Reklama

základní
informace

Santa Caterina (1730 – 2775 m. n. m.)

Santa Caterina je menším střediskem oblasti Alta Valtellina. Tu tvoří aspolečně s Bormiem - Valdidentro a Livignem (celkem přes 230 km tratí). Santa Caterina leží trochu stranou - 12 km jihovýchodně od Bormia směrem na v zimě uzavřený Passo di Gávia.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 27 + 6 = 35 / 35 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
7220
Celková kapacita: 11945 os/h

Srovnat Santa Caterina s ostatními středisky

Lyžování

I přes svou relativně skromnou velikost nabízí Santa Caterina velmi kvalitní tratě. Je domovkým střediskem Deborah Compagnoni a v roce 2005 byla společně s Bormiem dějištěm mistrovství světa v alpském lyžování.

Areál leží na severních svazích Cresta Sobretta (2775 m), kromě dvou krátkých modrých v něm naleznete hlavně červené a černé sjezdovky. Unikátní je zejména několikakilometrový sjezd z vrcholu Cresta do Santa Cateriny.

Novinkou pak je rozšíření areálu i na druhou stranu Monte Cresta.

Díky blízkosti Bormia a Valdidentro se jistě vyplatí pořízení společného skipasu Alta Valtelina (dalších 80 km tratí) .

Kam na běžky

V okolí je 18 km náročných běžeckých tras, které jsou často dějištěm Světového poháru.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Santa Catarině kromě restaurací a barů toho příliš k dispozici není, lépe je vzrazit do blízkého Bormia, kde je bazén i termální lázně.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 700 km
Z Prahy je nejlépe vyrazit přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a Landeck. Město se objede téměř 7 km tunelem (otevřen na jaře 2000) směrem na průsmyk Reschenpass, před ním se musí odbočit do Švýcarska (St.Moritz, nikoliv Samnaun).

Klikatou silnicí se pokračuje přes Scuol a Zernez k tunelu Munt la Schera, kterým se za mýto projede do Livigna. Z něj zbývá přes průsmyk Passo d`Eira serpentinami asi 30 km do Bormia a dále cca. 12 km do Santa Cateriny.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Viera
  lyžovačka pred Vianocami
  25.11.2015 - 21:54

  Dobrý večer. Chystáme sa do S. Catariny lyžovať týždeň pred Vianocami. Myslíte, že bude dosť snehu? Aké máte skúsenosti so snehom v tomto období? Vďaka.

 • JirkaM
  Zkušenosti se SC.
  26.03.2015 - 08:32

  Alice, v Santa Caterině bydlím vždycky ve stejnojmenném hotelu. I s polopenzí, skipasem a dopravou to vychází začátkem února na cca 12000 Kč včetně dopravy autobusem. Zajímalo by mě, v jaké cenové relaci to vychází na jednoho, pokud si pronajmete apartmán, nebo ve Tvém případě chalet. Já byl letos v Passo Tonale, ale příští rok jedu opět do SC. Jirka

 • Alice
  Dojmy z SC
  23.03.2015 - 16:32

  V sobotu jsme se vrátili ze Santa Cateriny, kde jsme byli poprvé. Cestu jsme zvolili mimo tunel, tj. přes Berninu a Tirano, kterou jezdíme osm let do jiných středisek. S touto trasou máme jen ty nejlepší zkušenosti, neznámou pro nás byla silnice Tirano - Bormio - Caterina, která nás mile překvapila
  - až do Bormia téměř bez zatáček (dlouhé tunely, široká, bezpečná), posledních 12 km do cíle (Bormio - SC) užší silnice se zatáčkami, ale vzhledem k suchým silnicím pohoda. Vzhledem k tomu, že o nakupování v Livignu nestojíme, příště jedeme opět tudy, trasu z Kladna jsme naměřili 884 km. Středisko se nám moc líbilo, vynechávali jsme jen "Sluneční údolí", kde jsou sjezdovky mírné a tím pádem plné dětí s rodiči a instruktory. Ale údolí je úchvatné a stojí za návštěvu. Závodní sjezdovka je parádní pro zkušené lyžaře, ale i my méně zdatní jsme si ji užili. Jediná nevýhoda je, že se na ni dostanete pouze kabinkou a pokud je slunce, je vám líto, že nesedíte na odkryté lanovce. Líbily se nám i ostatní sjezdovky, celkově moc pěkné středisko. A hlavně KLID a krásná příroda! Větší nákup jsme pořídili cestou v Tiranu za slušné ceny (sýry, víno, těstoviny, rýže, ovoce), netřeba vozit z domova. Bydleli jsme v Chalet Primula, ubytování nádherné, 150 m na od lanovky, jen boty nám přes noc neuschnuly (ani tajně brané na pokoj :)

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět * ? = 25
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Skiwelt Wilder Kaiser Brixental je lyžařská oblast ležící ve východním Tyrolsku poblíž známého Kitzbuhelu mezi Salzburgem a Innsbruckem.

Skiwelt to je deset s...
Lyžování ve výškách: 800 - 1827 m.n.m
Délka sjezdovek: 250 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %43 %48 %9 %