Reklama

recenze
ubytování

Val Thorens (1300 – 3230 m. n. m.)

reklama

Recenze ubytovacích zařízení

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Karel
  vemeno, vemeno
  13.12.2016 - 21:37
   

  To nejsou urážky, to je bohužel realita. Přečti si po sobě ještě jednou a pomalu svůj komentář z 27.11. a třeba ti to dojde. Pokud ne, požádej ve svém okolí někoho chytřejšího.
  A mimochodem. Jaké argumenty jsi předložil ty ??? To jako že jsi byl 27x lyžovat ve Francii ...... :-) Tak to je právě ten "argument", který ukazuje na 11 let věku !!!

 • vemeno
  Karle,Karle
  13.12.2016 - 21:14
   

  kde chybí argumenty, přichází urážky. Asi tak velkej lyžař nebudeš

 • Karel
  pro vemeno
  11.12.2016 - 09:37
   

  Ty jsi ještě nedokončil ani Základní školu, natož aby jsi byl někde 27x lyžovat. Obsah tvého komentáře ukazuje, maximálně tak na 11 roků věku.

 • vemeno
  pro Karla
  27.11.2016 - 21:12
   

  ve Francii jsem byl lyžovat 27x v 15 střediscích, z toho ve Val Thorens 7x, mám dost zkušeností na srovnání. Historky o tom, jak v IT a AT jsou perfektně upravený sjezdovky a ve FR ne, jsou nesmysl. Kvůli vzdálenosti hledám každej rok srovnatelný lyžování v Itálii nebo v Rakousku. Zatím jsem na nic nenarazil. Pokud máš tip v Itálii nebo Rakousku,budu rád. Ubytování na sjezdovce, alespoň 100km sjezdovek, slušná cena.

 • Karel
  středisko nic moc
  04.05.2016 - 09:23
   

  Francii jsem navštívil po dlouhé době, naposled jsem byl v Tignes v roce 2000. Ve Val Thorens jsem byl poprvé a čekal jsem úplně jinou ligu. Neoddiskutovatelným faktem je na březen perfektní kvalita sněhu a nádherné panorama. Toto je díky nadmořské výšce velkým plusem. Zbytek je mírně řečeno minulé století. Sedačkové lanovky jsou tam už hodně letité a totálně zastaralé. Věk minimálně 20 a více let. Žádná bublina, nic. A to ve všech údolích. Je tam několik novějších kabinek ve věku do 10 let, ale na jejich spočítání stačí prsty jedné ruky. V tomto ohledu se jedná určitě o nejhorší středisko, jaké jsem kdy navštívil. S kvalitou přepravních zařízení v Rakousku či Švýcarsku se to opravdu srovnávat nedá. V úpravě sjezdovek mají ve Val Thorens také dost rezervy, ale už to není podle místních znalců taková hrůza, jako před lety. Nicméně ani v tomto na okolní státy v žádném případě nemají. Co se lyžování týče, tak mne nemile překvapilo velké množství "sjezdovek" odnikud nikam, o šířce průměrné lesní cesty v ČR. Po odečtení těchto přejezdů už tak to číslo kilometrů faktických sjezdovek nevypadá tak atraktivně. Na březen, bylo ve srovnání s tím co jsem za poslední roky zažil jinde, obrovské množství lidí. Mezi 10 - 11 hodinou byla na páteřních lanovkách celkem slušná zácpa, stejně jako na sjezdovkách. V tomto ohledu, navíc ve spojitosti s naším termínem návštěvy je to další velké mínus. Takže když to shrnu, tak jediným důvodem pro opětovnou návštěvu Val Thorens je kvalita sněhu. Zbytek jasně říká že ne. Tvrdit, že se jedná o nejlepší středisko v Evropě, je slušně řečeno na Chocholouška.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři + nula = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Lyžařská oblast Ski Juwel vznikla spojením dvou sousedních údolí: Alpbachtalu a údolí Wildschönau. Ski Juwel leží poblíž známého Zillertalu a oblast je přímo dostupná z ...
Lyžování ve výškách: 650 - 2025 m.n.m
Délka sjezdovek: 145 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %54 %12 %