Reklama

recenze
ubytování

Val Gardena (1060 – 2520 m. n. m.)

reklama

Recenze ubytovacích zařízení

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Bronas
  Spojení s Secedou
  15.01.2017 - 13:13
   

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je vrchol Seceda propojen se zbytkem střediska bez nutnosti použití skibusu?

 • Radek
  Lyžování
  04.12.2013 - 16:18
   

  Nejlepší lyzovani v celé Italii.

 • kamča
  sella Ronda
  28.01.2013 - 14:18
   

  Aleši a Bronas,díky moc za informace,které rozhodně využiji.

 • Bronas
  Sella ronda
  25.01.2013 - 14:07
   

  Ahoj Kamčo, Sella Rondu mám sjetou oběma směry tak můžu taky něco přihodit. Zelený okruh je velmi lehký a jeho parametry jsou: 24 km sjezdovek, počet sjezdovek 11, počet lanovek 15. Oranžový okruh je o dost těžší, jedeš po 26 km sjedovek, jejich počet je 10 a na trase je 12 lanovek.
  Jestli to pojedeš jenom s dětma, tak si sjeď pouze zelený okruh. Oranžový má dost obtížných míst, kde jsou některé sjezdovky tak prudké, že je někteří lyžaři sešlapávají. Na druhou stranu, jestli budeš mít možnost to jet i bez dětí, zvol raději oranžový okruh. Více si zalyžuješ, je tam méně nudných přejezdů, více se pokocháš pohledy na Dolomity a dostaneš se i na krásný vrchol Porta Vescovo (2495 m n.m.), což je nejvyšší místo Sella Rondy, pokud pominu odobčku na Marmoládu.
  Pokud vyjedeš ráno v 9 a zastavíš se na půl hoďky obědě, tak s dětma okruh stihneš tak do 14:00 – 14:30. Rozhodně doporučuji být co nejdříve na svahu a užít si nerozježděných sjezdovek a menšího počtu lidí. Později je to tam jak na václaváku a tratě se rychle rozjezdí a nadělají se muldy.
  Jinak Sella Rondu velice doporučuji, pro mě to byl suprový zážitek. Je to perfetkní ski safari a to jak uspořádáním sjezdovek, tak hlavně těmi fantastickými výhledy na Dolomity. Byl jsem na týden na Kronplatzu a Sella Rondě jsem vyčlenil 2 dny, abych si sjel oba orkuhy. Musel jsem každý den dojet 50 km (do Corvary), ale vůbec toho nelituji.
  Byl jsem na přelomu ledna a února těsně před začátkem sezóny, takže lyžařů ještě nebylo tak moc, jak se vykládá. Co ti možná bude vadit je, že občas je nutno sundat lyže a přejít silnic a v Arabbě se projdeš cca 150 metrů pěšky s lyžema na ramenou. Nicméně tento nedostatek má být řešen sedačkovou lanovkou, ale nevím kterou sezónu.
  Užij si si to tam a pak nám napiš jak se ti tam líbilo 

 • Aleš
  Sella Ronda
  25.01.2013 - 13:56
   

  Tak to máte štěstí, protože první sjezdovka, kterou pojedete (pokud se budete držet mé rady zeleného okruhu), je na zeleném okruhu podle mě nejhorší (i když se to ráno, když bude ještě v pěkném stavu, možná nebude zdát). Je to sjezdovka z vrchu Ciampinoi na Plan de Gralba. Pokud tu děti sjedou bez problémů, projedou celý okruh. Délku okruhu v km zkusím najít a napíšu. Ještě jedna důležitá rada - pokud byste měli nějaký problém a byli již v Arabě nebo již Arabu projeli, v žádném případě se nevracejte! Tím byste se dostali na nejtěžší sjezdovku obou směrů Sella Rondy (je na oranžovém okruhu) a to je z Porta Vescova na Pont de Vauz.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * ? = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Špičák je známé horské rekreační středisko v české části Šumavy, ležící 2 km od Železné Rudy. Jsou zde kvalitní lyžařské terény a to jak pro sjezdaře, tak i pro běžkaře s...
Lyžování ve výškách: 880 - 1202 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %60 %20 %