Reklama

základní
informace

Santa Caterina (1730 – 2775 m. n. m.)

Santa Caterina je menším střediskem oblasti Alta Valtellina. Tu tvoří aspolečně s Bormiem - Valdidentro a Livignem (celkem přes 230 km tratí). Santa Caterina leží trochu stranou - 12 km jihovýchodně od Bormia směrem na v zimě uzavřený Passo di Gávia.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 27 + 6 = 35 / 35 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
7220
Celková kapacita: 11945 os/h

Srovnat Santa Caterina s ostatními středisky

Lyžování

I přes svou relativně skromnou velikost nabízí Santa Caterina velmi kvalitní tratě. Je domovkým střediskem Deborah Compagnoni a v roce 2005 byla společně s Bormiem dějištěm mistrovství světa v alpském lyžování.

Areál leží na severních svazích Cresta Sobretta (2775 m), kromě dvou krátkých modrých v něm naleznete hlavně červené a černé sjezdovky (29 km z celkových 40). Unikátní je zejména několikakilometrový sjezd z vrcholu Cresta do Santa Cateriny.

Novinkou pak je rozšíření areálu i na druhou stranu Monte Cresta.

Díky blízkosti Bormia a Valdidentro se jistě vyplatí pořízení společného skipasu Alta Valtelina (dalších 80 km tratí) .

Kam na běžky

V okolí je 18 km náročných běžeckých tras, které jsou často dějištěm Světového poháru.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Santa Catarině kromě restaurací a barů toho příliš k dispozici není, lépe je vzrazit do blízkého Bormia, kde je bazén i termální lázně.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 700 km
Z Prahy je nejlépe vyrazit přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a Landeck. Město se objede téměř 7 km tunelem (otevřen na jaře 2000) směrem na průsmyk Reschenpass, před ním se musí odbočit do Švýcarska (St.Moritz, nikoliv Samnaun).

Klikatou silnicí se pokračuje přes Scuol a Zernez k tunelu Munt la Schera, kterým se za mýto projede do Livigna. Z něj zbývá přes průsmyk Passo d`Eira serpentinami asi 30 km do Bormia a dále cca. 12 km do Santa Cateriny.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Anna
  Parkování
  19.02.2015 - 12:45

  Ahoj Jirko, veřejné bezplatné parkoviště je cca 100m pod hotelem 3 Signori, kde není problém parkovat,když budeš mít štěstí, tak se dá parkovat vedle hotelu, kde jsou asi 4 místa, welness stojí 17 euro. Hezký pobyt

 • Jirka
  Parkování
  18.02.2015 - 14:53

  Zdravím, za 14 dní frčíme do 3 Signori. Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s parkováním - je tam nějaké veřejné parkoviště, kde můžeme nechat stát auto celý týden? Nebo pouze parkování v hotelu za 10euro/noc. Nikde jsem se nedočetl cenu za welness, kolik se to tak pohybuje na osobu? Předpokládám tak kolem 15e.
  Díky za info

 • Roman
  cesta do Santa Cateriny / zkušenosti, rady
  15.02.2015 - 22:53

  Právě jsme se vrátili ze skvělých jarních prázdnin, tak pokud nepohrdnete pár čerstvými poznatky .-) :
  Jeli jsme ze Šumperka cca 14 hod, tunel jsem odmítl platit, jeli jsme průsmykem Passo de Bernina přes CH. Je to objetí masivu v délce cca 70 km, vrchol je sice ve 3.200, nicméně cesta je neustále plužená a sjízdná (řetězy snad do kufru kvůli značkám, které je nařizují mít s sebou...nebo stroj s 4x4 .-)) Zpátky trochu jazyky v silném větru, ale řetězy neměl nikdo, čechů tam jezdí mrtě.
  Nev Dama nezklamala, ubytko v San Nicolo cca 6 km od Cateriny na 1*, vše připraveno na příjezd hostů. Delegátka má sídlo u sjezdovky, vše vysvětlí. U vyzvednutí skipasů v případě dítěte (bimbo do 8 let) jej mějte s sebou, bude si ho pokladní fotit a fotku přenese na skipas. Doporučujeme jezdit kabinkami, rychlé pomy ve větru prochladí tělo a děti jsou i ve slunečném dni zmrzlé. Ideální je přejezd až do údolí Sunny Waley (konečná lanovky za kopcem) Sluníčko tam svítí celýýýýý den bez stínu. Pro dětské lyžování výborné podmínky.
  Byli jsme v Bormiu v Termálech-hm, co říct. Není to zařízení počítající s dětmi, tzn. nesmí do termálních výplavů (plavčík Vás vypíská, a to hezké není:-() Mini tobogán pouze s rodiči (<10 let), plavčík opět nekompromisní. To vše za cca 57 Eur, pokud si nevezete své koupací čepice (povinnost pro všechny!!! plavčík....)Pokud si je vezete, ušetříte za každou 2,5 Euro a platíte 47 Eur (2+2 děti). Byli jsme tam 2,5 hodiny a hotovo...tak je to na Vás. Ještě je zde všude reklama na staré lázně hodiny www.bagnivecchibormio.it, tyto nejsou pro děti. Pizza stojí všude kolem 7 Eur, nafta v Livigno aktuálně 0,84 Eur (Esso v serpentýně před kruhákem do centra, ceny v centru stejné). Pokud chcete ještě nějaký detail, napište na roman.veprek@gmail.com

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Carezza společně se sousedním městečkem Welschnofen / Nova Levante leží na východním okraji oblasti Dolomity Superski 30 km od Bolzana. V rámci superoblasti Dolomiti Supe...
Lyžování ve výškách: 1200 - 2337 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %53 %38 %10 %