Reklama

základní
informace

SuperDévoluy (1470 – 2510 m. n. m.)

Superdevoluy je menší středisko ležící severně od Gapu v jižních Hautes Alpes. Díky 100km tratí všech obtížností uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročnější lyžaře. Pobyt v Superdevoluy si lze zpestřit i návštěvou blízkého střediska Orcieres (dalších 100 km sjezdovek). Bohužel jistou vadou na kráse je poněkud příliš monumentální architektura, které vévodí železobetonové bloky rezidencí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
16 + 23 + 16 + 5 = 60 / 100 km
Uměle zasněžováno: 30 %
Vleky:
22140
Celková kapacita: 26000 os/h

Srovnat SuperDévoluy s ostatními středisky

Lyžování

Sjezdovky se rozkládají na severovýchodních svazích až do výšky 2510 m. V oblasti jsou dvě nástupní místa - Devoluy (hlavně modré/zelené sjezdovky) a La Jou du Loup. V bezprostředním okolí Devoluy jsou k dispozici mírnější modré a zelené loučky. Horní část areálu je pak společná a přístupná z obou míst. Náročnější terény se nacházejí přávě tam - kolem nejvyššího bodu areálu - vrcholu Le Pierre 2510 m.

Snowboard

V horní části střediska u sedačky La Festoure je Mushroom´s Park a Cross line se vším, co k tomu patří (boardercross, skoky, raily ...)

Kam na běžky

V okolí je 35 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Centrem apres-ski zábavy je spíše Devoluy, kde najdete krytý bazén se saunou a výřivkou, restaurace i bary + kino a nákupní středisko. V La Joue du Loup je další kino a také několik restaurací a obchodů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1190 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - Grenoble. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.
Z Grenoblu po silnici N85 směr Gap, Ve vesničce Corps odbočíte na D537 a potom na D117 a vystoupáte přes St. Etienne en Devoluy do Superdevoluy. Z konce dálnice je to cca. 90 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • hanina
  Pohodové středisko
  02.02.2010 - 16:31

  Ubytování směrem na sjezdovky nemá chybu, pohoda po dobré lyžovačce na slunném balkóně,vše při ruce, prostě paráda pro všechny, mladé, starší, děti, super lyžaře i rekreační pohodáře.

 • jarda
  Velkokapacitní kravín
  22.10.2006 - 10:54

  Ubytování i veškeré zázemí v několika megabudovách - "velkokapacitních kravínech". Výhoda je, že v pantoflích se dá jít pro bagetu, do bazénu atd. Jinak poněkud monotónní lyžování na málo pestrých sjezdovkách - můj neskromný dojem ovlivněný lyžováním ve větších střediscích. P.S. na recepci je Češka

 • mustafa
  Dobré středisko
  01.01.2006 - 12:54

  Krásné typicky francouzské středisko, dobré sjezdovky, sice jich není nijak závratný počet, ale uspokojí i náročné lyžaře. Bohužel v poslední době marně bojuje s nedostatkem sněhu a lyžuje se málo.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - ? = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Kronplatz je moderní lyžařská oblast ležící 30 km východně od Brixenu. Je soustředěná kolem dokola rozsáhlého, oblého vrcholku stejnojmenné hory(2.275 m). Areál je přístu...
Lyžování ve výškách: 975 - 2275 m.n.m
Délka sjezdovek: 116 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %27 %25 %