Reklama

základní
informace

Špindlerův Mlýn (715 – 1198 m. n. m.)

Špindlerův Mlýn je největší lyžařské středisko v ČR. Leží na soutoku řeky Labe s Dolským potokem. Město je chráněné ze všech stran horskými pásmy: Kozími hřbety, Pláněmi, Krkonošem a vrchem Medvědín. Má sice jen cca. 1.500 stálých obyvatel, ale v zimě je k dispozici ubytovací kapacita až 10.000 lůžek.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
7 + 6 + 2 = 14 / 25 km
Uměle zasněžováno: 96 %
Vleky:
11050
Celková kapacita: 20000 os/h

Klady střediska

Na naše poměry jedny z nejlepších sjezdovek jak svoji délkou, tak profilem.
Solidní úprava tratí.

Zápory střediska

V celém areálu bývá v sezóně permanentně přeplněno lyžaři.
Kromě 3 čtyřsedačkových lanovek jsou ostatní vleky starší.
Špindl je nejdražší české středisko - již plně srovnatelné s menšími středisky na západ od našich hranic (Hochficht, Velký Javor), které ale nabízejí lepší služby.

Srovnat Špindlerův Mlýn s ostatními středisky

Lyžování

Středisko se skládá ze 2 hlavních areálů propojených skibusy - Svatý Petr (+Stoh) a Medvědín (včetně Horních Míseček a Labské).

V areálu Svatý Petr jsou pěkné a poměrně široké svahy: dobrá červeno-černá s dvěma hangy (homologace FIS), klasická červená (téměř 2 km - opět homologace FIS) a velmi mírná modrá. Trochu stranou je svah Hromovka s červenou sjezdovkou. Na Stohu je "dobrá" černá (převýšení 370 m), kde bývá led. Při pohledu na ní má člověk pocit, že se dívá na sjezdovku pro letmý kilometr.

Horní Mísečky jsou pro méně náročné lyžaře, na Medvědíně jsou podobně jako ve Svatém Petru tři hlavní sjezdovky - červená a černá (velmi ostrý hang) pro náročnější a modrá pro méně zkušené.
Když odbočíte v horní polovině z modré, dostanete se do části Labská, kde díky prodloužení původního svahu vznikla téměř 1.800m dlouhá červená trať obsluhovaná sedačkou.

Skipas platí na celou oblast Špindlu, v ceně je také skibus mezi areály a parkovné. Oba areály jsou částečně uměle zasněžované.

Snowboard

Ve Svatém Petru je rozsáhlý a patrně v ČR i nejlepší snowpark. Hlavním lákadlem je strojově upravovaná U-rampa (125 m dlouhá, 15 m široká) v dolní části černého hangu, kde se konají mnohé závody. Kromě U-rampy tam najdete i množství skoků a railů (některé skoky k dispozici v závislosti na sněhu).

Další již menší snowpark je v druhé části areálu - na Horních Mísečkách. Je ale oddělen od sjezdových tratí a má vlastní vlek.

Kam na běžky

Na Horních Mísečkách jsou závodní běžecké tratě položené ve výšce kolem 1.000 m n. m. Celkem je okolo Špindlu 100 km běžeckých tratí.

Kam zajít po lyžování

Ve Špindlerově Mlýně je samozřejmě mnoho barů, restaurací ale i nočních klubů (prý 17 a to je světový unikát na lyžařské středisko :-). K dalším atrakcím, které můžete po lyžování využít, patří například snowtubing (jízda na gumových člunech po sněhu) ve Svatém Petru, sáňkařská dráha ze Špindlerovy boudy, ale hlavně aquapark u dolní stanice sedačky na Medvědín. Kromě krytého bazénu v něm najdete i sauny a výřivky.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 140 km
Autem do Vrchlabí a pak na Špindlerův Mlýn. Parkoviště jsou na začátku města těsně pod areálem Hromovka a další pod areálem Medvědín (cca. 2 km od centra Špindlu). V centru města bývá plno. Parkoviště u Stohu zdarma. Autobusové spojení z Vrchlabí a Prahy.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • JIRI
  Medvědín 2017
  06.02.2017 - 18:43

  HOROR na expresní lanovce Medvědín.

  "Nová éra ve Špindlu" začala ???

  5.2.2017 a 6.2.2017, lanovka dopoledne nejezdí, občas couvá, prý namrzlo lano ...

  Kdo by to byl čekal, že ve Špindlu bude v únoru mrznout !!!

  JIRI.

 • Kubangc
  Úprava sjezdovek Medvědín
  28.01.2015 - 10:12

  23-25.1.2015 Spodní pasáž červené (od nástupu na kotvu dolů) téměř nejezditelná už od dopoledních hodin.Velké množství nahrnutého sněhu na jinak tvrdém podkladu připomínající jízdu krupicovou kaší zvlášť v prudší pasáži nad "Zubrem".

 • Luboš S
  Blokování čipových karet
  14.01.2015 - 21:44

  Včera 13.1.2015 jsme byli s přítelkyní ve Špindlu...málo lidí, sluníčko, teplota těsně nad nulou. Ráno jsem koupil permice, každý jsme si dali svou do rukávu a jezdili, žádný problém. Po obědě chceme pokračovat, já prošel turniketem normálně, přítelkyně ne, karta blokována. Obsluha nás poslala na informace s tím, že se to občas stává...(jezdíme na hory velmi často a nikdy se nám nic takového nestalo)
  Paní na informacích nás okamžitě označila za podvodníky(podle ní 98% případů) prý jsme kartu přes oběd někomu půjčili, pak, že jsme si je vyměnili a další blbosti...pak vytiskla fotky z jejich šmírovacího kamerového systému, ze kterých bylo zřejmé, jak se to stalo a chyba je na jejich straně...kartu bez slova omluvy tedy odblokovala a na cestu nám opět zopakovala,že lidi jsou podvodníci...
  Tak si dávejte bacha! Do Špindlu za 750Kč/den u nikdy nepojedu, služby na h... a ještě se nechat osočovat z podvádění. Zlaté Rakousko, to je jiná úroveň. Luboš

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * dva = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Medvědín je součástí skiareálu Špindlerův mlýn. Dolní stanice vleků se nachází 2 km od centra Špindlu v údolí Labe. Od horní stanice vleků lze pak sjet přímo na Horní Mís...
Lyžování ve výškách: 990 - 1235 m.n.m
Délka sjezdovek: 12 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %38 %50 %13 %