Reklama

základní
informace

Říčky v Orlických horách (740 – 990 m. n. m.)

Říčky jsou bezpochyby nejznámějším lyžařským střediskem Orlických hor, nachází se na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m.n.m. Samotná obec Říčky leží 20 km východně od Rychnova nad Kněžnou. V Říčkách se pořádá Skiinterkritérium - mezinárodní lyžařský závod dětí a to hlavně díky tomu, že místní areál i přes omezenou velikost (jen 4 km tratí) může nabídnout hned dvě tratě s homologací FIS.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
1 + 1 + 1 = 3 / 4 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
2010
Celková kapacita: 3850 os/h

Srovnat Říčky v Orlických horách s ostatními středisky

Lyžování

Areál leží na východním svahu kopce Zakletý. K dispozici jsou kotva a nová čtyřsedačka na Vrch zakletý a 3 sjezdovky, které vedou po celé délce lesem. Celá černá i červená jsou uměle zasněžované. Modrá je opravdu jen pro začátečníky a navíc trochu nešťastně končí asi stometrovým mírným protisvahem, který je obvykle nutné vyšlapat. Červená a černá jsou podstatně lepší (na slalomovém svahu černé se jezdí závody) a končí přímo u nástupu k vleku.
V dolní části modré je ještě krátká poma.
Kromě toho v obci Říčky jsou provozovány 2 další kratší lyžařské vleky.

Snowboard

Ve středisku není žádná zvláštní infrastruktura pro snowboard.

Kam na běžky

Vrch Zakletý a křížení turistických cest Pěticestí jsou ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor.

Kam zajít po lyžování

Kromě obligátních barů a restaurací v místních hotelech a penzionech toho mnoho k dispozici není. Přímo v lyžařském areálu je restaurace Skirest se sympatickou terasou.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 175 km
Říčky leží asi 5 km od Rokytnice n. Orlicí. Autem po trase Praha - Hradec Králové - Rychnov - Rokytnice. Z Brna a Olomouce přes Českou Třebovou a Rychnov n. O. V blízkosti střediska (cca 200 m) lze zaparkovat na hlídaném parkovišti, které má kapacitu 300 osobních automobilů a 15 autobusů.
Linkový autobus končí přímo u dolního parkoviště, odtud cca 1 km pěšky; z Prahy jezdí přímá linka do Rokytnice v Orlických horách. Vlak též jezdí do Rokytnice.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Pavel
  Varování
  14.12.2010 - 16:42

  Pozor, mějte se zde na pozoru - sjezdovky svoji kapacitou zdaleka neodpovídají kapacitě nové lanovky. Provozovatel to neřeší a v situaci, kdy je upravena pouze jedna (červená) či dvě sjezdovky, jde v určitých místech doslova o život!!!

 • AlenaB
  souhlasím 2
  20.01.2010 - 19:53

  Také souhlasím s tím, že se Říčky velmi zlepšily. Já bych ještě k dokonalosti přidala k sedačkám "bubliny". Dneska jsme na nich totiž pěkně profoukly a promrzly.

 • Jiří 2010-01-10
  souhlasím
  10.01.2010 - 15:22

  Vždy se tu rád vracím a je to tu čím dál lepší

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + jedna = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Wengen je díky pravidelnému pořádání sjezdu Světového poháru asi nejznámějším centrem ski regionu pod "střechou Evropy" - masivem Jungfrau, Eiger a Mönch. Leží ve výšce 1...
Lyžování ve výškách: 796 - 2970 m.n.m
Délka sjezdovek: 216 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %52 %16 %