Reklama

základní
informace

Villars - Gryon (1300 – 3000 m. n. m.)

Vesničky Villars a Gryon leží na jižních svazích nad Ženevským jezerem a společně se sousedními Les Diablerets jsou součástí oblasti Alpes Vaudoises. Ta nabízí až 550 km tratí včetně ledovcového areálu Glacier 3000.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
60 + 47 + 13 = 125 / 125 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
285110
Celková kapacita: 38000 os/h

Srovnat Villars - Gryon s ostatními středisky

Lyžování

Přímo z Villars / Gryon je přístupný areál Meilleret, který propojuje Villars a Gryon s Les Diablerets. Nabízí celkem 75 km tratí všech obtížností ve výškách 1114 - 2113 m. Zajímavé červené naleznete roztroušené po celém relativně rozsáhlém areálu - např. pod vrcholem Meilleret přímo nad Les Diablerets nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux.

Nad druhé straně udolí nad Les Diablerets je další, spíše rodinný areál Isenau s 25 km tratí. Z Les Diablerets do něj vede kabinka.

Nejzajímavější je asi ledovcový areál Glacier 3000 nad Les Diablerets u Col du Pillon s 25 km tratí dostupný skibusem z Les Diablerets. Zážitkem je už cesta kabinkou nahoru, kde na vás čaká panoramatická restaurace od architekta Botty. Dolů pak vede 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700m.

Další možnosti lyžování jsou v areálech kolem Leysin (cca. 30 km skibusem od Villars):

Přímo nad Leysin je 60 km převážně červených/černých tratí (celkem 35 km) ve výškách 1350 až 2205 m, v dolní části jsou modré, za červenými se vyplatí vyrazit pod nejvyšší bod areálu Chaux de Mont. Odměnou vám bude i výhled na Ženevské jezero, kromě sjezodvek se dolů můžete pustit i volným terénem.
13 km nad Leysinem se nachází další areál Les Mosses se 40 km sjezdovek.

Kromě areálů ve frankofonní části si ještě můžete přidat dalších 225 km v okolí Gstaadu. Pro opravdové "draky" je tu pak skipas Glacier 3000-Alpes Vaudoises na všech 550 km tratí od Gstaadu až po Leysin.

Snowboard

Zímní snowboard park je v části Isenau u Les Diablerets, letní potom na ledovci Glacier 3000.

Kam na běžky

V okolí Les Diablerets je 30 km okruhů, z toho 6 km v areálu Isenau a 5 km na ledovci.

Kam zajít po lyžování

Oblasti Villars-Gryon byl udělen certifikát kvality "Label de Qualité du Tourisme Suisse" + "Familles bienvenues". Nabídka je tedy široká. Pro lyžaře bude asi nejatraktivnější krytý bazén ve Villars. Lze rovněž využít tenisové a squashové kurty. I nelyžaři se nebudou nudit: mohou vyrazit pěšky nebo na sněžnicích po upravovaných chodnících.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 930 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux. Z dálnice sjedete za Montreux u Aigle, odkud je to přes Ollon do Villars ještě přibližně 15 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + jedna = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Chamonix je jedním z mála středisek ve Francii, které je zároveň i menším městečkem s "celoročním provozem". Z čistě "lyžařského" pohledu má sice Chamonix jakožto pořadat...
Lyžování ve výškách: 1030 - 2525 m.n.m
Délka sjezdovek: 57 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
7 %25 %37 %39 %