Reklama

základní
informace

Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso (850 – 2190 m. n. m.)

Tatranská Lomnica je známé slovenské středisko ležící na úpatí neméně známého Lomnického štítu ve východních Vysokých Tatrách. Nabízí sice příznivcům lyžování jen 6 km tratí, ovšem jako bonus budete obdivovat nádherné výhledy na Vysoké i Nízké Tatry.

Nenechte si rovněž ujít návštěvu sousedního Starého Smokovce - Hrebienku ev. i Štrbského Plesa. Všechna střediska jsou propojena "tatranskou električkou", která je v ceně 5 i 6-denního skipasu. Dohromady tak budete mít k dispozici 16 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
1 + 2 + 1 = 4 / 6 km
Uměle zasněžováno: 50 %
Vleky:
1210
Celková kapacita: 3500 os/h

Srovnat Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský areál v Tatranské Lomnici je rozdělen do dvou částí:

Jeden vlek se nachází poněkud stranou na západním okraji Tatranské Lomnice v části "Jamy" - obsluhuje mírnou modrou trať o délce 500 m.

Další tratě jsou pak směrem na Lomnický štít. Dvěma úseky 4-kabinky z roku 1995 se dostante ke Skalnatému Plesu do výšky 1.751 m, dále můžete pokračovat 2-sedačkou až do Lomnického sedla.

Sjezd zpátky dolů k Plesu vede po zajímavém a náročném svahu nad hranicí lesa o délce 1,2 km s velmi solidním převýšením 440 m. Samozřejmostí je možnost freridu - ovšem jen při dobrých sněhových podmínkách. Ne nadarmo se pleso jmenuje "Skalnaté".

Od Plesa dolů se pak jede téměř podél 4-kabinky. Začátek by se dal označit za červený ovšem pak se rychle mění v modrou, po které dojedete do mezistranice "Štart". Ze Štartu dolů do Lomnice sjedete po modro-zelené připomínající spíše širší cestu.

Příznivcům náročnějších sjezdů budiž útěchou, že se připravuje velkorysý projekt dostavby střediska včetně vybudování nové tratě splňující parametry FIS.

Snowboard

Kromě freeridu nad Skalnatým Plesem není ve středisku žádná speciální snowboard infrastruktura.

Kam na běžky

Kolem Tatranské Lomnice vede 3,5 km dlouhý upravovaný okruh, další dva okruhy (1 a 1,5 km) jsou v blízké Velké Lomnici.

Kam zajít po lyžování

Tatranská Lomnica je relativně živé turistické centrum nabízející spoustu možností pro aprés ski aktivity. Přímo v Lomnici nalaznete množství barů a restaurací včetně těch luxusních.

K dispozici jsou také ve většině místních hotelů relaxační centra (menší bazén + sauny + masáže). Příznivci aktivního odpočinku pak mohou využít bobovou dráhu nebo paragliding. V okolí je také několik termálních bazénů a aquaparků. Nejbližší nazvaný Aquacity je v Popradu (20 km), další ve Vyšných Ružbachách (42 km) a nejvzdálenější ale i největší aqua park Tatralandia leží poblíž Liptovského Mikuláše (60 km).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 570 km
Autem po silnici Žilina - Ružomberok - Poprad, před Popradem odbočíte na Starý Smokovec a po projetí Smokovce dojedete přímo do Tatranské Lomnice.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Vlakem - rychlíkem do Popradu a pak přes Starý Smokovec přímo do Lomnice.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Michael
  Tatranska Lomnica
  04.04.2012 - 21:08

  Opravdu doporucuju, meli jsme novy luxusny ubytko 4hvezdy za cca. 20 ecek za pokoj (2 osoby), parkovani uz je davno zadarmo, stredisko je supermoderny (jen lanovka Girak uz nejak nestyha, snad se to do pristiho roku vyresi), a je tam pro kazdeho neco, hore cerna pak cervena a dole modre sjezdovky. I vylet do Strbskeho Plesa se vyplati plati tam spolecny skipas a ten stal 60ecek na 3 dni. Nejvic me prekvapily zachody ktere jsou na urovni top strediska v alpach. gastro, apres-ski atd. jsou na urovni alpy jen ze tam misto djötziho pousti cesko-slovenske hity. Doprali jsme si take wellness v Aquacity Popradu a bohate vecere v mistnich restauracich. Vsechno min. o pulku levnejsi nez v alpach...

 • Jenda
  Tatranská Lomnice
  26.01.2012 - 18:35

  Perfektní lyžování, moc se nám líbilo!

 • Olga
  Tatranská Lomnica
  21.01.2012 - 17:23

  Lyžování v Tatranské Lomnici super,vyhřívaná sedačka,perfektně upravené sjezdovky, perfektní počasí! Moc se nám líbilo!

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - deset = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Chamonix je jedním z mála středisek ve Francii, které je zároveň i menším městečkem s "celoročním provozem". Z čistě "lyžařského" pohledu má sice Chamonix jakožto pořadat...
Lyžování ve výškách: 1030 - 2525 m.n.m
Délka sjezdovek: 57 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
7 %25 %37 %39 %