Reklama

základní
informace

Ovčárna - Praděd (1235 – 1445 m. n. m.)

Lyžařské centrum Ovčárna se nachází v okolí nejvyšší hory Hrubého Jeseníku a celé Moravy Pradědu. Je to středisko s nejvýše položenými lyžařskými terény v České republice. Další "raritou" střediska je to, že o zahájení/ukončení provozu rozhoduje správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky v závislosti na výšce sněhové pokrývky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 2 + 1 = 7 / 4 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
6000
Celková kapacita: 5200 os/h

Klady střediska

Asi nejlepší sněhové podmínky v ČR. Lyžuje se dlouho do jara a to na přírodním sněhu.
Krásné prostředí s výhledem na Praděd.

Zápory střediska

Areál se nachází v přírodní rezervaci, což vede k občasným sporům s ochránci přírody, uzavírkám sjezdovek a téměř nemožné modernizaci.

Srovnat Ovčárna - Praděd s ostatními středisky

Lyžování

V areálu Ovčárna - Petrovy kameny se lyžuje na sedmi sjezdovkách - převážně na severních svazích Petrových kamenů (14 38 m.n.m.) a Vysoké hole (1464 m.n.m.).
Nejdelší je černé Áčko s převýšením 200 m při délce 900m. Dále jsou v areálu dvě červené - 800 m a 350 m. Zbylé 3 tratě jsou modré - nejdelší má 600m. Poslední sedmá sjezdovka je trochu stranou u chaty Barborka.

Snowboard

Na svahu u vleku B je snowpark s několika překážkami.

Kam na běžky

Dobré podmínky, např. putování kolem Petrových kamenů k Jelení studánce a ke Skřítku. Nebo směrem na Švýcárnu a dále na Červenohorské sedlo. Na Ovčárně a v okolí je 60 km upravovaných tratí, na Karlovu Studánku navazuje areál Vidly.

Kam zajít po lyžování

Přímo v areálu je hotel Figura nabízející kromě restaurace s kulečníkem a barem i saunu a fitness centrum.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 275 km
Autem: z Vrbna pod Pradědem Do Karlovy Studánky na nonstop hlídané parkoviště Hvězda (cca 7 km od Ovčárny) a pak kyvadlovým autobusem k vlekům. Zpět na parkoviště buď autobusem nebo na lyžích, pokud je dostatek sněhu. Na Ovčárně je u hotelu Figura další parkoviště - ovšem jen pro ubytované hosty.
Vlastním automobilem lze parkovat také u hotelu Hubert či na spodním okraji Karlovy Studánky.

Vlakem či busem do Bruntálu nebo Jeseníku a pak autobusem do stanice Karlova Studánka - Hvězda.

První výjezd busem na Ovčárnu je v 7.00 h, dále v každou celou hodinu; poslední v 16.00 h. Dolů jezdí autobus vždy v půl, první v 8.30 h, poslední v 16.30 h.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jana
  příroda
  06.01.2017 - 06:05

  Na Ovčárnu jezdím téměř 10 let v létě i v zimě.Jsem okouzlena okolní přírodou i milými lidmi,kteří se snaží zachovat tuto nádhernou krajinu a zpříjemnit pobyt na Pradědu turistům,kteří sem přijíždí za krásnou přírodou a odpočinkem.

 • Pavla
  krása
  03.01.2017 - 10:27

  Pokud chci jet na hory tak jezdím ráda právě sem. Opravdu nesnáším davy lidí ať už ve frontách na lanovku nebo v hospodě. Doufám že to takové jaké to je zůstane co nejdéle. A zastánci sedaček ať jdou do háje. pokud si chtějí posedět, tak ať jsou do kina. Tatrapoma je ze všech nejlepší. člověk se nenudí a je rychle nahoře

 • Petr
  HORY jsou o horach
  18.02.2016 - 07:48

  Dobrý den,
  na hory jezdím protože hory mám rád jsem nadšený když to někde nevypadá jako u kolotoče. Proto OVČÁRNA je číslo jedna ve Všech ohledech člověk se zde cítí jako v přírodě na horách i když je na sjezdovce a to je pro mě rozhodující. Služby jsou plně dostačující personál ochotný ať se jedná o stravu poté dopravu. To že na Ovčárně není dav aut kde jde člověk 5 minut přes dlouhé parkoviště je opět jen plus. děkuji Petr Litomyšl

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * tři = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Alta Badia je údolí ležící v centrální části Dolomit - na východním okraji masivu Sella. Při příjezdu ze severu zdolávat žádný náročný průsmyk, přesto většina sjezdovek l...
Lyžování ve výškách: 1325 - 2778 m.n.m
Délka sjezdovek: 130 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %54 %40 %6 %