Reklama

základní
informace

Saas-Grund (1550 – 3500 m. n. m.)

Saas Grund leží 4 km "pod" Sass - Fee. Celá oblast Saastal je legendou mezi švýcarskými středisky, leží v jižním kantonu Wallis "přes kopec" od Zermattu sevřená mezi čtyřtisícovkami Dom (4545 m) a Weismiess (4023 m).


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
10 + 20 + 5 = 35 / 35 km
Uměle zasněžováno: 91 %
Vleky:
8200
Celková kapacita: 5420 os/h

Srovnat Saas-Grund s ostatními středisky

Lyžování

V údolí Saastal se nachází tři hlavní lyžařské arály:

Největší je ledovcový areál Saas-Fee 1800/Allalin pod Allalinhornem. K dispozici je 100 km sjezdových tratí na převážně severovýchodních svazích. 75 % tvoří červené a černé a 20 km na ledovci nabízí celoroční lyžování.

Přístup do areálu je z Saas-Fee 1800, které vzniklo nad původní vesničkou na počátku 20. století. Kabinka vás vyveze do mezistanice Felskin, odkud dále pokračujete nejvýše položeným alpským metrem na konečnou Allalin ve výšce 3500 m. Po návštěve unikátní otáčivé restaurace se můžete pustit dolů po 9 km červené s převýšením 1800 m. Kromě restaurace stojí za návštěvu na ledovci také jeskyně vyhloubená v ledovci.

Saastal nabízí ještě dvě další střediska: Saas-Almagell a Saas-Grund. Saas Almagell leží v sousedství Saas-Fee (bohužel není propojeno vleky) a je spíše menším rodinným areálem s 10 km tratí a dětským parkem Snowli. V Saas-Grund můžet vyzkoušet náročnější 40 km dlouhé svahy pod masivem Weissmiesu ve výškách až 3200 m. Za zmínku učitě stojí hlavně tratě vedoucí z nejvyššího bodu Hohsaas do mezistanice Kreuzboden.

Všechna tři střediska propojují skibusy.

Snowboard

Nejlákavější bude jistě snowpark Mittelallalin nad Saas-Fee s dvousetmetrovou superpipe, quaterpipe, raily a skoky. V létě je v provozu také snowpark na ledovci pod horní stanicí Allalin.

Kam na běžky

V údolí mezi Saas-Grund a Saas Almagell jsou upravovány běžecké stopy v celkové délce cca 30 km.

Kam zajít po lyžování

Centrum apres-ski dění je v Saas-Fee, kde najdete hlavně Freizeitizentrum Bielen "Aqua wellness" s 25 m bazénem, saunou, výřivkou ale také kurty na tenis a badminton. Samozřejmě v Saas-Fee naleznete i širokou nabídku barů a restaurací. Do okolí střediska se zase můžete vydat v saních taženými koňmi nebo se psím spřežením nebo jen tak pěšky po upravovaných zímních chodnících.

Další bazén je v hotelu nejslavnějšího švýcarského sjezdaře Pirmina Zurbrigenna v Saas-Almagell.

Za vyzkoušení určite stojí také místní sáňkařské dráhy - jedna vede z vrcholu Hannig (2350 m) do Saas-Fee, druhá ze stanice Kreuzboden do Saas-Grund (11 km - nejdelší v Alpách).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1035 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux - Martigny - Sierre. Ze Sierre pokračujete po silnici údolím Rhony a ve Visp odbočíte do Saas-Fee. Z konce dálnice u Sierre je to cca. 45 km.

Lze ovšem také využít autovlaku v tunelu Lötschberg - v tom případě pokračujete z Bernu směr Thun a Kandersteg, vlakem "podjedete" hlavní hřeben a jste přímo v údolí Rhony za Sierre. Za 25 CHF ušetříte cca. 100 km po dálnici. Bližší informace naleznete zde.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem na letiště v Sionu nebo Ženevě.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • M.Denk
    Saas Grund a Saas Almagell
    31.03.2009 - 11:03

    Saas Grund a Saas Almagell jsou skvělá střediska pro všechny lyžaře. Najdou si své jak začátečníci, tak hlavně pokročilí a zkušení lyžaři. Perfektně upravené sjezdovky, díky ledovci jsou tvrdé po celý den, ikdyž jsou na slunci. Švýcaři jsou velmi přátelští a ceny nadmíru příznivé - kromě skipasů. Ve srovnání s Itálií jsou o trochu dražší, ale zase všude komfort kabinek. Kolem dokola samé čtyřtisícovky, prostě jako v pohádce a dokonalá lyžovačka.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Oblast Lenzerheide-Valbela je dalším ze středisek v okolí východošvýcarského Churu. Díky orientaci svahů východ-západ si zde můžete celý den užívat sluníčka. Podobně jako...
Lyžování ve výškách: 1230 - 2865 m.n.m
Délka sjezdovek: 155 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %40 %12 %