Reklama

recenze
ubytování

Saas-Fee (1800 – 3600 m. n. m.)

reklama

Recenze ubytovacích zařízení

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Petr
  13 čtyřtisícovek
  02.02.2015 - 13:29

  ne 10, ale 13 .... :-)

 • emily
  top stredisko
  01.02.2015 - 17:29

  Nie je veľa toho čo sa dá vytknúť tomuto stredisku. Bola som tam dvakrát vždy v januári a určite sa nedá hovoriť o katastrofálnej zime....
  to je rozhodne prehnané....slnka som si užila na svahoch tiež v pohode..... na niektorej zjazdovke dlhšie na inej kratšie
  inak toto stredisko má pre mňa jedinečnú neopakovateľnú atmosféru....
  nádherné romantické zasnežené miesto v ktorom to žije a po ktorom sa takmer výhradne presúvate po vlastných ( jazdia tu iba elektromobily ),keďže auto ste museli odparkovať v garážach na začiatku strediska...
  je tam draho...ale kto na to má.....vrele odporúčam

 • ski
  Irča
  16.04.2014 - 16:54

  Výhoda to je tak akorát v březnu a dubnu, jinak ne.
  Vysloveně katastrofální je leden, kdy je tam zima jak nikde v Evropě. Za celý den se na sjezdovky slunce ani nepodívá a takovou zimu jsem ještě nikde nezažil. A prosinec s únorem nejsou o moc lepší. Podobnou ledovou kotlinu v Evropě budeš těžko hledat.
  To že to není v lednu žádná hitparáda dokládá fakt, že už několik let dávají místní hoteliéři k ubytování skipas zdarma. A i tak je tam v lednu poloprázdno !!!

 • Irča
  Saas Fee
  16.04.2014 - 07:43

  Haha. Já jsem se jen zasmála tomu, že prý jediná nevýhoda Saas Fee je orientace sjezdovek na severní stranu... NENÍ TO NÁHODOU OBROVSKÁ VÝHODA? JE TO OBROVSKÁ VÝHODA!!!

 • Radous
  lentní lyžovačka
  07.08.2012 - 12:47

  Pro letní lyžovaní jedno z nejlepších středisek alp. Dne 1 srpna jasno a téměř bezvětří, ráno v 8:30h -1C, v poledne 5C, sjezdovky velmi dobře upravené, dopoledne krásný tvrdý manšestr bez ledu, po 11h sníh pomalu povolil na jarní firn. Vleky v provozu do 13:30h. Ceny né úplně lidové, 2denní permanentka 262CHF/os platí pro Saas-Fee i Zermatt.

 • Yeti :)
  celkem ok
  10.01.2010 - 00:52

  Asi jsme byli z těch šťastnějších a lyžování jsme si užili bez problému. Nefoukalo nám a celé středisko bylo otevřené až na vrchol Allalinu. Jedinou nevýhodu spatřujem v orientaci sjezdovek na severní stranu, takže si sluníčka moc neužijete. Jinak ale vše bez chyby.

 • M.Denk
  pro Petra
  07.04.2009 - 13:16

  Jak to tak čtu,tak asi opravdu smůla na blbýho řidiče. My jsme za celý týden měli tu čest s třema řidičema a naštěstí v pohodě. Dokonce i lyže se dávaly do zadu i do kufru. Špínu na lyžích jsme neměly, Saas Grund je přeci jen kouse do Saas Fee i do Saas Almagell. Takže z mého pohledu skibusy ok. Saas Balen je trochu z ruky.

