Reklama

základní
informace

Pontresina - Diavolezza Lagalb (2093 – 2978 m. n. m.)

Pontresina je součástí oblasti Engadin, která se skládá z devíti středisek v okolí Sv. Mořice propojených skibusy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
18 + 61 + 9 = 88 / 350 km
Uměle zasněžováno: 20 %
Vleky:
2711180
Celková kapacita: 65000 os/h

Srovnat Pontresina - Diavolezza Lagalb s ostatními středisky

Lyžování

V oblasti Engadin se lyžuje celkem v devíti areálech. 7 z nich leží v údolí Innu od Zuozu až po Sils. Dva najdete v bočním údolí směrem na Berninapass nad Pontresinou. Všechny jsou navzájem propojené skibusem.

Nejblíže Pontresiny je areál Bernina-Diavolezza, který leží pod průsmykem Bernina (10 km z Pontresiny). Lyžuje se na cca 20 km tratí a areál je určen zejména zdatným lyžařům. Kabinka a sedačka je vyveze buď pod Piz Palu do výšky 2978 m nebo na druhé straně údolí další kabinkou mohou vyrazit pod Piz Lagalb (2893 m). Dolů vedou náročné červené/černé tratě nebo se můžete pustit do volného terénu. Pod Piz Palu si třeba můžete vychutnat 10 km dlouhý sjezd po ledovci údolím Morteratch (návrat vláčkem cca 1 km k dolní stanici kabinky).

Nabídku ještě doplňuje 5 dalších areálů rozesetých kolem Sv. Mořice, kde je ovšem nabídka o mnoho skromnější.

Snowboard

V areálu Corviglia můžete využít fun park včetně halfpipe (120 m délka, 16 m šířka) nebo boardercross, v části Corvatsch je snowboardcross, pod Piz Palu jsou raily a přírodní U-rampa.

Kam na běžky

V celé oblasti Engadin je 180 km tratí, z nichž 150 km vede po zamrzlých jezerech.

Kam zajít po lyžování

Centrem zábavy je blízký Sv. Mořic. Nabídka je tam skutečně široká a odpovídá mezinárodnímu věhlasu střediska. Samozřejmostí je bazén nebo široká nabídka halových aktivit (tenis, fitnes, golf). Již méně obvyklá je možnost i kulturního vyžití (muzea, galeria, koncerty).

Ten pravý punc exklizivity ovšem spočívá v jinde - navštívit můžete třeba koňské dostihy, které se konají na zamrzlém jezeře. Vyzkoušet můžete i jízdu na saních taženými koňmi. K dispozici je dokonce i zimní golfové hřiště. Vrcholem nabídky je potom finančně náročnejší návštěva místního kasina nebo luxusníxch restaurací či obchodů. Poté se můžete v klidu a zadarmo projít po 150 km upravovaných zimních chodníků nebo jít sáňkovat.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 750 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Chur. Z dálnice sjedete za Churem (Exit 22, Thusis-Süd) a dále pokračujete po silnici přes Julierpass ještě 70 km přes Sv. Mořic do Pontresiny.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset - ? = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Puy Saint Vincent se nachází asi 30 km od Brianconu v sousedství oblasti Serre Chevalier. Okolní skalní masívy v národním parku Ecrins dosahující nadmořské výšky až 4100 ...
Lyžování ve výškách: 1400 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 75 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %37 %45 %17 %