Reklama

základní
informace

Rokytnice n. Jiz. (630 – 1312 m. n. m.)

Rokytnice je největším střediskem v západní části Krkonoš. Byla založena již v roce 1574 jako sklářská osada. Tvoří ji 2 hlavní areály pro sjezdové lyžování: Lysá hora - Horní Domky a Studenov. Nabídku lyžařských tratí pak doplňuje ještě několik vleků v okolí města (Sachrovka, Bahýnka a Modrá hvězda).

Od sezóny 06/07 je součástí Skiregionu - sdružení 5 středisek, kde platí společný vícedenní skipas.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
6 + 4 + 1 = 12 / 23 km
Uměle zasněžováno: 57 %
Vleky:
24020
Celková kapacita: 16700 os/h

Srovnat Rokytnice n. Jiz. s ostatními středisky

Lyžování

V Rokytnice se lyžuje hlavně na Studenově a na Lysé hoře. Areál na Studenově nacházející se v nadmořské výšce 630 - 933 metrů je určen pro méně náročné lyžaře. Široké sjezdovky jsou vhodné pro snowboard a rodiče s dětmi. Na Studenově jsou 3 delší a 13 kratších vleků.

Areál Horní domky na Lysé hoře nabízí špičkové terény (bohužel s jihozápadní orientací) všech obtížností a dvě 4-sedačky (sedačka na Lysou horu je nejdelší v ČR). Zajímavá je na české poměry hlavně délka tratí - nejdelší červená FIS měří 2,6 km s převýšením 590 m. Dojezd sjezdovek je uměle zasněžován. Celkem je zde 6 vleků + 2x sedačka - vše obsluhuje 14 km sjezdovek.

Snowboard

U dolní stanice lanovky na Lysou horu byl zřízen snowpark (skoky, raily) s vlastním vlekem. Lanovka na Lysou horu je pro snowboardisty rovněž i nadále otevřena. Jezdit se dá na snowboardu v tomto areálu také na všech ostatních vlecích nebo v areálu Studenov.

Kam na běžky

Upravované běžecké tratě, které navazují na tratě sousedního Harrachova, začínají "U Kapličky". Délka 5 km.

Kam zajít po lyžování

Rokytnice je relativně velké městečko (cca. 3.200 stálých obyvatel), kde je v sezóně otevřena spousta restaurací a barů. K dispozici je také sportovní hala pro halové sporty, která se nachází mezi Dolním a Horním náměstím. Halu provozuje Spartak Rokytnice. V zimní sezóně dále bývá v provozu Skiaquabus, který vás zaveze do libereckého Centra Babylon – největšího zábavního akvaparku v Severních Čechách.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 140 km
Doprava do Rokytnice nad Jizerou je možná vlastním automobilem směrem na hraniční přechod Harrachov do Polska. Pod areálem Horní Domky velkokapacitní parkoviště 250 m od dolní stanice vleků.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Další možnost je autobusem přímo z Prahy, Hradce Králové, Brna, Ústí nad Labem, Liberce, Kolína, Jičína, Mladé Boleslavi nebo Vrchlabí.

Do Rokytnice nad Jizerou se dá cestovat též vlakem a to směrem na Starou Paku, Martinice v Krkonoších a pak na Rokytnici n. J.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Martin
  Altner
  28.12.2016 - 19:30

  Kdysi to byvalo jedno z nejlepsich stredisek, ale kam dnesni management smeruje mi rozum nebere. Polovina sjezdovek mimo provoz. Polovina vleků mimo provoz. Zrusene hodinove permice. Minimalni je 4 hodinova za 550!!!! Takze jestli chcete stat za ty prachy fronty na natriskany dve sjezdovky, z nichz jeste pulku z jedne zaberou pro Spartak Rokytnice tak prosim. Podle mne je to soucasne nejstrasnejsi stredisko v ČR!!!

 • Libor
  Lyžování Bahýnka Modrá hvězda
  26.02.2015 - 06:11

  Byl to děs. Vlekaři jsou arogantní, nemají rádi malé děti. Snaží se poučovat jak se musíte vozit na pomě, nesmíte si sedat rovnou na kotouček ale chvíli jako se svézt rukou. Asi jejich parťák kontroluje tickety pokřikem i po Vašich dětech, je to nějaký arogantní pošuk v neoznacenych teplacich u branky. Po 16 h jsem si chtěl dát pivko na Bahýnce, pán za pultem si dotočil, upil a oznámil mě že je zavřeno. Na posledních 5 metrech upravené sjezdovky se nám dítě svezlo na bobu, no tak to si teda zaplatím úpravu terénu a teda takhle nevychované dítě ať sem nechodí a hromada keců. Naštěstí jsme tam měli zaplacené tři noci a dalo se jezdit do dalších areálu v okolí. Tak si to tam strčte hodně hluboko. Libor Smutný.

 • Petr
  Dostupnost
  31.12.2013 - 10:38

  Pěkný areál s dlouhými sjezdovkami. Někomu může vadit roztahanost Rokytnice a dlouhý příjezd k parkovištím. Snadno se to dá vyřešit pobytem na místě, můžu jen doporučit třeba hotel Starý mlýn pár set metrů od sedačky Horní Domky.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - osm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

St. Moritz ležící v údolí Innu tvoří společně s Zermattem a Davos/Klosters švýcarskou "hvězdnou trojici". Sv. Mořic totiž nejlépe charakterizují slova jako luxusní, mondé...
Lyžování ve výškách: 1720 - 3057 m.n.m
Délka sjezdovek: 80 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %