Reklama

základní
informace

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (650 – 2025 m. n. m.)

Lyžařská oblast Ski Juwel vznikla spojením dvou sousedních údolí: Alpbachtalu a údolí Wildschönau. Ski Juwel leží poblíž známého Zillertalu a oblast je přímo dostupná z hlavní dálnice vedoucí údolím Innu. Spojením dvou středisek zde od sezóny 2012/13 vznikla oblast nabízející 145 km sjezdovek se 45 lanovkami, čímž se řadí mezi deset největších lyžařských středisek v Tyrolsku.

Nicméně protože obě údolí nejsou průjezdná, tak oblast Ski Juwel nabízí téměř pohádkový klid a idylu alpských vesniček.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
32 + 78 + 18 = 145 / 145 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
3177
Celková kapacita: 49853 os/h

Srovnat Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau s ostatními středisky

Lyžování

Alpbachtal je areál s převahou červených sjezdovek nad hranicí lesa. Tratě šplhají až do výšky 2 000 m n. m. Lyžuje se na severních a východních svazích Wiedersbergerhornu.
Nejdelší sjezdovky klesají severním směrem, kde je na okraji vesničky Alpbach jedno z nástupních míst do areálu. Druhým (východním) směrem lze sjet do Inneralpbachu a novou 8-kabinkou přejet do sousedního Wildschönau.

Wildschönau je údolí s několika menšími vesničkami. Hlavní areál propojený s Alpbachem je na východních svazích hory Schatzberg. Dominují zde opět červené tratě (včetně nové červené sjezdovky podél horního úseku kabinky z Inneralpbachu).
Ostatně červenou barvou je označena více než polovina z celkových 145 kilometrů tratí. I zde se lyžuje většinou na přehledných horských loukách nad hranicí lesa. Sjet leze dolů až do vesničky Auffach (875 mn.m.) nebo do Muhltalu (782 m.n.m.).

Celkem v areálu Alpbach-Innerlapbach.Auffach najdete devadesát kilometrů sjezdovek propojených na sebe navazujícími vleky a lanovkami.

Další lyžování v rámci skipasu Ski Juwel je možné na sousedních kopcích. Z Auffachu můžete skibusem dojet do vesničky Niederau, odkud šplhají lanovky na svahy Markbachjochu a Lanerköpflu do výšek kolem 1.600 m.n.m. Dolů vedou sportovnější tratě označené červenou i černou barvou.

V druhé části areálu se lyžuje ještě u městečka Reith, které leží při ústí údolí Alpbachtal. Lanovka na Reither Kogel vás vyveze do výšky 1.200 m.n.m. Čtyři kilometry zdejších sjezdovek jsou pod reflektory, a tak se sem sjíždějí fandové večerního lyžování.

V oblasti Ski Juwel platí jak místní skipas, tak i All Star Card pro Kitzbühelské Alpy, kam patří ještě střediska Kaprun/Zell am See, Saalbach-Hinterglemm, Kitzbühel, SkiWelt Wilder Kaiser a Schneewinkel.

Snowboard

V oblasti Ski Juwel fungují dva funparky s uměle vytvořenými překážkami. Jeden je nad Alpbachem, překážky jsou rozházené na planině mezi běžnými sjezdovkami. Druhý park je pod Schatzbergem a kromě překážek či skoků v něm najdete i devadesátimetrovou halfpipe.

Kam na běžky

V případě příznivých sněhových podmínek se v obou údolích upravují běžecké tratě v délce několika desítek kilometrů. Spojují jednotlivé vesničky.

Kam zajít po lyžování

Oblast má širokou nabídku mimolyžařských aktivit: devět sáňkařských drah s různým sklonem terénu (většina z nich je osvětlená – např. sjezd dlouhý 4 km z Bischoferalmu do Alpbach; nebo pětikilometrová dráha na Schatbergu), bruslení (buď na jezeře Reinthaler See nebo v hale v městečku Kundl) , jízdy saněmi taženými koňským spřežením, tenis v kryté hale, squash či paragliding.

Samozřejmostí je spousta horských chat ať už přímo na svazích nebo u dolních stanic lanovek.

Navštívit také můžete nedaleké městečko Brixlegg s proslulou minerální vodou a wellness. Další wellness areál je v městečku Worgl (leží přímo na inntalské dálnici) Další možností je projít sepo některé z upravovaných zimních cest. Výběr je opravdu široký: více než 50 km. A po výletě pak přijde vhod třeba návštěva minipivovaru Kristallbrauerei v Inneralpbachu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 515 km
Oblast je velmi snadno dostupná přímo z inntalské dálnice - buď sjezd do Alpbachtalu nedo do Wildschonau.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Džín
  Lyžování ve středisku
  16.05.2018 - 14:52

  Středisko jsme navštívili v lednu a moc se nám tu líbilo.Menší středisko,velmi přehledné,krásné,dlouhé sjezdovky do údolí.Levnější ceny v restauracích než v sousedním Brixentalu nebo Zillertalu.Jedinou nevýhodou velké množství lyžařských škol,ale jinak dobrý.Doporučuji bydlet v Inneralpachu.Džín

 • Jitka
  Koudelkvoá
  14.03.2014 - 11:25

  Byli jsme tam 8-11.3.14, jelikož letošní rok nebyl na sníh moc bohatý tak v nížinách už žádný nebyl, ale na vrcholech se lyžovalo perfektně i v odpoledních hodinách, středisko téměř vylidněné, sjedovky náročné a spoustu možností i pro freeridery, mohu jedině doporučit.Sjezdovek mnoho a vybavenost areálu super.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset - tři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Alpe Lusia Bellamonte je jedním ze 4 lyžařských areálu ve Val di Fiemme, které je velmi známé a oblíbené lyžařské údolí na jihozápadním okraji Dolomit. Hlavními lyžařským...
Lyžování ve výškách: 1370 - 2214 m.n.m
Délka sjezdovek: 25 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %40 %12 %