Reklama

základní
informace

Pancíř (1000 – 1215 m. n. m.)

Pancíř (1214 m.n.m.) leží naproti kopci Špičák u Železné Rudy. Na vrcholu je horská chata s možností stravování i ubytování. Na vrchol vede z osady Špičák od centrálního parkoviště Terasy jednosedačková lanovka přes mezistanici Hofmanky.
Na svazích Pancíře se lyžuje na 4 místech. Ale kopec na využití svého potenciálu čeká díky plánovanému propojení se skiareálem na blízkém Špičáku.

Při jasném počasí je z rozhledny horské chaty krásný výhled nejen na okolní šumavské vrcholy (Velký Javor, Jezerní stěna, Špičák, Polom) ale i na Alpy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 1 = 3 / 3 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
4010
Celková kapacita: 3000 os/h

Srovnat Pancíř s ostatními středisky

Lyžování

Na Pancíři se dá lyžovat pod spodní částí lanovky, na vrcholu Pancíře, na Godlhofu pod Hofmankami nebo na Weisově louce (u Špičáckého sedla).

Spodní část lanovky - 1,5 km dlouhá spíše mírná sjezdovka, v dolní části poměrně široká. Lanovka je ale jednomístná a pomalá, přístup na sjezdovku od lanovky není šťastne vyřešen, musí se cca. 20 metrů do kopce.

Na vrcholu - kotvový vlek a pěkná sjezdovka (780 m dlouhá, střední obtížnost, severo-západní orientace). Přístup lanovkou z mezistanice Hofmanky.

Godlhof (správně německy Goldhof) - lehký 300 m svah na úpatí Pancíře pod mezistanicí lanovky Hofmanky. Dostupný po silnici ze špičáckého sedla - bohužel na místě nelze parkovat, z parkoviště je to cca. 300 m pěšky do značného kopce....

Waisova louka - široký a mírný 250 m dlouhý svah pro začátečníky a děti. Leží pod Godlhofem, přístup přímo ze Špičáckého sedla, kde je parkoviště (cca. 100 m pěšky od parkoviště).

Snowboard

Ve středisku není žádná infrastruktura pro snowboard.

Kam na běžky

Mnoho běžeckých tratí z parkoviště ve Špičáckém sedle směrem k Černému jezeru. Z mezistanice jednosedačky Hofmanky můžete vyrazit po upravované trase buď do Železné Rudy, na jezero Laka nebo na Můstek.

Kam zajít po lyžování

Na vrcholu Pancíře je restaurace a rozhledna s výhledem na Alpy. Na mezistanici Hofmanky je hotel Horizont s restaurací, rovněž ve Špičáckém sedle je další hotel s restaurací. Další možnosti v Železné Rudě (cca. 5 km).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 180 km
Středisko je vzdáleno 85 km od Plzně.
Autem po trase Plzeň, Klatovy a pak dále buď přes Nýrsko a Hojsovu Stráž nebo přes Běšiny a Železnou Rudu (obě trasy z Plzně cca 1,25 h).
Z Českých Budějovic a Strakonic je nejlépe jet ze Sušice na bývalý vojenský prostor Dobrá voda a Železnou Rudu nebo do Klatov. Při větším sněžení je lepší zvolit cestu přes Klatovy.
Pro návštěvníky ubytované v Železné Rudě je areál dostupný vlakem, autobusem nebo autem a cesta trvá 10 minut.

Centrální parkoviště "Terasy" je u hlavní silnice pod dolní stanicí sedačky (150 m). Cena 100 Kč/den za osobní auto.
Další parkoviště je na Špičáckém sedle blízko Weisovy louky (100m) u odbočky na Hofmanky (Pancíř). Přímo u hotelů směrem na Hofmanky parkoviště pro hosty.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Vlakem z Plzně přes Klatovy a Nýrsko cesta trvá asi 2,5 h. Zastávka Špičák se nachází 300 m od spodní stanice lanovky. Autobusem z Plzně, občas i z Prahy, nejezdí moc často, lepší je vlak.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Honza
  Chata
  02.12.2008 - 18:19

  Super posezení,výborné jídlo a ten výhled na jedné straně alpy na druhé temelín kdo neuvidí neuvěří. Všem vřele doporučuji

 • Lišák
  Pancíř
  02.02.2005 - 23:46

  -je to sjezdovka s nejlepším poměrem kvality ku poštu lidí ale zbytečně předražené jízdné dosti kazí celkový dojem, no uvažte 300kč za celej den na jednom ne zrovna nejdelším vleku???

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Pontresina je součástí oblasti Engadin, která se skládá z devíti středisek v okolí Sv. Mořice propojených skibusy. ...
Lyžování ve výškách: 2093 - 2978 m.n.m
Délka sjezdovek: 350 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %69 %10 %