Reklama

základní
informace

Pec pod Sněžkou (830 – 1215 m. n. m.)

Pec pod Sněžkou je jedno z nejznámějších českých lyžařských středisek, nachází se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka. Pec pod Sněžkou je obklopena překrásnou přírodou, které dominují okolní vrcholky Černé hory (1299 m. n. m.), Jeleního vrchu (1024 m. n.m.), Liščí hory ( 1363 m. n. m.), Studniční hory (1554 m. n. m.) a Sněžky (1.602 m.n.m.).
Název města souvisí se založením peci na tavení železných, arzenových a měděných rud, které se v Obřím dole pod Sněžkou těžily od 16. do 19. století.
Novodobou dominantou Pece pod Sněžkou je osmnáctipatrový věžák - hotel Horizont.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 7 = 11 / 10 km
Uměle zasněžováno: 70 %
Vleky:
10010
Celková kapacita: 9620 os/h

Srovnat Pec pod Sněžkou s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál v Peci je poměrně kompaktní, mezi jeho jednotlivými částmi lze přejíždět na lyžích.
Téměř všechny hlavní sjezdovky jsou obsluhovány rychlokotvami s délkou okolo 1 km. Sedačka vede jen na Hnědý vrch, odkud vede dolů nejdelší místní trať - 1.550 m dlouhá červená sjezdovka..

Nejnáročnější (červené) jsou tratě Javor I a II nad parkovištěm, Hnědý vrch (Bramberk) a spodek Zahrádek.

Lehká je sjezdovka Vysoký svah (Smrk) a hlavně dětské svahy s pomami na Zahrádkách. Umělé zasněžování na sjezdovkách Javor I a II, Zahrádky, Vysoký svah a Bramberk (celkem 7 km).

Snowboard

Podél dolní části sjezdovky Javor je poměrně rozsáhlý snowpark s U-rampou a několika skoky/raily.

Kam na běžky

Pec pod Sněžkou je jedním z nástupních míst na krkonošskou běžeckou magistrálu. V bezprostřední blízkosti Pece je cca. 25 km upravovaných tratí.

Kam zajít po lyžování

Pec pod Sněžkou je jedním z hlavních turistických středisek v Krkonoších a tomu odpovídá i široká nabídka apres-ski aktivit. V místních hotelech je k dispozici několik menších bazénů včetně saun a masáží, hotelu Horizont pak najedete wellness a rehabilitační centrum. Samozřejmostí je spousta barů, restaurací a několik diskoték či nočních klubů.

Při příznivém počasí můžete podniknout i výlet na lanovkou na Sněžku, odkud jsou krásné rozhledy.

Přímo v Peci je také Relax park s bobovou dráhou (v provozu i v zimě).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 160 km
Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Archi
  Balt
  17.01.2016 - 18:07

  Právě jsem se z Pece vrátil a lze jen konstatovat ,že leden je jen pro blbce. Tedy fakta permanentka +100Kč více než loni tedy 690,-Kč/den takzvané standardní jízdné ,ale jedou pouze čtyři vleky. Od soboty 9. do středy 13.1. nejezdil vlek Mulda důležitý hlavně pro přiblížení k chatám Husova, Lidická, Kolínská, Pražská atd. sníh byl. Nejezdily menší vleky jako(Zahrádky 2, Klondike 1 a 2 atd.) také sníh byl, v důsledku čeho byly nuceni méně zkušení lyžaři jezdit na Hnědém vrchu(kategorie černá), Javor (červená) a hlavně kurzy od 7 let a to byl masakr, Zahrádky přeplněné.
  Od neděle sněžilo a od úterka ještě do toho sněhová děla hlavně na Hnědém vrchu přímo do obličeje, ve spodní části už jen voda na brejle. Na sjezdovce se pak střídá v pruzích technický sníh a přírodní sníh a je to o úraz. Ve středu dopoledne bez vysvětlení uzavřena nová čtyř-sedačka na Zahrádkách 1, na Hnědém vrchu nebylo vidět přes cca 8 sněžných děl přímo do sjezdovky a zbylo posledních cca 10 lyžařů co to vydrželi. Na lyžování až do pátku tedy de facto zbyl jen Javor s dvěma kotvami pod zadek. Za celý týden odhadem napadlo přes 50cm sněhu , ale po ránu již rolby na úpravu nevyjely a asi dva dny to bylo ráno více než 15cm nového sněhu a po 11hod se již nedalo jezdit slušně nikde. Ve středu jsem byl v kanceláři u provozovatele a ten slíbil okamžitou nápravu a že údajně upravují od 5cm nového sněhu i po ránu ovšem nebyla to pravda jinak se nic až do pátku nezměnilo. Běžkařské tratě byly protažené je v částech a až od čtvrtka a pouze jednou denně. Nevím jak to funguje jinde v Krkonoších ,ale s okolními státy dle mých zkušeností můžeme srovnat pouze cenu.

 • Tomáš
  Webkamery
  10.12.2015 - 22:51

  Jen přidávám stránku s hromadou webkamer z Pece pod Sněžkou - https://www.webkameryzive.cz/evropa/ceska-republika/pec-pod-snezkou

 • Martín
  Smíšek
  05.02.2014 - 12:22

  Jestli jste blbi jako ja, tak sem jedte, nechte tady ty prachy za ty sutry (vcetne u turniketu) a nechte si znicit lyze, kdyz jsem si stezoval tak jsem bohuzel 1% - moje blbost a jejich radost...

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - tři = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Golm leží v západním Rakousku ve spolkové zemi Vorarlberg. Toto středisko vzdálené pouhých 10 km od dálnice spojující Tyrolsko se Švýcarskem je vstupní branou do lyžařské...
Lyžování ve výškách: 650 - 2120 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %52 %4 %