Reklama

základní
informace

Saalbach - Hinterglemm (1003 – 2100 m. n. m.)

Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn leží jižně od Salzburgu, 20 km od Zell am See na konci údolí říčky Sallbach. Tuto lyžařskou oblast tvoří dvě vleky propojená údolí s celkem 10 vrcholy. Celkem je k dispozici 235 km tratí, které jsou díky rozsáhlému systému umělého zasněžování (pokrývá 80% sjezdovek) sjízdné až do dubna. Další výhodou je velký počet kabinek a sedaček, což přispívá k pohodlnému "cestování" v areálu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
105 + 112 + 18 = 235 / 235 km
Uměle zasněžováno: 83 %
Vleky:
2022280
Celková kapacita: 126000 os/h

Srovnat Saalbach - Hinterglemm s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál sice tvoří 2 údolí s deseti vrcholy. Nicméně centrem oblasti je údolí říčky Saalbach, kde leží 2 vesničky: Saalbach a výše položený Hinterglemm. Protože údolí vede východo-západním směrem, tak většina svahů má jižní nebo severní orientaci.

Třetí vesnička Leongang je připojena k hlavní části "přes kopec". Výhodou její relativní odlehlosti je samozřejmě nižší cena za ubytování. Ve Fieberbrunnu je nově "PowAirea" pro freeridery a freestylery.

Z hledika náročnosti je v areálu Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn k dispozici téměř vše, co si lze přát - tratě s homologací FIS (Zwolferkogel v Hinterglemmu nebo Kohlmaiskopf v Saalbachu) i méně náročné široké sjezdovky (oblast Kohlmaiskopf - tratě obklopující červenou FIS).

Snowboard

V oblasti jsou 4 snowboard parky (Hinterglemm, Hinterglemm-Hochalm, Leongang-Asitz, Saalbach-Bernkogel). Park v Hinterglemmu je vybaven i umělým osvětlením.

Kam na běžky

V údolí vede 120 km tras.

Kam zajít po lyžování

V celém údolí je množství atrakcí, kterými si lze zpestřit pobyt. Nejvíce možností nabízí největší lokalita - Hinteglemm, kde najdete kluziště, sáňkařskou dráha, halu na tenis a squash, lední metaná, krytý bazén se saunou a samozřejmě také množství restaurací a barů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 470 km
Autem po tauernské dálnici přes Salzburg do Bischofshofenu a dále po hlavní cestě na Zell am See a Sallfelden. Obdočka do údolí Sallbachu v Maishofenu. (z dálnice cca. 70 km do Saalbachu).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Džín
  Lyžování ve středisku
  06.04.2018 - 19:05

  Středisko Saalbach jsem navštívil letošní sezonu hned dvakrát a můžu všem vřele doporučit!!!V rakousku patří určitě mezi TOP5!!Krásné sjezdovky pro všechny kategorie lyžařů,kvalitní servis,nové lanovky,příjemné hospůdky,prostě spokojenost(((

 • petr
  lyžování v prosinci
  24.12.2016 - 17:22

  16.12-18.12 2016 Super lyžování na poloprázdných sjezdovkách. Většina sjezdovek kvalitně vysněžena umělým sněhem,perfektně srovnané.Pro předvánoční lyžování doporučuji.

 • Petra
  Rakousko před silvestrem
  16.12.2014 - 19:40

  Zkuste Pitztal.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Propojená oblast Tignes / Val d´Isere nazvaná Espace Killy bezesporu patří společně s 3 Vallées do kategorie "lyžařských rájů". Na 300 km sjezdovek nabízí vše, co si i te...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3456 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
15 %46 %43 %11 %