Reklama

základní
informace

Kouty nad Desnou (580 – 1095 m. n. m.)

Kouty nad Desnou jsou nedávno vybudovaným lyžařským areálem. Leží mezi Šumperkem a Červenohorským sedlem v blízkosti přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Jde o moderní areál postavený "na zelené louce". Zatím sice nabízí necelých 6 km tratí, ale i to z něj dělá druhý největší areál v Jeseníkách měřeno délkou tratí (po Ramzové). Ovšem lyžaře zaujme hlavně na místní poměry neobvyklou 6-sedačkou a relativně kvalitním (novým) zázemím.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 1 = 3 / 6 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
21
Celková kapacita: 5600 os/h

Srovnat Kouty nad Desnou s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severozápadních svazích Medvědí hory. Pro přístup do areálu bohužel musíte využít přibližovací vlek od centrálního parkoviště. Pak ale můžete nahoru vyrazit moderní 6-sedačkou, která sice nabízí pohodlný nástup, ale zakrytí už ne. Sjezd dolů začíná společným modrým úsekem, který se pak rozdvojuje a po každé straně lanovky vede dolů zajímavá červená trať, s dostatečnou šířkou a proměnlivým sklonem. Jen škoda toho modrého traverzu na zadní sjezdovku.

Snowboard

U dolní stanice je snowpark s množstvím překážek a skoků.

Kam na běžky

Od horní stanice sedačky vedou stopy kolem Medvědí hory nebo Mravenečníku. Vyrazit můžete i přímo k nádrži Dlouhé stráně.

Kam zajít po lyžování

Přímo u dolní stanice najdete hned několik možností - self-service pro rychlé občerstvení během dne, dvě restaurace a bar pro delší posezení nebo bowlingovou dráhu pro zábavu po lyžování.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich k...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2737 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
17 %48 %22 %13 %