 • Petr
  super, ale jen někdy
  06.04.2009 - 19:38

  Mě právě ten brajgl na silnicích docela vadil, protože než jsem dojel busem ze Saas Balenu do Saas Fee, tak byly jak prase. Arogantní autobusák mě je nechtěl dát dolů do kufru, že prý je může vozit jen vzadu. Jak se říká líná huba holé neštěstí - tak jsem nelenil a postěžovaljsem si paní domácí a ta se telefonicky na vedení skibusů informovala. Odpověď zněla, že se lyže samozřejmě do kufru dávat můžou. Jak píše pan M.Denk jsou tam většinou slušní a ochotní lidé !!! Teda je tam pár trotlíků, ale ty vždy vyzobu já. Druhý den jsem si ráno kufr bez ptaní otevřel a lyže dal dolů a kupodivu žádná odezva. Jel jiný řidič. Odpoledne při odjezdu to už bylo jiné. Trotlík přišel opět o 5 minut pozdě a znovu mě lyže nechtěl dát dolů. Po dobrém to bohuže nešlo. Jak jsem vcelku klidný a nekonfliktní typ, tak takový řev autobusové nádraží v Saas Fee ještě nikdy nazažilo. Použil jsem snad všechna sprostá slova co v němčině existujou, vyslechl si něco o přesném švýcarském čase a svůj výbuch hněvu jsem zakončil cosi o usraném zaměstnanci permanentně opožděných skibusů. Řval jsem asi trochu víc, protože se najednou čekárna podivně zaplnila. Nejsem na to hrdý, ale nenechám sebou vydrbávat. Lyže jsem mohl nechat v kufru a už jsem stou přesnou švýcarskou hvězdou nikdy skibusem nejel. Asi si vzal volno, protože pak už jezdil jinej řidič. Ono opravdu není moc příjemné mít lyže čerý a špinavý od posypu - to se pak nejen blbě jezdí, protože je skluznice plná špíny, ale hlavně je člověk jak šmudla. To je věc která mě tam nesmírně točila.

 • M.Denk
  tohle se nám nestalo....
  04.04.2009 - 20:40

  Jak čtu vaše zkušenosti, tak opravdu nám se za celý týden ani jednou nestalo, že by skibus jezdil takhle špatně. Bydleli v Saas Grundu, jezdily jsme jak do Saas Fee, do Saas Almagell i po Saas Grundu vždy ski busem a vždy naprosto bez problémů a na čas. Ten nepořádek bych tak nedramatizoval, když kdekoli sleze sníh, je na silnicích fůra prachu a posypu. Jinak jsou to všechno v podstatě takové větší vesnice s ovcema a možná i s jinou zvěří :o))), takže smrádek a binec k tomu patří. Zase tak dokonalí Švýcaři nejsou, aby se dalo jíst z chodníku....tomu snad nikdo nemůže věřit.

 • Petr
  Lucie, máš pravdu
  02.04.2009 - 18:09

  Je to přesně tak jak píšeš. Báje a pověsti v čechách o Švýcarské přesnosti, pečlivosti a pořádku jsou dobré tak pro lidi co sedí doma a nikam nejezdí. O jejich přesnosti jsem přemýšlel celej týden na jejich autobusovém nádraží v Saas Fee, kde na světelné tabuly svítil nápis odjezdu autobusu 15:14 a na hodinách nad hlavou 15:20 a řidič nikde a u autobusu hromada brblajících lidí z celé evropy !!!!!! To bylo každý den. Ranní odjezd do Saas Fee byl to samé. Pořádek jim taky moc neříká. Daleko čistější zemí je Rakousko a dovolím si tvrdit že třeba v Krkonoších je také čistěji. Na druhou stranu jejich umění naprosto dokonale upravit sjezdovky je nespochybnitelné. Nikde jinde v alpských zemích to neumějí lépe. Když porovnám úpravu sjezdovek třeba v rakouském Pitztalu oproti Saas Fee, tak na Pitztalu jsou o 100 let pozadu. Jak jsem už psal - sundat růžové brýle a skvěle si zalyžovat !!!!

