Reklama

základní
informace

SuperDévoluy (1470 – 2510 m. n. m.)

Superdevoluy je menší středisko ležící severně od Gapu v jižních Hautes Alpes. Díky 100km tratí všech obtížností uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročnější lyžaře. Pobyt v Superdevoluy si lze zpestřit i návštěvou blízkého střediska Orcieres (dalších 100 km sjezdovek). Bohužel jistou vadou na kráse je poněkud příliš monumentální architektura, které vévodí železobetonové bloky rezidencí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
16 + 23 + 16 + 5 = 60 / 100 km
Uměle zasněžováno: 30 %
Vleky:
22140
Celková kapacita: 26000 os/h

Srovnat SuperDévoluy s ostatními středisky

Lyžování

Sjezdovky se rozkládají na severovýchodních svazích až do výšky 2510 m. V oblasti jsou dvě nástupní místa - Devoluy (hlavně modré/zelené sjezdovky) a La Jou du Loup. V bezprostředním okolí Devoluy jsou k dispozici mírnější modré a zelené loučky. Horní část areálu je pak společná a přístupná z obou míst. Náročnější terény se nacházejí přávě tam - kolem nejvyššího bodu areálu - vrcholu Le Pierre 2510 m.

Snowboard

V horní části střediska u sedačky La Festoure je Mushroom´s Park a Cross line se vším, co k tomu patří (boardercross, skoky, raily ...)

Kam na běžky

V okolí je 35 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Centrem apres-ski zábavy je spíše Devoluy, kde najdete krytý bazén se saunou a výřivkou, restaurace i bary + kino a nákupní středisko. V La Joue du Loup je další kino a také několik restaurací a obchodů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1190 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - Grenoble. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.
Z Grenoblu po silnici N85 směr Gap, Ve vesničce Corps odbočíte na D537 a potom na D117 a vystoupáte přes St. Etienne en Devoluy do Superdevoluy. Z konce dálnice je to cca. 90 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • hanina
  Pohodové středisko
  02.02.2010 - 16:31

  Ubytování směrem na sjezdovky nemá chybu, pohoda po dobré lyžovačce na slunném balkóně,vše při ruce, prostě paráda pro všechny, mladé, starší, děti, super lyžaře i rekreační pohodáře.

 • jarda
  Velkokapacitní kravín
  22.10.2006 - 10:54

  Ubytování i veškeré zázemí v několika megabudovách - "velkokapacitních kravínech". Výhoda je, že v pantoflích se dá jít pro bagetu, do bazénu atd. Jinak poněkud monotónní lyžování na málo pestrých sjezdovkách - můj neskromný dojem ovlivněný lyžováním ve větších střediscích. P.S. na recepci je Češka

 • mustafa
  Dobré středisko
  01.01.2006 - 12:54

  Krásné typicky francouzské středisko, dobré sjezdovky, sice jich není nijak závratný počet, ale uspokojí i náročné lyžaře. Bohužel v poslední době marně bojuje s nedostatkem sněhu a lyžuje se málo.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

nula + ? = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Středisko Isola 2000 leží v jižní Francii na hranici s Itálií pouhých 100 km od Nice tj. na "dohled" od Středozemního moře (z horních částí střediska je moře opravdu vidě...
Lyžování ve výškách: 1800 - 2610 m.n.m
Délka sjezdovek: 120 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %50 %40 %10 %