Reklama

základní
informace

Ötztal-Sölden (670 – 3772 m. n. m.)

Lyžařské středisko Ötztal patří k nejoblíbenějším zimním regionům Tyrolska. Ötztal představuje jeden z nejrozsáhlejších a také nejvýše položených lyžařských regionů celého Rakouska. Pro přehlednost můžeme oblast Ötztal rozdělit do několika lyžařských středisek, které dohromady lyžařům nabízí přes 300 km upravených sjezdových tratí všech obtížností. Nejznámější oblastí regionu Ötztal je středisko Sölden se dvěma ledovci Rettenbach a Tiefenbach. Toto středisko je kromě vynikajících sněhových podmínek známe také především díky bohatému aprés-ski. Sölden je lokalita podobající se svou úrovní a rušným společenským životem přepychovým místům jako Lech nebo Kitzbühel. Zároveň poskytuje velmi široký výběr sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti vhodných také pro carving.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
126 + 133 + 52 = 311 / 311 km
Uměle zasněžováno: 48 %
Vleky:
2917301
Celková kapacita: 87036 os/h

Srovnat Ötztal-Sölden s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál tvoří sjezdovky ve dvou částech - na úbočí Gaislachkogelu a Giggijochu. Terény leží převážně na východně položených svazích hlavního údolí Ötztalu.

Do areálu vede z údolí do každé části jedna hlavní lanovka. Ta první začíná hned na začátku Sodenu a vyveze lyžaře do oblasti Giggijochu, odtud lze dále pokračovat až na ledovce Rettenbach a Tieffenbach. Druhá lanovka na konci Soldenu vede s přestupem až na Gaislachkogel. Obě části areálu jsou propojeny dvěma sedačkami přes Rettenbachtal.

Část pod Gaislachkogelem je sice ta menší, ale zase nabízí hlavně náročné černé a červené tratě. Oblast Giggijoch se dvěma ledovci pak bude vyhovovat těm, kteří hledají méně náročné tratě a ledovcové lyžování. Výjezd k ledovcům je sice poněkud náročnější (je třeba použít 5 různých přepravních zařízení), ale rozhodně se vyplatí. Každý ledovec totiž nabízí trochu něco jiného.

Rettenbach: poměrně prudký ledovec se širokými sjezdovkami. Od parkoviště (autem dostupné jen mimo zimní sezónu) vyváží lyžaře 4sedačka, následuje vlek po ostré ledovcové hraně a 2 další souběžné (vlek + kabina). Všechny sjezdovky lze označit za více či méně červené a prostřední úsek podél lanovky jako plnokrevnou černou. Mapka uvádí mírnější barvy.

Tiefenbach: vzdálenější a plošší ze söldenských ledovců. Celou plochu tvoří prakticky jediná, velmi široká sjezdovka modré náročnosti, jen vršek je prudší. Dopravu zajišťují 2 vleky, 1 osmimístná kabinka a 4-sedačka na neledovcové části. Ledovec je za dobrého počasí prakticky celý den zalitý sluncem.

Novinky letošní sezony

NOVINKA ve středisku: krytá 6místná sedačka Wasserkar, posílení umělého zasněžování.

Snowboard

Snowboard park je nad Giggijochem směrem na Rotkoglhutte (halfpipe, boarders park, skoky).

Kam na běžky

V okolí je 16 km tras.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Soldenu je moderní Aquapark (Freizeit Arena) nabízející sauny, bazén (v podobě obrovské nerezové "vany") a tobogány, využít lze i kurt na tenis. Samozřejmostí je také spousta restaurací a barů. V Langenfeldu (14 km pod Soldenem) je další lázeňský komplex Aqua Dom s termálními prameny.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 590 km
Autem po dálnici přes Innsbruck až ke sjezdu Otztal před Imstem a dále po silnici přes Oetz do Soldenu (cca 40 km od dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Václav
  Prosincové lyžování 2016
  09.12.2016 - 13:23

  Byli jsme lyžovat v Söldenu 6-7.12.2016. Lyžování jen na umělém sněhu. Rolbaři dělali co mohli, ráno pěkně upravené sjezdovky( oproti hlavní sezoně některé ale i o polovinu užší). Velmi málo lidí , přesto se sjezdovky po obědě "umydlily" a nadělaly se místy malé ledové plotny. Celkový zážitek vzhledem k ideálnímu počasí 2+

 • Václav
  Prosincové lyžování 2016
  09.12.2016 - 13:22

  Byli jsme lyžovat v Söldenu 6-7.12.2016. Lyžování jen na umělém sněhu. Rolbaři dělali co mohli, ráno pěkně upravené sjezdovky( oproti hlavní sezoně některé ale i o polovinu užší). Velmi málo lidí , přesto se sjezdovky po obědě "umydlily" a nadělaly se místy malé ledové plotny. Celkový zážitek vzhledem k ideálnímu počasí 2+

 • Broňa
  dojmy
  28.03.2016 - 07:57

  Jiří: užívej si lyžovačky a pak nám se určitě hoď nějaké dojmy ze střediska :) Sakra, hned bych se tam vrátil :(

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět + tři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Propojená oblast Tignes / Val d´Isere nazvaná Espace Killy bezesporu patří společně s 3 Vallées do kategorie "lyžařských rájů". Na 300 km sjezdovek nabízí vše, co si i te...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3456 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
15 %46 %43 %11 %