Reklama

základní
informace

Sulden am Ortler (1900 – 3250 m. n. m.)

Sulden - Solda leží na konci jihotyrolského údolí Suldental pod nejvyšší horou oblasti Ortlerem (3.905 m). Středisko se nachází poblíž trojmezí Itálie, Rakouska a Švýcarska. Sulden je střediskem letních i zimních sportů. Přestože není ledovcovým areálem, díky vysoké nadmořské výšce tu sezóna trvá od konce října do půlky května. V okolí se nachází další menší areály Prad a Trafoi.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
17 + 10 + 16 = 43 / 43 km
Uměle zasněžováno: 49 %
Vleky:
3360
Celková kapacita: 16000 os/h

Srovnat Sulden am Ortler s ostatními středisky

Lyžování

Ze Suldenu jezdí visutá kabina ve 2 sekcích k horské chatě Schaubach (2.600 m). Odtud se krytou 4sedačkou pokračuje k restauraci Madritsch (2.820 m), kde startují dvě 4sedačky až do výšky 3.250 m. Několik středně těžkých i lehkých tratí a jedna černá vedou zpět k restauraci. Ke kabině se sjíždí po jedné z modrých dálnic a dál do údolí pak po užších a jen místy prudších chodnících.

Z celé kotliny nad Suldenem je překrásný výhled na trojici třítisícovek Ortler, Koenigspitze a Gran Zebru, které tvoří z jihu mohutnou skalní hradbu.

Alternativou k lyžování kolem Madritschhuette jsou postranní svahy Kanzel (2.350 m) a Langenstein (2.450 m). Do obou jezdí 2sedačky a disponují několika lehkými i náročnějšími tratěmi. Zvláště z Langensteinu, na úpatí Ortleru, vede prudká a na vnitřní straně zatáček adrenalinová sjezdovka.

Snowboard

U Madritschhütte je snowpark s half-pipe (100x20x3 m), funpark se skoky a boardercrossová dráha.

Kam na běžky

V okolí Suldenu je okruh 7 km ve výškách 1800-1900 m.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Suldenu je krytý bazén, samozřejmostí je široká nabídka barů a restaurací. Místní zajímavostí je muzeum slavného lyžaře Gustava Thoniho. Nachází se v blízkém městečku Trafoi. Vedle všech křišťálových globusů za vítězství ve Světovém poháru se v něm vystavují i jeho lyže.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 650 km
Autem po trase Mnichov - Garmisch-Partenkirchen - Imst - Landeck - Reschenpass.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jirka
  Lyžování se sluncem
  19.12.2014 - 18:25

  Od 9.12 do 14.12 jsme zažily krásnou slunečnou lyžovačku. Malá chybička byla ve výběru termínu, Italové měli dva dny svátky, jinak bez problémů!!! Kdo ještě neobjevil Sulden, ať spěchá. Tomuto středisku bez ledovce, ale zato 100% přírodním sněhem dělá televize reklamu ve všech okolních státech, do dvou let bude v této destinaci plno jako třeba v Livignu.

 • Honza
  zašité středisko
  16.01.2012 - 16:24

  Výborná lyžovačka - nádherné carvové tratě a v lednových termínech málo lidí!

 • Petr
  Příjemné,ale hůř přístupné
  22.03.2009 - 19:52

  Na můj vkus trochu zima,až minus 16,ale tak už to v časech oteplování chodí.V Soldě lyžařské terény průměrné což je částečně kompenzováno nádherným vysokohorským prostředím ,které v ostatních známých italských střediscích moc konkurence nemá.Kdo si chce zajezdit,bude spokojenější v areálu Langenstein

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm - osm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Středisko Orcieres-Merlette leží na jižním úbočí hory Le Drouvet 45 km od Gapu, na jižních hranicích národního parku Les Ecrins. Je obklopeno třítisicovými vrcholy, což m...
Lyžování ve výškách: 1850 - 2725 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %6 %83 %11 %