Reklama

základní
informace

Solden (1377 – 3249 m. n. m.)

Sölden leží ve vrchní části tyrolského údolí Ötztal, které v dávných dobách vytvaroval ledovec do podoby "schodů". Solden patří mezi nejdražší a nejkvalitnější střediska v Rakousku. V zimě je tu k mání 142 km tratí včetně největší lyžařské ledovcové oblasti východních Alp.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
67 + 48 + 27 = 142 / 142 km
Uměle zasněžováno: 70 %
Vleky:
97101
Celková kapacita: 70000 os/h

Srovnat Solden s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál tvoří sjezdovky ve dvou částech - na úbočí Gaislachkogelu a Giggijochu. Terény leží převážně na východně položených svazích hlavního údolí Ötztalu.

Do areálu vede z údolí do každé části jedna hlavní lanovka. Ta první začíná hned na začátku Sodenu a vyveze lyžaře do oblasti Giggijochu, odtud lze dále pokračovat až na ledovce Rettenbach a Tieffenbach. Druhá lanovka na konci Soldenu vede s přestupem až na Gaislachkogel. Obě části areálu jsou propojeny dvěma sedačkami přes Rettenbachtal.

Část pod Gaislachkogelem je sice ta menší, ale zase nabízí hlavně náročné černé a červené tratě. Oblast Giggijoch se dvěma ledovci pak bude vyhovovat těm, kteří hledají méně náročné tratě a ledovcové lyžování. Výjezd k ledovcům je sice poněkud náročnější (je třeba použít 5 různých přepravních zařízení), ale rozhodně se vyplatí. Každý ledovec totiž nabízí trochu něco jiného.

Rettenbach: poměrně prudký ledovec se širokými sjezdovkami. Od parkoviště (autem dostupné jen mimo zimní sezónu) vyváží lyžaře 4sedačka, následuje vlek po ostré ledovcové hraně a 2 další souběžné (vlek + kabina). Všechny sjezdovky lze označit za více či méně červené a prostřední úsek podél lanovky jako plnokrevnou černou. Mapka uvádí mírnější barvy.

Tiefenbach: vzdálenější a plošší ze söldenských ledovců. Celou plochu tvoří prakticky jediná, velmi široká sjezdovka modré náročnosti, jen vršek je prudší. Dopravu zajišťují 2 vleky, 1 osmimístná kabinka a 4-sedačka na neledovcové části. Ledovec je za dobrého počasí prakticky celý den zalitý sluncem.

Snowboard

Snowboard park je nad Giggijochem směrem na Rotkoglhutte (halfpipe, boarders park, skoky).

Kam na běžky

V okolí je 16 km tras.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Soldenu je moderní Aquapark (Freizeit Arena) nabízející sauny, bazén (v podobě obrovské nerezové "vany") a tobogány, využít lze i kurt na tenis. Samozřejmostí je také spousta restaurací a barů. V Langenfeldu (14 km pod Soldenem) je další lázeňský komplex Aqua Dom s termálními prameny.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 590 km
Autem po dálnici přes Innsbruck až ke sjezdu Otztal před Imstem a dále po silnici přes Oetz do Soldenu (cca 40 km od dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Václav
  Fotky a kontroly
  04.04.2016 - 07:05

  Moniko, jestli máš číslo skipasu zkus :http://www.skiline.cc/resorts/at
  Pokud se týká kontrol, kdo se jim chce vyhnout, ať jede z Mnichova přes GA-PA. Ušetříte za dálniční známku v Rakousku a kontroly nejsou vůbec žádné.

 • Broňa
  dojmy
  28.03.2016 - 07:57

  Jiří: užívej si lyžovačky a pak nám se určitě hoď nějaké dojmy ze střediska :) Sakra, hned bych se tam vrátil :(

 • Broňa
  Report
  22.03.2016 - 10:18

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - tři = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Monte Bondone je sice na italské poměry malým střediskem (pouze 20 km tratí), ale mezi jeho výhody patří snadná dostupnost z brennerské dálnice, zajímvé převýšení tratí, ...
Lyžování ve výškách: 1184 - 2090 m.n.m
Délka sjezdovek: 21 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %29 %67 %5 %