Reklama

základní
informace

Ramzová (782 – 1351 m. n. m.)

Ramzová leží na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku a může se kromě lyžařského areálu pochlubit i nejvýše položenou rychlíkovou stanicí u nás - ve výši 760 m nad mořem. Ramzová je východiskem na hřebenové túry v zimě pro běžkaře, v létě pro pěší turistiku.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 + 1 = 4 / 9 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
3020
Celková kapacita: 5300 os/h

Srovnat Ramzová s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařské středisko Ramzová-Bonera leží v horském sedle s nadmořskou výškou 782 m n.m. Lyžuje se na severozápadních svazích Šeráku. Hlavní trasou pro cestu nahoru je čtyřsedačka z Ramzové na Čerňavu a dále dvousedačka až na vrchol Šeráku. Od mezistanice Čerňava vede souběžně ještě Poma asi tak do poloviny svahu.
Sjezdovky ze Šeráku patří mezi náročnější - celkem měří sjezd 3300 m.
Mírnější svahy jsou poblíž dolní stanice sedačky na sedle, kde se koná večerní lyžování.

Snowboard

Ve středisku není žádná infrastruktura pro snowboard.

Kam na běžky

Ramzová je důležitým nástupištěm na hlavní hřebenovou trasu Jeseníků, vedoucí přes Šerák, Keprník, Červenou horu, Červenohorské sedlo, Malý Děd až do Žďárského potoka či Karlové Studánky.
Na této trase je možná celá řada odboček. Na druhou stranu se přes Petříkov turisté dostanou k Chatě na Paprsku a dále až na vrchol Kralického Sněžníku.
Ze Šeráku vede zelená značka na další krásné výhledové místo - Obří skály (1082 m n.m.) s výhledem na Lázně Lipovou, město i lázně Jeseník a přes hranici do sousedního Polska, do Kladské nížiny.

Kam zajít po lyžování

V areálu lze provozovat snowtubing na gumových člunech. Jinak u horní i dolní stanice sedačky jsou chaty, kde se můžete občerstvit nebo i ubytovat.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 225 km
Autem po silnici Hanušovice - Jeseník. Ramzová je vzdálena 20 km od Hanušovic a 12 km od Jeseníku.
Při cestě vlakem můžete využít i rychlík - Ramzová je rychlíková železniční stanice.
Autobus z Prahy, Brna a Hodonina.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Josef
  Ski areál Ramzová
  16.03.2016 - 14:59

  Velké zklamání!!!! Na sjezdovkách 60 cm sněhu, ale pro ski Ramzovou zřejmě zima skončila, avšak na ceně skipasu se to nepodepsalo...Velmi zanedbané sjezdovky. Sedačka na Šerák nejede. Ráno v přehledu ještě byla napsaná, že jede. Cena skipasu však stejná na celý areál. Tento areál již nenavštívím a to už ze zásady.

 • Dušan
  Ramzová mínus
  02.02.2016 - 23:31

  Lyžování ve středisku Ramzová je těžké zklamání. Už příjezd- stoupání po neupravené cestě, musel jsem zastavit a už se nerozjel... Takže couvačka a mohl jsem nabořit sloup vedení elektřiny (asi 10 cm vedle vozu). Přitom by stačilo vyznačit přikázaný směr jízdy, že???? Pak nám neochotná paní prodala permici- (ze stránek střediska jsme nějak nepochopili, ani kolik bodů stojí jedna jízda...) a když jsme chtěli jet spodnější sedačkou, tak pořvávající obsluha nám objasnila, že nejsou ani jeden areál.... Přijeli jsme na 8:30, těšili se na varhánky a hádejte co? Neupravené, vydřené sjezdovky!!! Rádi jsme se vrátili do Branné, kde vše funguje.

 • Berka
  Ramzová - zklamání
  23.02.2013 - 22:46

  Dne 20.2.2013 jsme si z Kopřivné "odskočili" zalyžovat do tohoto střediska a litujeme:
  horní část sjezdovky, rádoby "černá" neupravená, lanovka jede rychlostí šneka, sedáky dřevěné(už mají svá léta), výstup z lanovky na rovině - hóóódně dobrý, bufet v horní části dost bídný - posed venku a o toaletách si můžete nechat leda zdát. Cena permice neodpovídá poskytovaným službám - nainstalování Fotokamer na turniketech něco stojí, že??
  Příště raději do Koutů, to je jiný level.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + osm = třináct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Nechcete se na dovolené jen ulyžovat "k smrti"? Pak zavítejte do jihošvýcarského lyžařsko-lázeňského střediska Leukerbad, které leží nad údolím Rhony poblíž městečka Sier...
Lyžování ve výškách: 1411 - 2700 m.n.m
Délka sjezdovek: 50 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %6 %40 %54 %