Reklama

základní
informace

Praloup (1500 – 2600 m. n. m.)

Společně s Isolou 2000 je oblast Praloup/Val d´Allos nejjižnějším francouzským lyžařským střediskem. Nachází se na okraji národního parku Mercantor a tvoří ho dvě vesničky Praloup 1500 a Praloup 1600. Díky propojení s Val d´Allos vznikla rozsáhlá oblast nabízející 180 km tratí (stejně jako ve známějším Risoulu), cca. 25% je uměle zasněžováno.

Podobně jako jiné jižně položené areály se i Praloup chlubí vysokým počtem slunečných dní (prý až 300 dnů v roce). Další místní specialitou je důraz na freeride & freestyle.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
16 + 25 + 34 + 5 = 80 / 180 km
Uměle zasněžováno: 60 %
Vleky:
325130
Celková kapacita: 46000 os/h

Srovnat Praloup s ostatními středisky

Lyžování

Celou oblast tvoří dva vleky propojené areály - Praloup 1600 a Val d´Allos 1800. Přímo nad Praloup jsou méně náročné sjezdovky, náročnější svahy naleznete výše především na hřebenech mezi Val d´Allos a vrcholem Le Lac nad Praloup 1600.

Cesta z Praloup do Val d´Allos vede přes úzká údolí, kde můžete obdivovat drsný ráz zdější krajiny. Zvláštností střediska jsou i přírodní U-ramp (tzv. Natural X-pipe), kde se můžete věnovat freestylu jak na lyžích nebo na snowboardu - viz. část Snowboard.

Snowboard

V horní části areálu Praloup pod Le Lac je snowboard park Rider Space s boarder crossem a přírodními i umělými skoky, v areálu je také dalších 6 přírodních U-ramp/soutěsek nazvaných Natural X-pipe. Nad Praloup 1600 je rovněž větší freestyle areál "Rider Space" se skoky, boarder crossem atd.

Kam na běžky

V okolí jsou 4 km stop.

Kam zajít po lyžování

K dispozici je kromě tradičních barů a restaurací třeba i kino. Volný den můžete také strávit tenisem v kryté hale nebo procházkou na sněžnicích. Bohužel bazén zatím chybí.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1190 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Thusis - Lugano - Milano - Turín - průsmyk Col de Montgenevre - Briancon - Embrun. Za Embrunem v Savignes-le- Lac odbočíte z N94 na D900 směr Barcelonnette. Z konce dálnice (končí ještě v Itálii pod Col de Montgenevre) je to do Praloup cca. 140 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Aktuální informace o sjízdnosti průsmyku Col de Montgenevre zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Ladislav
  Růžek
  24.03.2013 - 21:29

  Vrátili jsme se ze střediska La Foux d´Allos. Pravdou je , že za neděli a pondělí napadlo cca 70 cm nového sněhu, nicméně se nemůžu ubránit dojmu, že se blíží konec sezony a lidé okolo úpravy sjezdovek by mohli dělat víc. Za celý zbytek týdne nebyl zprovozněn přejezd do Pra Loup, takže jsme se museli spokojit s lyžováním na několika lanovkách v místě pobytu.
  Ze všeho dost rozpačitý, průsmyk Col d´Allos je v zimě zavřený, takže cesta buď přes Nice nebo Digne. Obojí nadlouho - s pauzami cca 16-17 hod. S jistotou vím, že toto středisko už nikdy nenavštívím. Jsou výrazně lepší... Ahoj

 • Tomáš
  Pra Loup
  24.03.2012 - 23:07

  Dnes jsem se vrátil z týdenního pobytu v Pra Loup a rozhodně bych nikomu toto středisko nedoporučoval. Pro mě veliké zklamání - sněhové podmínky špatné a v kombinaci s laxností a nezájmem obsluhy areálu bylo v provozu jen asi 5 sjezdovek. Vydřená místa nikdo neopravoval, po ránu ledové plotny, všude spousta kamenů, skoro nulová snaha dosněžovat, ráno nevyjíždí rolby. Po poledni téměř nemožné pokračovat v lyžování. Navíc spojení se sousedním Val d´Allos zavřené.

 • Bodik
  ValDallos-Praloup
  14.02.2012 - 11:35

  Lyžování vcelku fajn, dobré sjezdovky i freeride, ale v únoru někde méně sněhu, trčely kameny... vrcholem byla nejdelší čevená v nejnižším středisku (Le Seignus), kterou označili za sjízdnou a na vrcholku nás čekaly holé skály a stráně.
  Samotný Praloup výborný.
  Minusy: zastaralé a některé velmi pomalé lanovky, krom jedné kabinky v Praloupu bez možnosti krytí, které by člověk v tuhých mrazech (-15st)a větru ocenil.Na některé přejezdové vrcholky jen dlouhé pomy...kde se při snazýe o návrat ke konci provozní doby za dobrých podmínek tvořily dlouhé fronty...
  Avízují propojení skibusy, ale mezi oběma středisky Valdallos jezdí jen 2!! dopoledne a 2 odpoledne, takže poslední byl boj o místo a na některé se hold nedostalo, což nikdy více...

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět + šest = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Madesimo (dříve nazvané Isolato) je menší lyžařská vesnice ve francouzském stylu ležící na "konci světa" v severní Itálii u hranic se Švýcarskem (cca. 60 km od Sv. Mořice...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2948 m.n.m
Délka sjezdovek: 60 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %37 %48 %15 %