Reklama

základní
informace

Pitztal - Pitztaler Gletscher (1740 – 3440 m. n. m.)

Pitztal se stal synonymem pro ledovcové lyžování v Rakousku. Lyžařský areál se nachází na konci stejnojmenného údolí, které ústí 60 km západně od Innsbrucku u města Imst do hlavního údolí Inntal.

Od roku 1983 je tu otevřen nejmladší a nejvýše položený rakouský ledovcový areál, leží totiž pod druhou největší horou Rakouska Wildspitze (3 774 m).

Vedle ledovce najdete v údolí Pitztal ještě tři další lyžařské oblasti: Imst, Hochzeiger a Rifflsee, celkem je tedy k dispozici kolem 85 km sjezdových tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 16 + 2 = 22 / 22 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
1211
Celková kapacita: 11283 os/h

Srovnat Pitztal - Pitztaler Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Ledovec tvoří širokou kotlinu přehrazenou skalnatým hřebenem Brunnenkogelu. Je přístupný rychlým "metrem", které vede od parkoviště (1740 m) na konci údolí u vesničky Mandarfen přímo na ledovec (2840 m).

Po něm vede až na vrchol (3440 m) nejvyšší lanovka v Rakousku - Pitz Panoramabahn. Z horní stanice je kouzelný výhled a začíná zde také nejprudší a nejdelší sjezdovka. Část jejího horního úseku je pravidelně zabrána tréninky závodníků.

Na levé straně ledovce jezdí nová 8-kabinka Mittelbergjoch, podél níž vede několik strmějších tratí, ovšem strmějších jen v prostřední části. Nad kabinkou je ještě jeden krátký vlek s carvingovou "loukou". Z této levé části ledovce se lze dostat zpět k metru a kabince krátkou 6-sedačkou.

Na pravé straně ledovce se točí ještě jedna relativně dlouhá kotva Brunnenkogel s příjemnou, lehce červenou a širokou tratí.

Kromě ledovce jsou v Pitztalu ještě další menší střediska (Imst, Hochzeiger, Rifflsee). Pitztal tak nabízí celkem 85 km sjedovek.

Snowboard

Na ledovci v horní části tratěš Brunnenkogel je funpark s 200 m dlouhou U-rampou a množstvím dalších překážek.

Kam na běžky

Přímo na ledovci je okruh 2 km.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností pro aktivní vyžití po lyžování najdete ve sportovním centru v Imstu (40 km od ledovce). V centru je největší lezecká hala v Rakousku. Kromě toho tam najdete termální koupaliště, hřiště a kurty, park pro skateboard a inliny s U-rampou.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 640 km
Autem do Imstu buď po dálnici přes Innsbruck nebo z Garmische. Dále po silnici přes Jerzens až na konec údolí (cca. 40 km), kde je dolní stanice metra, které vás vyveze na ledovec do výšky 2840 m.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Petr
  už se lyžuje
  02.11.2016 - 13:30

  Hanko, tady se to moc neřeší. Nebo spíš vůbec. Třeba u Crans Montany je už pět let stále jeden a ten stejný záběr na webkameře Les Violettes 2222 m.n.m. !!!
  A je jedno, jestli je leden, červen, srpen či prosinec. Je tam pořád sníh a mraky ..... :-)

 • Hanka
  už se lyžuje
  31.10.2016 - 10:43

  Ačkoli je zde středisko prezentované jako zavřené, přes víkend 28.-30.10. 2016 jsme si tam luxusně zalyžovali :).

 • Chalis
  Gletcher
  11.03.2014 - 11:54

  5.3. jsme byli 3 dny na Pitztalu a vše super. Parádní sníh, ČT velmi málo lidí, PÁ nejvíce lidí a SO dopoledne lidí více, odpoledne velmi málo. Počasí bez jediného mraku, určitě doporučuji, jeli bychom znovu

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři * ? = 20
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Damuls leží na západě Rakouska v oblasti Bregenzer Wald. Patří sice mezi menší lyžařské areály, přesto se pyšní sloganem "das schneereichste Dorf der Welt" (česky snad ne...
Lyžování ve výškách: 1360 - 2020 m.n.m
Délka sjezdovek: 109 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %26 %46 %28 %