Reklama

základní
informace

Sankt Anton (1300 – 2811 m. n. m.)

Sankt Anton am Arlberg - dějiště mistrovství světa v lyžování 2001 - leží v západním Tyrolsku 100 km od Innsbrucku.

V těsném sousedství se nachází i druhé slavné středisko západního Rakouska: Lech - Zurs (propojeno skibusy). Společně s ním tvoří St. Anton jednu z nejlepších a nejluxusnějších lyžařských oblastí Rakouska - tzv. SkiArlberg (celkem je k dispozici přes 270 km sjezdovek).

O věhlasu Ski Arlberg svědčí vedle pořádání mistrovství světa v alpském lyžování v roce 2001 i členství v prestižním sdružení luxusních ski rezortů "The best of the Alps".


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
16 + 35 + 7 = 58 / 58 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
3410380
Celková kapacita: 0 os/h

Srovnat Sankt Anton s ostatními středisky

Lyžování

V St. Anton se lyžuje hlavně na severních svazích Vallugy (2809 m), na protější straně údolí je menší areál v oblasti Rendl a Stuben (vše propojeno skibusy). Hlavním lákadlem je kromě závodních tratí mistrovství světa i 10,5 km dlouhý sjezd z Vallugy do St. Antonu.

Snowboard

V Rendlu je halfpipe, v St. Antonu funpark se skoky a překážkami.

Kam na běžky

V okolí je cca. 40 km tras.

Kam zajít po lyžování

Po dni stráveném na lyžařských svazích můžete navštívit dvě wellness centra - jedno (Arlberg Well.Com) nejdete přímo v centru St. Antonu. Kromě restaurace nabízí 3 bazény (z toho jeden venkovní), sauny, páru, masáže, sprchy a solárium. Druhé leží v Pettneu - cca 5 km od St. Antonu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 585 km
St. Anton leží přímo na dálnici vedoucí z Innsbrucku do Švýcarska. Autem přes Mnichov a Garmisch Partenkirchen do Imstu a dále po dálnici do St. Anton (úsek cca. 60 km Garmich-Imst bez dálnice). Nebo po dálnici přes Salzburg, Innsbruck do St. Antonu.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Pavel
  Lyžován í St.Anton
  16.03.2017 - 11:53

  Ahoj, byli jsme v St.Anton 12/3/2017 (po roce), nádherné jarní počasí.
  Loni nadšení z prašanových orgií/freeridu, nyní zvědavi na propojení s Lech-Zurs. Vydali jsme se tedy pomocí Flexenbahn na okruh aby jsme viděli co nejvíce...
  Zušenost: 1) Jeli jsme St.Anton-Stuben-Zurs-Zug-Saloberkopf-Oberlech-Lech a zpět. Je to extrémně dlouhé na čas, zejména pak zdlouhavý návrat z Lech lanovkou Rufikopf, z ní dlouhé modrání dolů do Zurs (přitom z Lech do Zurs je kousek), nahoru Tritkopfbahn a dolů lanovkou Flexenbahn (!), zase nahoru Valfagehr a pak teprve jste v oblasti St.Anton. Je to nádhera na koukání/focení! ale zalyžovat si nestačíte...
  2) Oblasti Zug/Lech/Oberlech/Schrocken/Warth jsou vesměs níže položené s nepříliš velkým sklonem tratí. Za jarních teplot se tedy hlavně zpotíte (slunci mneuniknete) a odrovnáte nohy těžkým sněhem. Propojení se st.Anton se mi jeví hlavně jako marketingový tah, o lyžování to moc není (viz 1 - přejezdy).
  3) Smysl má snad spojení do Zurs - tam se dá nad Zurs dobře zalyžovat a hurá zpět. Nejlepší je nakonec hlavně St.Anton - prašan na jaře na sjezdech z Vallugy a Schindler Spitze. Obecně je Lyžování spíše pod 2000m než nad. Takže je-li sluníčko a nad nulou, zkuste raději Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis, bude to o něčem jiném. Pod nulou je to samozřejmě v St.Anton paráda !

 • Džin
  Lzžování Ski Arlberg
  07.04.2016 - 11:23

  Fantastická střediska St.Anton-Lech-Zurz-Warth,nekonečná síť širokých, dlouhých a většinou sportovně laděných sjezdovek.Všude jezdí skibusy,od příští zimy propojeno vše i lanovkami.Nejlepší a taky nejdražší lyžování v Rakousku.Toto středisko lze srovnat s největšími francouzskými střediskami typu Tignes,La Plagne atd.Doporučuji.

 • Tereza
  duben
  24.11.2014 - 17:38

  Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenost s podmínky pro lyžování v tomto středisku začátek dubna ? Dá se to ? nebo se vyplatí jet radší dříve ?
  Děkuji za info

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset - deset = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Grosseck - Speiereck leží cca. 100 km jižně od Salcburgu ve středu lyžařského regionu Lungau nad vesničkami Mauterndorf a St. Michael im Lungau. Do stejného lyžařského re...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2400 m.n.m
Délka sjezdovek: 50 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %52 %34 %14 %