpoledne v sobotu jde také o život sklouzávat po ledě (nabalit brusle?). A v neposlední řadě, kluci nemusili šetřit a sedačky vybavit bublinama. V Čechách není problém je uživit. To když pak sedm minut na tom sedíte ve větru 40 km/hod. dá to zabrat. A přístup zaměstnanců: 27. 01. 2017 se sedačka zastavila v 14:45. Do 15:30 (než se to nouzově rozjelo) nikdo neinformoval, co se bude dít, i když sloupy jsou osazeny reproduktory. A drzá paní na informacích - po telefonu jsme chtěli info, a poslala nás do hader. No, kluci mají ještě co vylepšovat a nemusí je to stát majlant. Jo, ten bordel nahoře v bufíku - vždyť stačí jen vynést koše a nenechat je překypovat....

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest - šest = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Val Gardena je jedno z nejoblíbenějších a dnes také nejdražších dolomitických údolí, leží na severozápadním okraji masivu Sellagruppe.

Když do Val Gardeny vyst...
Lyžování ve výškách: 1060 - 2520 m.n.m
Délka sjezdovek: 175 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %60 %10 %