Reklama

základní
informace

Velká Rača (639 – 1048 m. n. m.)

Velká Rača leží v severozápadní části Slovenska 10 km východně od Čadce v pohoří Kysucké Beskydy nedaleko od polských i českých hranic. Dominantou je vrch Velká Rača (1.236 m n.m.) ležící přímo na hranicích s Polskem.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 + 4 + 2 = 9 / 14 km
Uměle zasněžováno: 86 %
Vleky:
3030
Celková kapacita: 9700 os/h

Klady střediska

Středisko s pěknými, širokými a 100% zasněžovanými svahy + moderní vleky, které může závidět i český Špindl - jak vidno, americký majitel středisku prospívá.
O kvalité svědčí i to, že středisko je centrem přípravy slov. reprezentace.

Zápory střediska

Veľká Rača je druhým nejdražším střediskem na Slovensku a z hlediska návštěvnosti (a čekacích dob) se částečně stala obětí svého úspěchu.

Srovnat Velká Rača s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severozápadních svazích Velké Račy ve 2 propojených lokalitách - Laliky a Dedovka.

Hlavní sjezdovkou je 2,4 km dlouhá červená "Pretekárská" km obsluhovaná z Lalíků novým telemixem (6-sedačky se střídají s 8-kabinkami). Od horní stanice lze sjet po hřebeni až do Dedovky po modré nebo červené(2 km). Z hřebene vedou ještě další sjezdovky různé náročnosti zpět do Lalíků.

Od horní stanice telemixu lze vyjít pěšky na vrchol Velkej Rače za cca 3/4 hodiny pěšky. Krásný výhled na Roháče, Tatry, Nizké Tatry, Malou Fatru. Nahoře je polská chata, prodávají i za slovenské korunky.

Snowboard

V areálu je U-rampa.

Kam na běžky

Běžecké trasy v délkách 1, 3, 5, a 10 km i nástup na Kysuckú lyžiarsku magistrálu v celkové délce 62 km.

Kam zajít po lyžování

U dolní stanice Dědovka je několik restaurací a bufetů, více možností je pak v blízké Oščadnici (4km). Ovšem ani obec Oščadnica není zrovna centrem společenského dění, za tím je třeba vyrazit až do nejbližšího většího města - Čadce (cca. 20 km).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 420 km
Autem ze Žiliny směr Čadca a pak Oščadnica.

Vlakem Praha - Bohumín - Čadca a dále autobusem.

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Eva
  Preboha, spamatajte sa!!!
  27.02.2016 - 07:07

  Musim sa hanbit za uroven tohto kedysi vychyteneho strediska a nenazranost tych, ktori to akoze prevadzkuju. Ceny skipasov predrazene, nezodpovedaju kvalite a poctu zjazdoviek, o urovni sluzieb nehovoriac. Budete odchadzat s pocitom ako sa na vas dobre nabalili :-( Ak to ma byt len lokalka pre Kysucanov tak OK, ale nech toto stredisko nenesie taky honosny nazov vraj snowparadise :)

 • Hana
  Dotaz
  22.02.2016 - 16:53

  Chtela bych se zeptat.Chci jet zitra lyzovat na Velkou racu,ma vubec smysl tam jezdit?Recenze jsou priserne.Mate nekdo zkusenost treba z tohoto vikendu.Dik za info.

 • Anonym
  názor
  12.02.2016 - 10:06

  Ak na to máte, tak si choďte do Rakúska...Ale pre Kysučanov je to najlepšie lyžiarske stredisko a jediné v okolí, ktoré sa postaralo o to, aj keď nebol sneh, aby sa dalo ako tak lyžovať...Zatiaľ čo na určitých miestach v Tatrách sa o snehu len snívalo,na Rači sa lyžovalo o dušu...A so svahom mám len dobré skúsenosti. Samozrejme že po troch hodinách jazdy je svah už horší, ale predsa tam nebude chodiť ratrák pomedzi ľudí...A toto všetko svedčí aj o návševnosti, nielen slovákov.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Saas Grund leží 4 km "pod" Sass - Fee. Celá oblast Saastal je legendou mezi švýcarskými středisky, leží v jižním kantonu Wallis "přes kopec" od Zermattu sevřená mezi čtyř...
Lyžování ve výškách: 1550 - 3500 m.n.m
Délka sjezdovek: 35 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %29 %57 %14 %