Reklama

recenze
ubytování

Ještěd - Liberec (540 – 1000 m. n. m.)

reklama

Recenze ubytovacích zařízení

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Vlada
  Zkusenost
  17.02.2017 - 13:41

  Byl jsem tam poprve a opravdu naposled. Zkusenost veru pekelna. V 9:00 ani znamka po rolbe, vypada to jako kdyby si rolbar vzal 2 tydny dovolenou. Vlekari protivni, s ditetem ze by pomohly, to ani nahodou. Vsude ledovka, sjezdovky tesne u srazu do lesa nicim nezabezpecene. Nikdy vice, Jestedu se obloukem vyhnu.

 • Andrea Hrochová
  Lyžovačka Ještěd
  30.12.2016 - 21:08

  Dobrý den,
  včera jsem zde čerpala z recenzí a po dneštním zážitku musím doplnit své zážitky. Dnes je pátek, tady všední den, ale mezi svátky.Zaparkovat se dalo bez problémů a to hned pod pokladnou k vlekům na hlavním parkovišti. Parkování zdarma. S paní na pokladně se dalo mluvit docela dobře. Počítali dnes mezisezóní ceny. My jsme rodina 2 dospělí a dvě děti (jedna 6,5 a druhý 3,5 ) malý jezdil zdarma, ta větší za zlevněné. Celkem jsme zaplatili za 4 hodiny 1020,- Kč. Zalyžovat se tam dalo, kapacity lanovek jsou docela velké a fronty jsme nikde nečekali. Ale kvalita lyžování nebyla tedy nic moc. Přírodní sníh nebyl, takže jen technický, to by nevadilo, ale na mnoha prudkých úsecích zledovatělé plotny a na stranách nahrabané muldy sněhu. Dcera si s tím obstojně poradila, ale malý toho měl dost, ač už také nelyžoval prvně. Pro takhle malé děti to tam moc není. Jedině, že máte rádi dobrodružství. Nejhorší však byl dojezd zpět k parkovišti. Totálně vydřená sjezdovka a místy kusy ledu. Toho malého jsme museli nést asi 500 metrů. Nedalo se to ani sejít. Jinudy se tam dojet nedalo, leda po sáňkařské dráze a ta byla bez sněhu. Dětského vleku jsem se vůbec nevšimla, ale údajně stejně nebyl v provozu. Děti tam využívají malou sjezdovku s vlekem pod Bucharkou.

 • Milda
  Webkamera Ještěd
  23.12.2015 - 02:23

  Pohled na Ještěd z dálky - https://www.webkameryzive.cz/jested-liberec

 • Holoubek
  Ještěd
  13.03.2015 - 12:46

  13.3.2015 dnes supr lyžovačka poklona všem co se starají o areál. Díky

 • Marek
  Procházka
  30.12.2012 - 23:30

  Vážení přátelé, lyžaři,

  zkušenost s Ještědem v 12/2012 je více než otřesná. Ve SKI centru jsem byl poprvé a vážně naposled. Pominu-li zmatek na parkovištích a fakt, že k prvnímu vleku jdete po svých strmým kopcem a pouhé zapůjčení lyží ( dáli se to, co jsem měl na nochách nazvat lyže) mě vyšlo na neuvěřitelných 350,- Kč, nenabízí SKI areál nic z toho, co je vidět na panorámatických fotkách. Ano, máme zde spoustu vleků...nicmně sjezdovka, kde se opravdu dá lyžovat má 300 metrů. Zbytek jsou 2 metry široké cesty lesem, kde opravdu nic není. Možná běžky??? Ale sjezdař pláče... Jediné, co po výstupu zmrzlí z lanovky 2/3 cesty dolů děláte je, že plužíte v lese úzkou cestou a mrznete dále... Neuvěřitelně mě pobavil přejezd i místní silniční komunikace... holý asfalt...Po tomto utrpení se před Vámi otevře svah, pokrytý ledem a dunami sněhu...nebo spíše toho, co ze sněhu zbylo. Po jeho sjetí ( cca 2 minuty ) jste u vleku a vše se opakuje nanovo.Je smutné, že ani nyní, když se počasí konečně umoudřilo, není sjezdovka nijak upravená. Informace, že se na sjezdovce nachází 40 cm techn. sněhu je zcela mylná. Realitou je 2-5 ti centimetrová vrstva ledu a ledové drti, která tu z nějakého sněhu zbyla. Ski pas se slevou pro dva cca 800,-... Co dodat...zklamání veliké.

 • Přéma
  Ještěd? Ano!
  10.12.2006 - 11:31

  Ahoj lyžníci!
  Miluju Ještěd, mám rád hory, louky, les, ale Ještěd? Moje srdeční záležitost. Jsem ze středočech a rád se toulám po Krkonoších a Jizerských horách. Samozřejmě v zimě obouvám lyže a vzhůru za krásou zasněžených vrcholků. Sjezdové lyžování v areálu Ještěd? Pohádka,která v sezoně s dostatkem sněhu nadchne. Využívám všední dny, pokud to nasazení v práci nezhatí,sednu do auta a za 40 minut jsem pod vrcholem Ještědu. Začnu parkováním, přes všední dny je obvykle bez větších potíží, to neplatí o víkendech a svátcích. Zrcadlem naplněného parkoviště je samozřejmě obsazení areálu. Pokud se člověk rozhodne vyrazit na sjezdové tratě ráno, ve všední den, nebo za horšího počasí, je to doslova ze sjezdovky k prázdnému turniketu a znovu a znovu až do roztrhání těla. Jsem z bláznů, co ráno stojí u spuštění vleku a večer žebrám o poslední vytažení nahoru:-).Tratě jsou dobře upravené a bezpečné, obsluha vleků? Nemám žádnou negativní zkušenost. Dostatek sjezdovek a vzájemné propojení je fajn a velmi pěkně se dá měnit každá jízda dolů. Malou pihou na kráse je někdy vydřený spodek tratí, ale to je bolest daná rozdílem nadmořské výšky. Dole je prostě teplo a sníh se někdy špatně udrží. Obsazenost ve dnech volna jsem zmínil a vzhedem k reklamě, novým vlekům a rozšíření parkovacích ploch? No možná to bude lepší opravdu obětovat pracovní den a pak Ještěd nemá chybu. Ať,to frčí!!! Nemůžu se dočkat sněhu. Aloha Přéma

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + tři = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Gitschberg - Jochtal leží hned na začátku údolí Pusteria nad městečkem Muhlbach / Rio di Pusteria cca. 40 km na jih od Brennerského průsmyku. Skoro až do areálu Gitschber...
Lyžování ve výškách: 1371 - 2510 m.n.m
Délka sjezdovek: 42 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %48 %17 %