Reklama

základní
informace

Praloup (1500 – 2600 m. n. m.)

Společně s Isolou 2000 je oblast Praloup/Val d´Allos nejjižnějším francouzským lyžařským střediskem. Nachází se na okraji národního parku Mercantor a tvoří ho dvě vesničky Praloup 1500 a Praloup 1600. Díky propojení s Val d´Allos vznikla rozsáhlá oblast nabízející 180 km tratí (stejně jako ve známějším Risoulu), cca. 25% je uměle zasněžováno.

Podobně jako jiné jižně položené areály se i Praloup chlubí vysokým počtem slunečných dní (prý až 300 dnů v roce). Další místní specialitou je důraz na freeride & freestyle.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
16 + 25 + 34 + 5 = 80 / 180 km
Uměle zasněžováno: 60 %
Vleky:
325130
Celková kapacita: 46000 os/h

Srovnat Praloup s ostatními středisky

Lyžování

Celou oblast tvoří dva vleky propojené areály - Praloup 1600 a Val d´Allos 1800. Přímo nad Praloup jsou méně náročné sjezdovky, náročnější svahy naleznete výše především na hřebenech mezi Val d´Allos a vrcholem Le Lac nad Praloup 1600.

Cesta z Praloup do Val d´Allos vede přes úzká údolí, kde můžete obdivovat drsný ráz zdější krajiny. Zvláštností střediska jsou i přírodní U-ramp (tzv. Natural X-pipe), kde se můžete věnovat freestylu jak na lyžích nebo na snowboardu - viz. část Snowboard.

Snowboard

V horní části areálu Praloup pod Le Lac je snowboard park Rider Space s boarder crossem a přírodními i umělými skoky, v areálu je také dalších 6 přírodních U-ramp/soutěsek nazvaných Natural X-pipe. Nad Praloup 1600 je rovněž větší freestyle areál "Rider Space" se skoky, boarder crossem atd.

Kam na běžky

V okolí jsou 4 km stop.

Kam zajít po lyžování

K dispozici je kromě tradičních barů a restaurací třeba i kino. Volný den můžete také strávit tenisem v kryté hale nebo procházkou na sněžnicích. Bohužel bazén zatím chybí.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1190 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Thusis - Lugano - Milano - Turín - průsmyk Col de Montgenevre - Briancon - Embrun. Za Embrunem v Savignes-le- Lac odbočíte z N94 na D900 směr Barcelonnette. Z konce dálnice (končí ještě v Itálii pod Col de Montgenevre) je to do Praloup cca. 140 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Aktuální informace o sjízdnosti průsmyku Col de Montgenevre zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Ladislav
  Růžek
  24.03.2013 - 20:29

  Vrátili jsme se ze střediska La Foux d´Allos. Pravdou je , že za neděli a pondělí napadlo cca 70 cm nového sněhu, nicméně se nemůžu ubránit dojmu, že se blíží konec sezony a lidé okolo úpravy sjezdovek by mohli dělat víc. Za celý zbytek týdne nebyl zprovozněn přejezd do Pra Loup, takže jsme se museli spokojit s lyžováním na několika lanovkách v místě pobytu.
  Ze všeho dost rozpačitý, průsmyk Col d´Allos je v zimě zavřený, takže cesta buď přes Nice nebo Digne. Obojí nadlouho - s pauzami cca 16-17 hod. S jistotou vím, že toto středisko už nikdy nenavštívím. Jsou výrazně lepší... Ahoj

 • Tomáš
  Pra Loup
  24.03.2012 - 22:07

  Dnes jsem se vrátil z týdenního pobytu v Pra Loup a rozhodně bych nikomu toto středisko nedoporučoval. Pro mě veliké zklamání - sněhové podmínky špatné a v kombinaci s laxností a nezájmem obsluhy areálu bylo v provozu jen asi 5 sjezdovek. Vydřená místa nikdo neopravoval, po ránu ledové plotny, všude spousta kamenů, skoro nulová snaha dosněžovat, ráno nevyjíždí rolby. Po poledni téměř nemožné pokračovat v lyžování. Navíc spojení se sousedním Val d´Allos zavřené.

 • Bodik
  ValDallos-Praloup
  14.02.2012 - 10:35

  Lyžování vcelku fajn, dobré sjezdovky i freeride, ale v únoru někde méně sněhu, trčely kameny... vrcholem byla nejdelší čevená v nejnižším středisku (Le Seignus), kterou označili za sjízdnou a na vrcholku nás čekaly holé skály a stráně.
  Samotný Praloup výborný.
  Minusy: zastaralé a některé velmi pomalé lanovky, krom jedné kabinky v Praloupu bez možnosti krytí, které by člověk v tuhých mrazech (-15st)a větru ocenil.Na některé přejezdové vrcholky jen dlouhé pomy...kde se při snazýe o návrat ke konci provozní doby za dobrých podmínek tvořily dlouhé fronty...
  Avízují propojení skibusy, ale mezi oběma středisky Valdallos jezdí jen 2!! dopoledne a 2 odpoledne, takže poslední byl boj o místo a na některé se hold nedostalo, což nikdy více...

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + jedna = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Tatranská Lomnica je známé slovenské středisko ležící na úpatí neméně známého Lomnického štítu ve východních Vysokých Tatrách. Nabízí sice příznivcům lyžování jen 6 km tr...
Lyžování ve výškách: 850 - 2190 m.n.m
Délka sjezdovek: 6 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %