Reklama

základní
informace

Val di Fiemme Cavalese Alpe Cermis (860 – 2267 m. n. m.)

Alpe Cermis je jedním ze 4 lyžařských areálu ve Val di Fiemme, které je velmi známé a oblíbené lyžařské údolí na jihozápadním okraji Dolomit. Hlavními lyžařskými lokalitami jsou 3 městečka Cavalese, Predazzo a Moena. Celkem 110 km tratí je pak rozptýleno mezi 4 hlavní areály propojené skibusy - Alpe Cermis nad Cavalese, Alpe Lusia / Bellamonte nad Moenou, Skicenter Latemar Obereggen nad Predazzem a nejmenší Lavazè-Oclin.

Val di Fiemme sousedí s oblastmi Tre Valli, St. Martino-P. Rolle a s Val di Fassa. Kromě sjezdování lze ve Val di Fiemme hojně využívat běžeckých stop včetně trasy tradičního závodu Marcialonga.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
12 + 6 + 5 = 23 / 23 km
Uměle zasněžováno: 78 %
Vleky:
1330
Celková kapacita: 11320 os/h

Klady střediska

Relativně příznivé ceny díky pestré nabídce ubytování
Pěkné červené a černé svahy
Propracovaný systém umělého zasněžování, který často kompenzuje nižší nadmořskou výšku dolních partií
Snadná dostupnost - jen cca. 25 km od sjezdu z brennerské dálnice

Zápory střediska

Vzájemná nepropojenost jednotlivých skiareálů na lyžích - nutnost dojíždění autem či skibusem.

Srovnat Val di Fiemme Cavalese Alpe Cermis s ostatními středisky

Lyžování

Ve Val di Fiemme naleznete 4 větší i menší střediska s celkem cca. 110 km sjezdovek:

Nad městečkem Cavalese se na severní straně údolí rozkládá stále modernější areál Alpe Cermis (23 km tratí), kde si můžete užít 7 km dlouhou sjezdovku Olimpia s pasážemi od černých v horní části po modré v údolí. Tato sjezdovka je také každoročně využívána jako běžecká trať v rámci běžeckého seriálu Tour de Ski.

Na druhé straně leží směrem na Passo Lavaze menší areál Lavazè-Oclin. O kus dál v údolí nad Predazzem je přístup do největšího areálu v oblasti - Skicenter Latemar Obereggen (48 km - většina tratí leží již mimo samotné Val di Fiemme), kde se lyžuje na většinou červených tratích se západní orientací nad hranicí lesa, sjezdovky jsou převážně obsluhovány moderními sedačkami.

K oblasti také patří ještě část areálu Alpe Lusia, který spojuje Moenu ve Val di Fassa s Bellamonte (ještě ve Val di Fiemme) přes vrchol Le Cune (lehké sjezdovky na jihu nad Bellamonte doplňují náročnější tratě na severu hřebene, celkem 25 km). Za Bellamonte je na konci údolí ještě areál Passo Rolle, ten ale již patří do oblasti St. Martino di Castrozza.

Ubytování i lyžování ve Val di Fiemme bývá levnější než v sousední Val di Fassa a navíc tu je mnohem více 4sedaček.

Bohužel jednotlivé areály jsou "rozesety" po celém údolí a spojení mezi mimi je možné jen skibusy. Výhodou je ale možnost si vybrat z několika druhů skipasů v závislosti na vaší ochotě dojíždět - můžete zvolit buď lokální skipas (např. jen Obereggen), nebo skipas Val di Fiemme či nejrozsáhlejší Dolomiti Superskipas.

Snowboard

V oblasti jsou dva hlavní snowboard parky - v areálu Latemar (halfpipe, boardercross) a v Alpe Lusia.

Kam na běžky

Údolím Val di Fiemme se táhne 150 km tras, jejich sjízdnost závisí hlavně na sněhových podmínkách.
Náročné, ale s jistotou sněhu, jsou vysokohorské stopy na Passo Lavazè ve výšce 1.800 m. Nejdelší běžecká trať se nachází v Deutschnofen-Petersberg se svou délkou 20 km. Na Lago di Tesero u Cavalese najdete stadión mistrovství světa let 1991 a 2003, který je centrem běžeckého lyžování ve Val di Fiemme.

Kam zajít po lyžování

Ve dvou hlavních centrech údolí - Cavalese a Predazzu - jsou kryté bazény, samozřejmě i množství restaurací a barů. V osadě Carano u Cavalese pak najdete i minerální prameny hojně používané v místních wellness areálech. Jinak můžete využít bobovou dráhu Alpine Coaster ve skiareálu Ski Center Latemar nebo přírodní bruslařský okruh na Lago di Tesero.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 720 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), dále směr Bolzano, za Bolzanem až na sjezd Egna/Ora. Potom po silnici do Cavaleze (24 km od dálnice) nebo do Predazza (38 km od dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

jedna * ? = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Společně s Isolou 2000 je oblast Praloup/Val d´Allos nejjižnějším francouzským lyžařským střediskem. Nachází se na okraji národního parku Mercantor a tvoří ho dvě vesničk...
Lyžování ve výškách: 1500 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 180 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
20 %31 %43 %6 %