Reklama

základní
informace

Pec pod Sněžkou (830 – 1215 m. n. m.)

Pec pod Sněžkou je jedno z nejznámějších českých lyžařských středisek, nachází se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka. Pec pod Sněžkou je obklopena překrásnou přírodou, které dominují okolní vrcholky Černé hory (1299 m. n. m.), Jeleního vrchu (1024 m. n.m.), Liščí hory ( 1363 m. n. m.), Studniční hory (1554 m. n. m.) a Sněžky (1.602 m.n.m.).
Název města souvisí se založením peci na tavení železných, arzenových a měděných rud, které se v Obřím dole pod Sněžkou těžily od 16. do 19. století.
Novodobou dominantou Pece pod Sněžkou je osmnáctipatrový věžák - hotel Horizont.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 7 = 11 / 10 km
Uměle zasněžováno: 70 %
Vleky:
10010
Celková kapacita: 9620 os/h

Srovnat Pec pod Sněžkou s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál v Peci je poměrně kompaktní, mezi jeho jednotlivými částmi lze přejíždět na lyžích.
Téměř všechny hlavní sjezdovky jsou obsluhovány rychlokotvami s délkou okolo 1 km. Sedačka vede jen na Hnědý vrch, odkud vede dolů nejdelší místní trať - 1.550 m dlouhá červená sjezdovka..

Nejnáročnější (červené) jsou tratě Javor I a II nad parkovištěm, Hnědý vrch (Bramberk) a spodek Zahrádek.

Lehká je sjezdovka Vysoký svah (Smrk) a hlavně dětské svahy s pomami na Zahrádkách. Umělé zasněžování na sjezdovkách Javor I a II, Zahrádky, Vysoký svah a Bramberk (celkem 7 km).

Snowboard

Podél dolní části sjezdovky Javor je poměrně rozsáhlý snowpark s U-rampou a několika skoky/raily.

Kam na běžky

Pec pod Sněžkou je jedním z nástupních míst na krkonošskou běžeckou magistrálu. V bezprostřední blízkosti Pece je cca. 25 km upravovaných tratí.

Kam zajít po lyžování

Pec pod Sněžkou je jedním z hlavních turistických středisek v Krkonoších a tomu odpovídá i široká nabídka apres-ski aktivit. V místních hotelech je k dispozici několik menších bazénů včetně saun a masáží, hotelu Horizont pak najedete wellness a rehabilitační centrum. Samozřejmostí je spousta barů, restaurací a několik diskoték či nočních klubů.

Při příznivém počasí můžete podniknout i výlet na lanovkou na Sněžku, odkud jsou krásné rozhledy.

Přímo v Peci je také Relax park s bobovou dráhou (v provozu i v zimě).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 160 km
Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Archi
  Balt
  17.01.2016 - 18:07

  Právě jsem se z Pece vrátil a lze jen konstatovat ,že leden je jen pro blbce. Tedy fakta permanentka +100Kč více než loni tedy 690,-Kč/den takzvané standardní jízdné ,ale jedou pouze čtyři vleky. Od soboty 9. do středy 13.1. nejezdil vlek Mulda důležitý hlavně pro přiblížení k chatám Husova, Lidická, Kolínská, Pražská atd. sníh byl. Nejezdily menší vleky jako(Zahrádky 2, Klondike 1 a 2 atd.) také sníh byl, v důsledku čeho byly nuceni méně zkušení lyžaři jezdit na Hnědém vrchu(kategorie černá), Javor (červená) a hlavně kurzy od 7 let a to byl masakr, Zahrádky přeplněné.
  Od neděle sněžilo a od úterka ještě do toho sněhová děla hlavně na Hnědém vrchu přímo do obličeje, ve spodní části už jen voda na brejle. Na sjezdovce se pak střídá v pruzích technický sníh a přírodní sníh a je to o úraz. Ve středu dopoledne bez vysvětlení uzavřena nová čtyř-sedačka na Zahrádkách 1, na Hnědém vrchu nebylo vidět přes cca 8 sněžných děl přímo do sjezdovky a zbylo posledních cca 10 lyžařů co to vydrželi. Na lyžování až do pátku tedy de facto zbyl jen Javor s dvěma kotvami pod zadek. Za celý týden odhadem napadlo přes 50cm sněhu , ale po ránu již rolby na úpravu nevyjely a asi dva dny to bylo ráno více než 15cm nového sněhu a po 11hod se již nedalo jezdit slušně nikde. Ve středu jsem byl v kanceláři u provozovatele a ten slíbil okamžitou nápravu a že údajně upravují od 5cm nového sněhu i po ránu ovšem nebyla to pravda jinak se nic až do pátku nezměnilo. Běžkařské tratě byly protažené je v částech a až od čtvrtka a pouze jednou denně. Nevím jak to funguje jinde v Krkonoších ,ale s okolními státy dle mých zkušeností můžeme srovnat pouze cenu.

 • Tomáš
  Webkamery
  10.12.2015 - 22:51

  Jen přidávám stránku s hromadou webkamer z Pece pod Sněžkou - https://www.webkameryzive.cz/evropa/ceska-republika/pec-pod-snezkou

 • Martín
  Smíšek
  05.02.2014 - 12:22

  Jestli jste blbi jako ja, tak sem jedte, nechte tady ty prachy za ty sutry (vcetne u turniketu) a nechte si znicit lyze, kdyz jsem si stezoval tak jsem bohuzel 1% - moje blbost a jejich radost...

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + ? = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %