Reklama

základní
informace

Valfréjus (1550 – 2737 m. n. m.)

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich kvalitou, většina tratí leží nad 2000 m. Navíc i z hlediska architektury je Valfréjus na francouzské poměry velmi přijemná destinace.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
4 + 11 + 5 + 3 = 23 / 65 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
6250
Celková kapacita: 10000 os/h

Srovnat Valfréjus s ostatními středisky

Lyžování

Ve všech částech střediska naleznete jak náročné, tak mírné terény s převážně severní orientací. Navíc většina sjezdovek je ve výšce nad 2000 m, což zaručuje dostatek sněhu.

Nejnáročnější černé svahy padají dolů z nejvyššího bodu areálu - vrcholu Punta Bagna (2.737 m). Kromě těchto náročných sjezdů ale existuje i snazší způsob, jak se dostat dolů, v podobě modrých sjezdovek.

Kromě lyžování ve Valfrejus můžete také vyzkoušet za mírný příplatek svahy v jedné z největších oblastí Francie - 3 údolí. Dostanete se tam z Orelle (19 km od Valfrejus), odkud vede kabinka do Val Thorens.

Další možností pro lyžařské turisty je návštěva dvou blízkých středisek v údolí Maurienne - La Norma nebo Aussois (v ceně 6-denního skipasu, skibus cca. 6 Eur), popřípadě nákup superskipasu Ski Maurienne Sans Frontière. Díky němu získáte přístup do 20 středisek.

Snowboard

Menší snow park je pod vrcholem Punta Bagna (2.737 m).

Kam zajít po lyžování

Vedle množství restaurací a barů najdete ve Valfrejus i příležitost pro aktivní odpočinek - malý krytý bazén v rezidenci Chalet Club, venkovní kluziště, výlety na sněžnicích i paragliding.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1100 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - St. Jean de Maurienne. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.

Za St. Jean de Maurienne končí dálnice, dále po N566 / E70 směrem Itálie (tunnel Frejus), před vjezdem do tunelu odbočíte nahoru na D216 a vystoupáte do Valfrejus.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Papik
  Lanovka
  22.01.2015 - 16:35

  Byl jsem tam pred tydnem, z půlky az nahoru jde sedačka bez bubliny, kdyz fouká od skal , tak "peklo".

 • David
  DOTAZ
  03.04.2014 - 22:28

  Dobrý den na pás ski mapach jsem našel že kabinka vede z prostřední stanice až na vrchol ovsem jinde jsem videl ze z prostřední stanice na vrchol vede sedačka prosím byl jste někdo v tomto stredisko v posledním roce a můžete říct jak to je ?

 • Renda99
  Val´frejus
  02.01.2012 - 17:42

  Lyžování v lednu 2011 super. Počasí nádhera kromě jednoho dne azuro, sluníčko a dostatek sněhu. Nejdelší sjezdovka (Le Jeu)uzavřená, ale letos (jsetli bude čas), tak ji chceme sjet. Středisko je klidné, malé a vybavené veškerou infrastrukturou. Sjezd od hotelu k vleku, rychlé odbavení a dostatek vleků předurčují pro příjemnou rodinnou dovolenou. Pozor, nemocnice 40km a pouze v F nebo A. Jinak mohu jen doporučit.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * pět = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Valmeinier - Valloire je oblast ležící na úpatí Mont Thobor (3178 m n.m.) a Grand Galibier (3228 m n.m.) na začátku lyžařského údolí Maurienne. Dále v údolí naleznete Val...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2600 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
14 %60 %33 %7 %