Reklama

základní
informace

Santa Caterina (1730 – 2775 m. n. m.)

Santa Caterina je menším střediskem oblasti Alta Valtellina. Tu tvoří aspolečně s Bormiem - Valdidentro a Livignem (celkem přes 230 km tratí). Santa Caterina leží trochu stranou - 12 km jihovýchodně od Bormia směrem na v zimě uzavřený Passo di Gávia.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 27 + 6 = 35 / 35 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
7220
Celková kapacita: 11945 os/h

Srovnat Santa Caterina s ostatními středisky

Lyžování

I přes svou relativně skromnou velikost nabízí Santa Caterina velmi kvalitní tratě. Je domovkým střediskem Deborah Compagnoni a v roce 2005 byla společně s Bormiem dějištěm mistrovství světa v alpském lyžování.

Areál leží na severních svazích Cresta Sobretta (2775 m), kromě dvou krátkých modrých v něm naleznete hlavně červené a černé sjezdovky (29 km z celkových 40). Unikátní je zejména několikakilometrový sjezd z vrcholu Cresta do Santa Cateriny.

Novinkou pak je rozšíření areálu i na druhou stranu Monte Cresta.

Díky blízkosti Bormia a Valdidentro se jistě vyplatí pořízení společného skipasu Alta Valtelina (dalších 80 km tratí) .

Kam na běžky

V okolí je 18 km náročných běžeckých tras, které jsou často dějištěm Světového poháru.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Santa Catarině kromě restaurací a barů toho příliš k dispozici není, lépe je vzrazit do blízkého Bormia, kde je bazén i termální lázně.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 700 km
Z Prahy je nejlépe vyrazit přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a Landeck. Město se objede téměř 7 km tunelem (otevřen na jaře 2000) směrem na průsmyk Reschenpass, před ním se musí odbočit do Švýcarska (St.Moritz, nikoliv Samnaun).

Klikatou silnicí se pokračuje přes Scuol a Zernez k tunelu Munt la Schera, kterým se za mýto projede do Livigna. Z něj zbývá přes průsmyk Passo d`Eira serpentinami asi 30 km do Bormia a dále cca. 12 km do Santa Cateriny.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • JirkaM
  Zkušenosti se SC.
  26.03.2015 - 09:32

  Alice, v Santa Caterině bydlím vždycky ve stejnojmenném hotelu. I s polopenzí, skipasem a dopravou to vychází začátkem února na cca 12000 Kč včetně dopravy autobusem. Zajímalo by mě, v jaké cenové relaci to vychází na jednoho, pokud si pronajmete apartmán, nebo ve Tvém případě chalet. Já byl letos v Passo Tonale, ale příští rok jedu opět do SC. Jirka

 • Alice
  Dojmy z SC
  23.03.2015 - 17:32

  V sobotu jsme se vrátili ze Santa Cateriny, kde jsme byli poprvé. Cestu jsme zvolili mimo tunel, tj. přes Berninu a Tirano, kterou jezdíme osm let do jiných středisek. S touto trasou máme jen ty nejlepší zkušenosti, neznámou pro nás byla silnice Tirano - Bormio - Caterina, která nás mile překvapila
  - až do Bormia téměř bez zatáček (dlouhé tunely, široká, bezpečná), posledních 12 km do cíle (Bormio - SC) užší silnice se zatáčkami, ale vzhledem k suchým silnicím pohoda. Vzhledem k tomu, že o nakupování v Livignu nestojíme, příště jedeme opět tudy, trasu z Kladna jsme naměřili 884 km. Středisko se nám moc líbilo, vynechávali jsme jen "Sluneční údolí", kde jsou sjezdovky mírné a tím pádem plné dětí s rodiči a instruktory. Ale údolí je úchvatné a stojí za návštěvu. Závodní sjezdovka je parádní pro zkušené lyžaře, ale i my méně zdatní jsme si ji užili. Jediná nevýhoda je, že se na ni dostanete pouze kabinkou a pokud je slunce, je vám líto, že nesedíte na odkryté lanovce. Líbily se nám i ostatní sjezdovky, celkově moc pěkné středisko. A hlavně KLID a krásná příroda! Větší nákup jsme pořídili cestou v Tiranu za slušné ceny (sýry, víno, těstoviny, rýže, ovoce), netřeba vozit z domova. Bydleli jsme v Chalet Primula, ubytování nádherné, 150 m na od lanovky, jen boty nám přes noc neuschnuly (ani tajně brané na pokoj :)

 • Petr
  co dodat
  12.03.2015 - 20:09

  Středisko a počasí fajn, málo lidí pohoda.
  Zájezd od Kormidla do hotelu Milano už nikdy více. Delegátka arogantní katastrofa, která nedělala to, pro co tam byla, včasné a přesné podávání informací. Hotel asi nejhorší co tam je. Tři hvězdy nemá, na dvojl§žkovém pokoji je třeba aby jeden ležel a druhý může projít, skříň nelze otevřít, tak málo místa tam bylo. Večeře horší než snídaně. 2x převlékání venku v blátě, opravdu delegátky, která skvěle reprezentuje CK

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + devět = 17
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Grossglockner Ski Heiligenblut se nachází ve spolkové zemi Korutany uprostřed národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern). Centrem oblasti je vesnička Heiligenblut, nad kt...
Lyžování ve výškách: 1301 - 2902 m.n.m
Délka sjezdovek: 55 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %62 %2 %