Reklama

základní
informace

Pustevny (620 – 1098 m. n. m.)

Lyžařské středisko Ski Alpin - Pustevny leží v Beskydech v oblasti Radhošťské hornatiny ve výšce 620 m až 1098 m n.m, 6 km od Frenštátu p. Radhoštěm. Kromě sjezdového lyžování jsou Pustevny i oblíbeným místem pro běžkaře, kteří se mohou vydat například na nejvyšší horu Radhošťské hornatiny - Radhošť.

Na vrcholu je několik horských chalup ("útulen") od známého architekta Dušana Jurkoviče. Tyto stavby dodnes patří k nejcennějším kulturním památkám Beskyd a v roce 1996 získaly statut národní kulturní památky a byly zrekonstruovány do původní podoby.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 + 3 + 1 = 7 / 3 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
8010
Celková kapacita: 5000 os/h

Srovnat Pustevny s ostatními středisky

Lyžování

K dispozici je 7 sjezdovek převážně střední obtížnosti. Z toho 3 sjezdovky jsou hlavní = delší než 400 m. Svahy mají severovýchodní nebo severozápadní orientaci. Kromě svahů v okolí horní stanice ještě můžete v případě příznivých sněhových podmínek zkusit i sjezd po Knížecí cestě (5 km, převýšení 400 m, lehká), která spojuje Ráztoky a Pustevny.

Snowboard

Ve středisku není žádná infrastruktura v pro snowboard.

Kam na běžky

V okolí střediska se nachází několik běžeckých okruhů - např. na Radhošť a zpět od horní stanice lanovky(8 km), do Rožnova(10 km), do sedla Pindule (9 km), do Horní Čeladné (17 km).

Kam zajít po lyžování

Občerstvit se můžete v útulnách u horní stanice sedačky.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 365 km
Autobusové spojení z Frenštátu p.Radh. směr Trojanovice, konečná stanice Ráztoka (záchytné parkoviště pro automobily), pak lanovou dráhou na Pustevny. Ze strany Prostřední Bečvy možný přístup autobusy ČSAD nebo automobilem přímo až na Pustevny (kapacita parkoviště 200 aut).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • INS LOAN
    Potřebujete naléhavé peníze?
    01.06.2018 - 17:29

    Dobrý den, Jsem soukromý veritel ve spolupráci s nekolika bankami. Nabízím všechny druhy úveru v rozmezí 100000 Kc na neurcitou cástku. Mým cílem je pomoci všem, kterí potrebují pujcky nebo kterí mají problémy s dokumenty a kterí nemohou získat úvery v bankách. U všech žádostí o úvery je moje úroková sazba 2% s dobou splácení od 1 roku do 30 let. Máte-li zájem, kontaktujte me prosím emai: insloanoffer@gmail.com Pozor: Pozor na zlodeje, chceme jen pomoci uprímným a vážným lidem

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + osm = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Gitschberg - Jochtal leží hned na začátku údolí Pusteria nad městečkem Muhlbach / Rio di Pusteria cca. 40 km na jih od Brennerského průsmyku. Skoro až do areálu Gitschber...
Lyžování ve výškách: 1371 - 2510 m.n.m
Délka sjezdovek: 42 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %48 %17 %