Reklama

základní
informace

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (650 – 2025 m. n. m.)

Lyžařská oblast Ski Juwel vznikla spojením dvou sousedních údolí: Alpbachtalu a údolí Wildschönau. Ski Juwel leží poblíž známého Zillertalu a oblast je přímo dostupná z hlavní dálnice vedoucí údolím Innu. Spojením dvou středisek zde od sezóny 2012/13 vznikla oblast nabízející 145 km sjezdovek se 45 lanovkami, čímž se řadí mezi deset největších lyžařských středisek v Tyrolsku.

Nicméně protože obě údolí nejsou průjezdná, tak oblast Ski Juwel nabízí téměř pohádkový klid a idylu alpských vesniček.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
32 + 78 + 18 = 145 / 145 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
3177
Celková kapacita: 49853 os/h

Srovnat Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau s ostatními středisky

Lyžování

Alpbachtal je areál s převahou červených sjezdovek nad hranicí lesa. Tratě šplhají až do výšky 2 000 m n. m. Lyžuje se na severních a východních svazích Wiedersbergerhornu.
Nejdelší sjezdovky klesají severním směrem, kde je na okraji vesničky Alpbach jedno z nástupních míst do areálu. Druhým (východním) směrem lze sjet do Inneralpbachu a novou 8-kabinkou přejet do sousedního Wildschönau.

Wildschönau je údolí s několika menšími vesničkami. Hlavní areál propojený s Alpbachem je na východních svazích hory Schatzberg. Dominují zde opět červené tratě (včetně nové červené sjezdovky podél horního úseku kabinky z Inneralpbachu).
Ostatně červenou barvou je označena více než polovina z celkových 145 kilometrů tratí. I zde se lyžuje většinou na přehledných horských loukách nad hranicí lesa. Sjet leze dolů až do vesničky Auffach (875 mn.m.) nebo do Muhltalu (782 m.n.m.).

Celkem v areálu Alpbach-Innerlapbach.Auffach najdete devadesát kilometrů sjezdovek propojených na sebe navazujícími vleky a lanovkami.

Další lyžování v rámci skipasu Ski Juwel je možné na sousedních kopcích. Z Auffachu můžete skibusem dojet do vesničky Niederau, odkud šplhají lanovky na svahy Markbachjochu a Lanerköpflu do výšek kolem 1.600 m.n.m. Dolů vedou sportovnější tratě označené červenou i černou barvou.

V druhé části areálu se lyžuje ještě u městečka Reith, které leží při ústí údolí Alpbachtal. Lanovka na Reither Kogel vás vyveze do výšky 1.200 m.n.m. Čtyři kilometry zdejších sjezdovek jsou pod reflektory, a tak se sem sjíždějí fandové večerního lyžování.

V oblasti Ski Juwel platí jak místní skipas, tak i All Star Card pro Kitzbühelské Alpy, kam patří ještě střediska Kaprun/Zell am See, Saalbach-Hinterglemm, Kitzbühel, SkiWelt Wilder Kaiser a Schneewinkel.

Snowboard

V oblasti Ski Juwel fungují dva funparky s uměle vytvořenými překážkami. Jeden je nad Alpbachem, překážky jsou rozházené na planině mezi běžnými sjezdovkami. Druhý park je pod Schatzbergem a kromě překážek či skoků v něm najdete i devadesátimetrovou halfpipe.

Kam na běžky

V případě příznivých sněhových podmínek se v obou údolích upravují běžecké tratě v délce několika desítek kilometrů. Spojují jednotlivé vesničky.

Kam zajít po lyžování

Oblast má širokou nabídku mimolyžařských aktivit: devět sáňkařských drah s různým sklonem terénu (většina z nich je osvětlená – např. sjezd dlouhý 4 km z Bischoferalmu do Alpbach; nebo pětikilometrová dráha na Schatbergu), bruslení (buď na jezeře Reinthaler See nebo v hale v městečku Kundl) , jízdy saněmi taženými koňským spřežením, tenis v kryté hale, squash či paragliding.

Samozřejmostí je spousta horských chat ať už přímo na svazích nebo u dolních stanic lanovek.

Navštívit také můžete nedaleké městečko Brixlegg s proslulou minerální vodou a wellness. Další wellness areál je v městečku Worgl (leží přímo na inntalské dálnici) Další možností je projít sepo některé z upravovaných zimních cest. Výběr je opravdu široký: více než 50 km. A po výletě pak přijde vhod třeba návštěva minipivovaru Kristallbrauerei v Inneralpbachu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 515 km
Oblast je velmi snadno dostupná přímo z inntalské dálnice - buď sjezd do Alpbachtalu nedo do Wildschonau.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Jitka
    Koudelkvoá
    14.03.2014 - 10:25

    Byli jsme tam 8-11.3.14, jelikož letošní rok nebyl na sníh moc bohatý tak v nížinách už žádný nebyl, ale na vrcholech se lyžovalo perfektně i v odpoledních hodinách, středisko téměř vylidněné, sjedovky náročné a spoustu možností i pro freeridery, mohu jedině doporučit.Sjezdovek mnoho a vybavenost areálu super.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

sedm - šest = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Grossglockner Ski Heiligenblut se nachází ve spolkové zemi Korutany uprostřed národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern). Centrem oblasti je vesnička Heiligenblut, nad kt...
Lyžování ve výškách: 1301 - 2902 m.n.m
Délka sjezdovek: 55 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %62 %2 %