Reklama

základní
informace

Santa Caterina (1730 – 2775 m. n. m.)

Santa Caterina je menším střediskem oblasti Alta Valtellina. Tu tvoří aspolečně s Bormiem - Valdidentro a Livignem (celkem přes 230 km tratí). Santa Caterina leží trochu stranou - 12 km jihovýchodně od Bormia směrem na v zimě uzavřený Passo di Gávia.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 27 + 6 = 35 / 35 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
7220
Celková kapacita: 11945 os/h

Srovnat Santa Caterina s ostatními středisky

Lyžování

I přes svou relativně skromnou velikost nabízí Santa Caterina velmi kvalitní tratě. Je domovkým střediskem Deborah Compagnoni a v roce 2005 byla společně s Bormiem dějištěm mistrovství světa v alpském lyžování.

Areál leží na severních svazích Cresta Sobretta (2775 m), kromě dvou krátkých modrých v něm naleznete hlavně červené a černé sjezdovky (29 km z celkových 40). Unikátní je zejména několikakilometrový sjezd z vrcholu Cresta do Santa Cateriny.

Novinkou pak je rozšíření areálu i na druhou stranu Monte Cresta.

Díky blízkosti Bormia a Valdidentro se jistě vyplatí pořízení společného skipasu Alta Valtelina (dalších 80 km tratí) .

Kam na běžky

V okolí je 18 km náročných běžeckých tras, které jsou často dějištěm Světového poháru.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Santa Catarině kromě restaurací a barů toho příliš k dispozici není, lépe je vzrazit do blízkého Bormia, kde je bazén i termální lázně.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 700 km
Z Prahy je nejlépe vyrazit přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a Landeck. Město se objede téměř 7 km tunelem (otevřen na jaře 2000) směrem na průsmyk Reschenpass, před ním se musí odbočit do Švýcarska (St.Moritz, nikoliv Samnaun).

Klikatou silnicí se pokračuje přes Scuol a Zernez k tunelu Munt la Schera, kterým se za mýto projede do Livigna. Z něj zbývá přes průsmyk Passo d`Eira serpentinami asi 30 km do Bormia a dále cca. 12 km do Santa Cateriny.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Dagmar
  dobrá restaurace
  28.01.2015 - 22:11

  Pavle, doporučuji trattorii Campagnoni v San Antonio. Je vedle kašny, bokem z hlavní silnice, v domě, kde jsou potraviny. Domácí kuchyně, naprosto vynikající, nemají jídelní lístek. Nabídnou speciality, těstoviny, noky, maso...jen nevím, zda se dorozumíte jinak než italsky. Jinak na sjezdovce v Santě dobře vařejí v Bella Vista (u majitele Elia), restaurace je vedle vleku poma.

 • Snow
  Ceny + zabava
  28.01.2015 - 13:54

  Ahoj,
  jedeme letos v unoru do Cateriny a tak se chci pripravit :)
  zajimaji me ceny jidla a piti na sjezdovkach (co jsem nasla na netu tak se to dost lisilo)..zajima me pivko, polevka, nejake hlavni jidlo, bombardino,.. at vim kolik vzit penez :)
  dal jeste je v Caterine neco zajimaveho, co delat napriklad vecer po lyzovani - nejaky bazen, zajimava restaurace nebo bar, ..cokoli + ceny
  diky moc, budu rada za info
  mejte se

 • Pavel
  Pozdrav z SC
  27.01.2015 - 21:53

  Zdravím z SC a Bormia,sjezdovky jsou OK,cena průjezdu tunelu zhledem k vývoji CHF již stoji 44 EUR,sobotní cena nafty v Livignu 0,708 EUR. Jsou zde pěkné mrazy,teploty ráno klesají k - 20 St.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + nula = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Monterosa ski je lyžařský region v západní Itálii v regionu Aosta, leží na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisou je tedy hradba mnoha čtyřtisícovek počínaje Matte...
Lyžování ve výškách: 1212 - 3275 m.n.m
Délka sjezdovek: 180 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %24 %66 %9 %