Reklama

základní
informace

Pitztal - Pitztaler Gletscher (1740 – 3440 m. n. m.)

Pitztal se stal synonymem pro ledovcové lyžování v Rakousku. Lyžařský areál se nachází na konci stejnojmenného údolí, které ústí 60 km západně od Innsbrucku u města Imst do hlavního údolí Inntal.

Od roku 1983 je tu otevřen nejmladší a nejvýše položený rakouský ledovcový areál, leží totiž pod druhou největší horou Rakouska Wildspitze (3 774 m).

Vedle ledovce najdete v údolí Pitztal ještě tři další lyžařské oblasti: Imst, Hochzeiger a Rifflsee, celkem je tedy k dispozici kolem 85 km sjezdových tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 16 + 2 = 22 / 22 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
1211
Celková kapacita: 11283 os/h

Srovnat Pitztal - Pitztaler Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Ledovec tvoří širokou kotlinu přehrazenou skalnatým hřebenem Brunnenkogelu. Je přístupný rychlým "metrem", které vede od parkoviště (1740 m) na konci údolí u vesničky Mandarfen přímo na ledovec (2840 m).

Po něm vede až na vrchol (3440 m) nejvyšší lanovka v Rakousku - Pitz Panoramabahn. Z horní stanice je kouzelný výhled a začíná zde také nejprudší a nejdelší sjezdovka. Část jejího horního úseku je pravidelně zabrána tréninky závodníků.

Na levé straně ledovce jezdí nová 8-kabinka Mittelbergjoch, podél níž vede několik strmějších tratí, ovšem strmějších jen v prostřední části. Nad kabinkou je ještě jeden krátký vlek s carvingovou "loukou". Z této levé části ledovce se lze dostat zpět k metru a kabince krátkou 6-sedačkou.

Na pravé straně ledovce se točí ještě jedna relativně dlouhá kotva Brunnenkogel s příjemnou, lehce červenou a širokou tratí.

Kromě ledovce jsou v Pitztalu ještě další menší střediska (Imst, Hochzeiger, Rifflsee). Pitztal tak nabízí celkem 85 km sjedovek.

Snowboard

Na ledovci v horní části tratěš Brunnenkogel je funpark s 200 m dlouhou U-rampou a množstvím dalších překážek.

Kam na běžky

Přímo na ledovci je okruh 2 km.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností pro aktivní vyžití po lyžování najdete ve sportovním centru v Imstu (40 km od ledovce). V centru je největší lezecká hala v Rakousku. Kromě toho tam najdete termální koupaliště, hřiště a kurty, park pro skateboard a inliny s U-rampou.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 640 km
Autem do Imstu buď po dálnici přes Innsbruck nebo z Garmische. Dále po silnici přes Jerzens až na konec údolí (cca. 40 km), kde je dolní stanice metra, které vás vyveze na ledovec do výšky 2840 m.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Petr
  už se lyžuje
  02.11.2016 - 13:30

  Hanko, tady se to moc neřeší. Nebo spíš vůbec. Třeba u Crans Montany je už pět let stále jeden a ten stejný záběr na webkameře Les Violettes 2222 m.n.m. !!!
  A je jedno, jestli je leden, červen, srpen či prosinec. Je tam pořád sníh a mraky ..... :-)

 • Hanka
  už se lyžuje
  31.10.2016 - 10:43

  Ačkoli je zde středisko prezentované jako zavřené, přes víkend 28.-30.10. 2016 jsme si tam luxusně zalyžovali :).

 • Chalis
  Gletcher
  11.03.2014 - 11:54

  5.3. jsme byli 3 dny na Pitztalu a vše super. Parádní sníh, ČT velmi málo lidí, PÁ nejvíce lidí a SO dopoledne lidí více, odpoledne velmi málo. Počasí bez jediného mraku, určitě doporučuji, jeli bychom znovu

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + devět = 19
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Kronplatz je moderní lyžařská oblast ležící 30 km východně od Brixenu. Je soustředěná kolem dokola rozsáhlého, oblého vrcholku stejnojmenné hory(2.275 m). Areál je přístu...
Lyžování ve výškách: 975 - 2275 m.n.m
Délka sjezdovek: 116 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %27 %25 %