Reklama

recenze
ubytování

Orcieres Merlette (1850 – 2725 m. n. m.)

reklama

Recenze ubytovacích zařízení

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Standa Ivičič
  Orcieres - středisko pro nenáročné
  13.02.2012 - 17:03
   

  Letos jsem absolvoval týdenní dovolenou v Orcieres. Několik let jsme s partičkou jezdili do Itálie do různých středisek. Byli jsme zvyklí na určitý standard sjezdovek a dopravních zařízení. Bohužel, v tomto středisku se asi zastavil čas. Je tam pár sedaček pro 6 (otevřených), pár sedaček pro dva (asi jako v Krkonoších před x lety) a samozřejmě pomy a kotvy. Vše by bylo celkem v pohodě pokud by jeli. Počasí bylo pěkné, slunečno. Ale jakmile začne trochu foukat vítr, tak se ze středně velkého střediska stane malinké, protože přestanou okamžitě jet sedačky. Všude inzerují cca 100km sjezdovek. No v reálu je to tak, že zhruba polovina jsou traverzi. Takže jsme na nějakých 50km. Z těchto 50km je valná většina velice úzkých, do 40 metrů šíře. Pokud chcete něco zjistit nebo dostat nějakou informaci musíte umět francouzsky, jinak nedostanete odpověď. Francouzi zkrátka nechtějí rozumět jinému jazyku. No a pokud jste byli zvyklí na stany ApreSki, tak ty tady nenajdete. A o nabídce jídla, ve srovnání s Itálií nemá cenu ani psát.Ale zase neutratíte za Bombardina, deserty a další pochutiny. Jediné pozitivum oproti Itálii má ubytování, které je přímo na sjezdovce. My už do tohoto střediska nikdy nepojedeme, protože v porovnání cena, cesta a možnosti lyžování je mnoho Italských malých středisek naprosto někde jinde než toto.

 • Piškuntál
  Hodnocení střediska
  27.01.2011 - 10:57
   

  Do střediska Orcieres Merlette jezdím na týdenní lyžování už 5 let. Jezdím i jinam do Alp, proto si mohu dovolit srovnání.S hodnocením od Chameleona, které na těchto stránkách figuruje několik let bohužel už nemohu zcela souhlasit, neboť ve středisku došlo k určitým modernizacím na vlecích i úpravách tratí, samozřejmě, že k lepšímu. Chameleonem uváděné klady platí i nadále, ale se zápory nemohu souhlasit, ty neplatí. "Lepší" modernější technické vybavení jako např. kryté sedačky na vleku apod.je určitě v Rakousku a Švýcarsku, ale zase je to dané klimatickými podmínkami, kdy v Rakousku i Švýcarsku hodně sněží a jste rádi, že jste na sedačkové lanovce chránění před nepřízní počasí na rozdíl od jižních francouzkých alp, kde je převážně slunečno.Počasí, se nedá srovnat s jinými místy, zde si sluníčka užijete. Jen musím upozornit, že asi od poloviny března bývá v odpoledních hodinách (po 14 hod.)v dolní části sjezdovek sníh měkký - těžký.
  Ve středisku je dostatečné množství sjezdovek pro pokročilejší lyžaře i pro malé děti. Pro sportovně založené lyžaře na černé sjezdovky je nabídka trochu menší, ale dostačující. Sjezdovky jsou upravované každý den a jsou v perfektním stavu.Dvě restaurace mají dostatečnou kapacitu a jsou schopny odbavit velké množství strávníků. Ceny jídel jsou poměrně nízké od 6 EUR do cca 15 EUR a výběr je také dostatečný.
  Ve středisku se nachází sportovní areál, kde si můžete zaplavat, saunovat,zahrát bowling, zabruslit a nebo využít některou z místních restaurací.Pokud si chcete dát jeden den odpočinek, pak doporučuji zajet si z hor do některých malebných francouzých městeček a třeba i do nějakého většího města a nebo třeba i k moři kam to je asi 200 km.
  Na závěr bych chtěl uvést, že známkovat středisko nebudu, protože každému vyhovuje něco jiného, ale podle mého názoru v tomto středisku je strávený týden velice příjemný.
  A kdo nevěří, ať tam běží.

  S pozdravem
  Piškuntál

 • Chameleon
  Hodnocení střediska
  14.03.2006 - 16:03
   

  Celé jarní prázdniny jsem strávil v tomto středisku. Ve Francii jsem lyžoval podruhé jinak jezdím do Itálie. Toto středisko bych zhodnotil v bodech a stručně.
  Klady:
  - lyžovat se dá kdekoliv i mimo upravené sjezdovky, takže nádhera, jízda v hlubokém sněhu. Ráj pro snowborďáky.
  - velký výběr sjezdovek tzn. lyžování pro všechny (děti, začátečníci i zdatní lyžaři)
  - dobře propojené sjezdovky
  - nádherné běžecké tratě uprostřed hor
  Zápory:
  - nejsou upravené všechny sjezdovky
  - vleky si pouští jak se jim chce i o půl hodiny později, některé pustí a některé zase zastaví, takže nikdy nevíte který pojede
  - sedačky nemají zaklápění (plexi), takže když fouká nebo sněží je to nepříjemné
  - pouze dvě restaurace na sjezdovkách

  To je zhruba tak vše co mě napadlo. Předloni jsem byl ve středisku Risoul-Wars a tomu bych dal známku 1 tam se nedalo co vytknout. Zde bych hodnotil známkou 3. Nechtěl bych nikoho odradit možná jsem chytl špatný týden nebo jsem moc náročný, ale jel bych znova takže to zas tak špatné nebylo a poslal bych tam své známe. S pozdravem Ch.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Obertauern se nachází jižně od Salzburgu poblíž městečka Radstadt v sousedství lyžařských areálů oblasti Lungau. Výhodou Obertauern je zejména vysoká nadmořská výška, vět...
Lyžování ve výškách: 1630 - 2315 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %61 %35 %4 %