Reklama

základní
informace

Val Cenis (1400 – 2800 m. n. m.)

Val Cenis leží téměř na italské hranici v údolí Maurienne na jižním okraji národního parku Vanoise. Údolí Maurienne je sice důležitou dopravní tepnou mezi Francií a Itálii (díky tunelu Fréjus), naštěstí Val Cenis leží až na "slepém" konci údolí za vjezdem do tunelu. Průsmykem Col d`Iseran je spojeno s Val d´Isere (jen v létě.)

Středisko je tvořeno dvěma tradičními savojskými vesničkami Lanslebourg a Lanslevillard spojených kyvadlovou dopravou. Zajímavostí je místní barokní kostel i malá továrna na výrobu sýra Beaufort.

Výsledkem je až téměř typicky "rakouská" atmosféra klidného koutu pro příjemnou dovolenou.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
9 + 35 + 34 + 11 = 80 / 80 km
Uměle zasněžováno: 25 %
Vleky:
72100
Celková kapacita: 21000 os/h

Srovnat Val Cenis s ostatními středisky

Lyžování

Ve Val Cenis se lyžuje na severních a západních svazích v nadmořské výšce až 2800 m, což zaručuje dobré sněhové podmínky od prosince do dubna. O dostatek sněhu se stará i systém umělého zasněžování.

V areálu naleznete několik pěkných červených tratí - jedna z nich začíná hned u první sedačky v Lanslebourgu, další naleznete nad částí Lanslevillard (pozor - v lesních úsecích jsou červené nad Lanslevillard dost prudké a někdy i úzké).

Na druhé straně jsou k dispozici i vyloženě rekreační tratě - například zelená sjezdovka příznačně nazvaná Escargot (šnek), která vede v trase silnice do průsmyku Col de Mont Cenis - je tedy velice mírná a klikatí se dolů v délce téměř 10 km.

Dalších 35 km tratí je v rámci společného skipasu k dispozici v sousedním středisku Termignon - bohužel není s Val Cenis propojen vleky, autem nebo skibusem je to ale jen 6 km.

Snowboard

Ve středisku je přírodní U-rampa, za dobrých sněhových podmínek se dá v horních pasážích praktikovat i freeride.

Kam na běžky

8 km stop zdarma. V okolí jezera v průsmyku Mont Cenis jsou 4 km tratí ve výšce 2000 m dostupných sedačkou ze střediska.

Kam zajít po lyžování

Ve Val Cenis Lanslevillard je krytý bazén. K relaxaci můžete využít samozřejmě i návštěvu místních barů či retaurací (např. místní speciality v restauraci Le Chardon bleu či bar La Grotte s image krápníkové jeskyně).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1160 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - St. Jean de Maurienne. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.

Za St. Jean de Maurienne končí dálnice, dále cca. 25 km po N6 přímo do Val Cenis Lanslebourg,

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Simona
  Val Cenis
  08.04.2011 - 10:06

  Pro super lyžaře Tonyho:
  Val Cenis má 73 km zelených + modrých, 42 km červených a 10 km černých. Takže většina sjezdovek je modrých a zelených. V případě uzavření horních lanovek /př TS Met/, nedostatku sněhu /minimum zasněžování/ toho už moc nezbývá. A to co zbývá, je přeplněné, neupravené o carvingovém lyžování nemůže být ani řeč. Nicméně někomu to vyhovovat může, já se raději budu lyžovat ve Val Thorens, kde je opravdu záruka dobrého lyžování. Tonymu přeji hezké lyžování ve Val Cenis, má zřejmě jiné nároky na lyžování než já.

 • Tony
  Pro Simonku
  08.04.2011 - 08:33

  Slečna Simona by měla nadále lyžovat za barákem za vsí, na místmí louce. Val Cenis má s Termignonem 61 sjezdovek, z toho 13 zelených,19 modrých,24 červených a 5 černých. Pokud píšete milá ,,slečno", že převládají zelený, pak jste lyžovala dole na zbytku zelený louky od podzimu.Minimum středisek má zasněžování na vrškách, Val Thorens ho rozhodně taky nemá, jezdím do něj taky rád.A systém vleků a sjezdovek je určitě smyslně uspořádanej, to by jinak nemohlo ani fungovat.A jak píšete o nelyžařích, tak s těma se setkáte naprosto všude.V Alpách jich je všude plno.Letošní zima byla na sníh celkově horší, termín 12 - 19.3. byl všude nešťastnej. Další týden byl naprosto suprovej, sám jsem byl v Savojských Alpách si zalyžovat

 • Zdeněk
  Val Cenis
  06.04.2011 - 20:10

  Byl jsem ve středisku ve stejném termínu jako paní Simona. Toto středisko je z těch menších a již i v katalogu je napsáno,že není zcela pokryto umělým zasněžováním. Jinak na dosněžování je nutnost mínusových teplot podmínkou a který areál bude nákladně vysněžovat v půli března?
  Jinak jsem byl ve středisku několikrát a mohu ho jedině doporučit.
  Hold to letos nevyšlo s počasím na 100%,snad příště.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět - ? = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Lenk se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Adelbodenem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1100 - 2200 m.n.m
Délka sjezdovek: 210 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %46 %10 %