Reklama

základní
informace

Portes du Soleil - Champéry (950 – 2277 m. n. m.)

V blízkosti Ženevského jezera na pomezí Švýcarska a Francie leží největší lyžařská oblast světa Portes du Soleil - Slunečná brána. Vznikla propojením celkem 14 středisek v obou zemích a pyšní se 650 km sjezdovek! A samozřejmě i unikátním výhledem na Ženevské jezero a Mont Blanc.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
41 + 170 + 380 + 100 = 650 / 650 km
Uměle zasněžováno: 12 %
Vleky:
10714830
Celková kapacita: 254000 os/h

Srovnat Portes du Soleil - Champéry s ostatními středisky

Lyžování

Vzhledem k rozloze areálu jsou k dispozici tratě všech obtížností a orientací včetně plání hlubokého sněhu. Celá oblast přímo vybízí k "lyžařské turistice" - žádnou sjezdovku nemusíte jet dvakrát a můžete volně "cestovat" mezi Švýcarskem a Francií.

Nástupními místy na území Švýcarska jsou Champéry, Les Crosets, Champoussin, Morgins, Torgon a Val d´Illiez. Všechna leží na východních svazích nad údolím Rhony a ve Val d´Illiez. Na území Francie se potom nacházejí střediska Abondance, Avoriaz, Châtel, La Chapelle d Abondance, Les Gets, Montriond, Morzine a Saint Jean d Aulps.

Portes du Soleil jsou rozděleny do 5 kompaktních areálů, většina z nich je přímo propojena vleky (např. z Champéry přímo na lyžích dojetete do Avoriaz-Morzine), především okrajové oblasti jako Saint Jean d Aulps a Abondance spojují skibusy.

Sjezdovky na švýcarské straně patří většinou k méně náročným, náročnější tratě leží potom v okolí Avoriaz (oblast Hauts Forts), kde najdete nejdelší 4 km černou neupravovanou trať Crozats + 3 další černé (jedna z nich nese název "Coupe du Monde"). Velmi zajímavým zážitkem jsou výlety na lyžích přes několik údolí, např. k vyhlídce Torgon nad Ženevským jezerem.

Snowboard

Samozřejmě i vyznavačům snowboardu mají Portes du soleil co nabídnout.

Na švýcarské straně je Superpark nad Les Crozets (osvětlená half-pipe, 17 skoků/překážek celkem 6 km2 ploch), menší fun park leží také nad Champoussin.

Na francouzské straně je snow park v Chatelu (boardercross, halfpipe, 15 překážek), v areálu Torgon je boardercross. Nejširší nabídka je v Avoriaz - Snow park Arare s half-pie, skoky a raily, snowpark Chapelle (boardercross, skoky, překážky + 120 m dlouhá superpipe. Menší fun park naleznete i Les Gets.

Kam na běžky

V celé oblasti Portes du Soleil je k dispozici 245 km tras, převážně na francouzské straně.

Kam zajít po lyžování

V každém středisku najdete spoustu možností. Ve Val d´Illiez jsou například termální lázně, v Morgins kryté tenisové kurty, V Champoussin na vás čeká sáňkařská dráha. V celé oblasti je také nespočet možností pro pěší pro výlety na sněžnicích.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 930 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux - Monthey. V Monthey sjedete z dálnice a vystoupáte cca. 15 km do Champery.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem na letiště v Ženevě.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Petra
    Nádherné
    27.11.2006 - 23:56

    Měla jsem možnost být zde v létě a bylo tu nádherně.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět * pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Špičák je známé horské rekreační středisko v české části Šumavy, ležící 2 km od Železné Rudy. Jsou zde kvalitní lyžařské terény a to jak pro sjezdaře, tak i pro běžkaře s...
Lyžování ve výškách: 880 - 1202 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %60 %20 %