Reklama

základní
informace

Passo San Pellegrino Tre Valli (1190 – 2515 m. n. m.)

Tre Valli, neboli Tři údolí, svým názvem jistě připomene své známější francouzské jmenovce. Areál leží 45 km východně od Bolzana. Tre Valli sice sousedí se (světo)známými údolími Val di Fassa a Val di Fiemme, samotné je však trošku opomenuté.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
40 + 25 + 8 = 73 / 73 km
Uměle zasněžováno: 82 %
Vleky:
41100
Celková kapacita: 32210 os/h

Srovnat Passo San Pellegrino Tre Valli s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál tvoří dvě skibusy propojené oblasti. První tvoří areál přístupný z Falcade a Passo di San Pellegrino. Do druhého kolem Le Cune (2380 m) se dostanete z Moeny nebo Alpe Lusia. Celá oblast leží mezi věžatými horskými skupinami Pale di San Martino a Marmolada. Lyžuje se na rozsáhlých pláních nad hranicí lesa podobně jako ve Francii, atmosféra areálu je však (nejen díky krajině) typicky dolomitická.

Zvláště ve Falcade bývá klid: nenápadná odbočka k lanovce a malé parkoviště určitě nával lyžařů nečeká. Z Falcade jezdí nahoru 2 návazné rychlé 4sedačky. V areálu je dále několik propojených vleků, kterými se můžete dostat až na nejvyšší vrchol oblasti Col Margherita (2513 m). Na severní straně Col Marherita je přístupný nový freeride park Col Margherita Freeride Park - se zabezpečenou a vyznačenou off-piste trasou. Nebo můžete sjet po krásné červené sjezdovce do průsmyku San Pellegrino. V něm máte tři možnosti: vrátit se žlutou kabinou zpět k Falcade, lyžovat zde na slunečném svahu s červenými a modrými sjezdovkami, nebo přejet skibusem do Alpe Lusia (na opačné straně kopce nad Predazzem, nepropojeno vleky se San Pellegrino, pouze s Moenou).

V Alpe Lusia se najde několik prudších sjezdovek, ale také - na opačné straně kopce - svah se (samými) modrými sjezdovkami a moderními 4sedačkami.

Snowboard

V oblasti jsou dva funparky - jeden nad Moenou a druhý na Passo San Pellegrino.

Kam na běžky

V okolí je 62 km tras, pár km tratí je i na Passo San Pellegrino.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 720 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 90 km italské dálnice A22 se přijíždí do Bolzana, kde se odbočí na silnici SS241 do Moeny (720 km).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Roman
  Prosba :o)
  08.02.2017 - 11:02

  Mohl bych poprosit o přeposlání kontaktu na ubytování ve srubu do Passo san Pellegrina, vzkaz pro Šurka, nebo Šarku? :o), díky Roman

 • Šurka
  Ubytování v soukromí
  11.01.2017 - 09:21

  Nemá někdo kontakt na ubytování na lyžovačku v Itálii v soukromí, nejlépe bez dozoru, pro 20 lidí přímo na svahu u lanovky? My kontakt máme do Passo san Pellegrina, srub na super místě, jen jsme tam byly už 10x a chtěli bychom změnit místo. Díky za nabídky.

 • Vašek
  Tak opět jedeme
  10.02.2016 - 10:19

  Ahoj, 16.2.2016 jedeme do Itálie už po devatenácté, Falcade podruhé. V minulém roce jsme tam byl byli poprvé a vše bylo víc než dobré. Lyžování bez čekání, sjezdovky perfektně udržované a hospůdky bez chyb :-). Ubytování máme opět v hotelu Felice s velmi dobrou kuchyní a skibus nám staví u hotelu. Tak co si víc přát? Snad jen aby nám, jako každý rok, vyšlo počasí, vše ostatní tam je na velmi dobré úrovni.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Pinzolo je menším střediskem v sousedství slavnější Madonny di Campiglio. Bohužel s Madonnou není propojeno vleky, ale i tak si můžete užít v Pinzolu slušných 32 km tratí...
Lyžování ve výškách: 800 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 32 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %19 %59 %22 %