Reklama

základní
informace

Ski Zillertal 3000 (1300 – 2500 m. n. m.)

Ski Zillertal 3000 je lyžařskou oblastí nacházející se pod známým ledovcem Hintertux. Nad městečky Hippach, Mayrhofen, Finkenberg a Lannersbach vznikla díky propojení tří skiareálů Eggalm, Rastgogel a Penken oblast nabízející 135 km tratí. Přitom 40 km jsou modré sjezdovky, 66 km sjezdovek je červených, 11 km je sjezdovek černých a 18 km sjezdovek je určeno pro freeride.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
40 + 66 + 11 = 135 / 135 km
Uměle zasněžováno: 74 %
Vleky:
297170
Celková kapacita: 75000 os/h

Srovnat Ski Zillertal 3000 s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se v nižších partiích údolí Zillertal pod ledovcem Hintertux. Uvedené počty sjezdovek a vleků pouze pro tyto tři areály - bez ledovce Hintertux (dalších 86 km sjezdovek).

Příznivci lyžování v moderním areálu Ski Zillertal 3000 najdou jak lyžařské tratě, které začínají nad hranicí lesa na holých pláních, tak i pěkné údolní sjezdy vedoucí v lese. Areál bude díky velkému počtu červených tratí vyhovovat zejména náročnějším lyžařům.

Snowboard

Snowboard park je k dispozici až na ledovci Hintertux nebo v areálu Hochfugen.

Kam na běžky

V celé oblasti Zillertal je 120 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Centrem aprés-ski dění je městečko Mayrhofen, kde nejdete zejména dobře vybavený aquapark (bazén, klouzačky, sauna, pára, solárium). Kromě toho je v Mayrhofenu k dispozici i kluziště, fitness centrum, bowling, tenis i casino. Ovšem v žádném městečku v okolí areálu samozřejmě nechybí obchody a množství restaurací a barů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 550 km
Autem po dálnici přes Mnichov, za Mnichovem odbočíte na Innsbruck, sjezd Achen See/Zillertal. Městečko Mayrhofen leží 30 km od sjezdu z dálnice.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Pinzolo je menším střediskem v sousedství slavnější Madonny di Campiglio. Bohužel s Madonnou není propojeno vleky, ale i tak si můžete užít v Pinzolu slušných 32 km tratí...
Lyžování ve výškách: 800 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 32 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %19 %59 %22 %