Reklama

základní
informace

St. Moritz - Corviglia Piz Nair (1720 – 3057 m. n. m.)

St. Moritz ležící v údolí Innu tvoří společně s Zermattem a Davos/Klosters švýcarskou "hvězdnou trojici". Sv. Mořic totiž nejlépe charakterizují slova jako luxusní, mondénní a také nákladný. Na své si zde ovšem přijdou i lyžaři - v okolí Sv. Mořice je v rámci oblasti Engadin dispozici 350 km tratí. A bydlet můžete i v okolních vesničkách Pontresina, Silvaplana či Surlej a Zuoz.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
20 + 44 + 16 = 80 / 80 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
53121
Celková kapacita: 30100 os/h

Srovnat St. Moritz - Corviglia Piz Nair s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se celkem v devíti areálech v okolí Sv. Mořice. 7 z nich leží v údolí Innu od Zuozu až po Sils. Dva najdete v bočním údolí směrem na Berninapass. Všechny jsou navzájem propojené skibusem.

Přímo ze Sv. Mořice vedou vleky do největšího areálu oblasti Engadin - Corviglia - Marguns. K dispozici je 158 km tratí s jihovýchodní expozicí. Dominantou areálu je Piz Nair (3057 m), pod kterým se nachází závodní tratě mistrovství světa 2003. O kvalitách areálu ostatně svědčí skutečnost, že 75% tratí jsou označené jako červené nebo černé a už v roce 1928 se zde pořádaly olympijské hry.

Naproti přes údolí se rozkládají převážně severozápadní svahy nejvýše položeného areálu Corvatsch - Furtschellas , jehož součástí je i ledovec pod Piz Corvatsch ve výškách až 3303 m. Stejně jako v Corviglii i zde naleznete především náročnější tratě o celkové délce 120 km (80 % červené/černé), mírnější svahy jsou v části Furtschellas. Hlavním nástupním místem je dolní stanice kabinky na ledovec v Surlej nad Silvaplanou (7 km z centra Mořice) nebo vesnička Segl/Sils Maria 10 km od Mořice (stanice Furtschellas). Z areálu se také můžete náročným sjezdem vrátit na lyžích na okraj Sv. Mořice.

Další menší areál oblasti Engadin Bernina-Diavolezza leží v postranním údolí nad Pontresinou pod průsmykem Bernina (15 km ze Sv. Mořice). Lyžuje se na cca 20 km tratí a areál je určen zejména zdatným lyžařům. Kabinka a sedačka je vyveze buď pod Piz Palu do výšky 2978 m nebo na druhé straně údolí další kabinkou mohou vyrazit pod Piz Lagalb (2893 m). Dolů vedou náročné červené/černé tratě nebo se můžete pustit do volného terénu. Pod Piz Palu si třeba můžete vychutnat 10 km dlouhý sjezd po ledovci údolím Morteratch (návrat vláčkem cca 1 km k dolní stanici kabinky).

Nabídku ještě doplňuje 5 dalších areálů rozesetých kolem Sv. Mořice, kde je ovšem nabídka o mnoho skromnější.

Snowboard

V areálu Corviglia můžete využít fun park včetně halfpipe (120 m délka, 16 m šířka) nebo boardercross, v části Corvatsch je snowboardcross, pod Piz Palu jsou raily a přírodní U-rampa.

Kam na běžky

V celé oblasti Engadin je 180 km tratí, z nichž 150 km vede po zamrzlých jezerech.

Kam zajít po lyžování

Nabídka je skutečně široká a odpovídá mezinárodnímu věhlasu střediska. Samozřejmostí je bazén nebo široká nabídka halových aktivit (tenis, fitnes, golf). Již méně obvyklá je možnost i kulturního vyžití (muzea, galerie, koncerty).

Ten pravý punc exkluzivity ovšem spočívá v jinde - navštívit můžete třeba koňské dostihy, které se konají na zamrzlém jezeře. Vyzkoušet můžete i jízdu na saních taženými koňmi. K dispozici je dokonce i zimní golfové hřiště. Vrcholem nabídky je potom finančně náročnější návštěva místního kasina nebo luxusních restaurací či obchodů. Poté se můžete v klidu a zadarmo projít po 150 km upravovaných zimních chodníků nebo jít sáňkovat.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 740 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Chur. Z dálnice sjedete za Churem (Exit 22, Thusis-Süd) a dále pokračujete po silnici přes Julierpass ještě 60 km do Sv. Mořice.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Aňa
  St. Moritz
  02.02.2017 - 11:54

  Svatý Mořic - nádhera ...

 • Kamil Kodet
  Lyžování
  28.01.2016 - 11:30

  Vřele doporučuji.

 • Miki
  St.Moritz
  08.04.2012 - 11:54

  Bol som tam posledný marcový týždeň 2012.Všetky strediská v Engadine ktoré som prešiel (Corvglia,Corvatsch,Diavolezza,Lagalb)super zjazdovky,málo ľudí, krásne počasie,vôbec tam nie je lacno, ale tá príroda a lyžiarske terény stoja za to. Mám rád zimu, radšej by som tam išiel v januári.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset - deset = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Monterosa ski je lyžařský region v západní Itálii v regionu Aosta, leží na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisou je tedy hradba mnoha čtyřtisícovek počínaje Matte...
Lyžování ve výškách: 1212 - 3260 m.n.m
Délka sjezdovek: 132 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %17 %71 %11 %