 • Lucie
  moje zkušenost
  01.04.2009 - 07:10

  V sobotu jsem se vrátila ze SAAS FEE a jsem v rozporu. Lyžování je tam opravdu královské, ale vážně nesmí ani trochu foukat. Nám foukalo v úterý a byl uzavřen celý areál kromě dětských vleků. Ve středu bylo podobně, ale jela alespoň dolní půlka od Morenie. Nikdy jsem nic podobného nezažila a třeba v Rakousku jsem jezdila při daleko větším větru. To je divné. Třeba na Stubaii takto fouká každý druhý den a jede všechno. Co píše pan M.Denk o ježdění skibusů na čas, tak já mám naprosto odlišnou zkušenost. Skibus ze Saas Fee do Saas Balen má pravidelný odjezd v 15:26 a řidič pravidelně chodil kolem 15:30 a odjezd byl většinou o 10-15 min. opožděn. To samé bylo ráno v Saas Balenu kdy měl jet v 8:10 a přijížděl tak v 8:15 - 8:20. V tomto je třeba plně dát za pravdu Petrovy. Švýcarské hodinky mají v odjezdech skibusů velké rezervy, ale to neplatí o vlaku. Ten jezdí na vteřinu přesně !!!!!! Co se týká úpravy sjezdovek, tak to je to nejlepší co jsem kdy zažila. Nikde žádný pruhy, nikde se napovalují ledové hroudy, žádný prohlubně - prostě paráda.

 • M.Denk
  Saas Fee je super
  31.03.2009 - 11:26

  Saas Fee je super lyžařské středisko střední velikosti. Perlou alp ho dělají hlavně kolem dokola samé čtyřtisícové hory. Sjezdovky jsou všech kategorií, v naprosto perfektní kvalitě. Je opravdu potřeba sledovat předpověď počasí,pokud fouká vítr, díky velké nadmořské výšce je půl areálu zavřeno. Dá se ale využít také skvělý Saas Grund nebo Saas Almagell - tam nefouká. Naprosto dokonale je provedeno metro na Alalin, ledovcová jeskyně a otáčivá restaurace, to se Švýcaři opravdu vytáhli. Jen je škoda, že není vidět Matterhorn, Dom je prostě vyšší. Všem doporučuji do těchto míst v Alpách vyrazit. Jinak jste prostě ve Švýcarsku, takže vše precizní. Skibusy poslední módy, jezdí na čas, místní lidé jsou velmi přátelští. Jen je potřeba umět německy!!! Jiné jazyky zapomeňte a češtinu neuslyšíte vůbec. Dokonce to není ani tak daleko, jak se všude uvádí. Ideální cesta je z Prahy na Norimberg, Stuttgart, Singen, Zurüch, Cham, Andermatt, Brig, Visp a Saas Fee. Po této cestě u Andermattu sice musíte využít k přejezdu zavřeného Furka Pasu vlak, ale za 30,-SFr ušetříte cca 200km po dálnici z jedné cesty. Rozhodně střediska SaasStall stojí vyzkoušet. Dokonalá jarní lyžovačka a dovolená.

 • Petr
  super, ale jen někdy
  30.03.2009 - 06:53

  Je to tam opravdu super, ale musí být krásné počasí a hlavně nesmí vůbec foukat vítr - jak jen trošku pofukuje, tak zavřou celou horní půlku areálu a pak je to tam naprd. Velkým zklamáním je pověstná čistota a přesnost, protože + - 10 minut žádná míra. Čisto a uklizeno je pouze u hotelů, jinak kolem dokola bordel jak někde na balkáně. Co se týká úpravy sjezdovek, tak lepší to být už ani nemůže. Naprosto dokonalé. Závěr - pokud je slunečno a bezvětří, je tam lyžování z říše snů a na to ostatní je třeba sundat růžové brýle.

 • Lubos
  super
  29.04.2007 - 08:46

  Saas-Fee je opravdu perla Alp. Poznal jsem hodne stredisek v Alpach, ale Saas-Fee je bez konkurece. Co jini utrati za cigarety ja za lyzovani. Kazdy mesic dam stranou 1200 kc a jednou za rok vyjedu do Alp. Jsem starsiho data. Vecer se podivam na pocasi za patnact minut mam zbaleno a sam autem rano vyrazim do Alp. Ubytovani sezenu bez problemu. Doma je kraval, ze odjedu na hory ale SKI to je moje laska!!!

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest - ? = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Unikátní francouzské i světové středisko lyžování, které za své postavení vděčí především rozsáhlé lyžařské oblasti rozkládající se na 10 000 ha plochy - nejvyšší tratě l...
Lyžování ve výškách: 1250 - 3250 m.n.m
Délka sjezdovek: 225 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %36 %40 %24 %