Reklama

základní
informace

Villars - Gryon (1300 – 3000 m. n. m.)

Vesničky Villars a Gryon leží na jižních svazích nad Ženevským jezerem a společně se sousedními Les Diablerets jsou součástí oblasti Alpes Vaudoises. Ta nabízí až 550 km tratí včetně ledovcového areálu Glacier 3000.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
60 + 47 + 13 = 125 / 125 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
285110
Celková kapacita: 38000 os/h

Srovnat Villars - Gryon s ostatními středisky

Lyžování

Přímo z Villars / Gryon je přístupný areál Meilleret, který propojuje Villars a Gryon s Les Diablerets. Nabízí celkem 75 km tratí všech obtížností ve výškách 1114 - 2113 m. Zajímavé červené naleznete roztroušené po celém relativně rozsáhlém areálu - např. pod vrcholem Meilleret přímo nad Les Diablerets nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux.

Nad druhé straně udolí nad Les Diablerets je další, spíše rodinný areál Isenau s 25 km tratí. Z Les Diablerets do něj vede kabinka.

Nejzajímavější je asi ledovcový areál Glacier 3000 nad Les Diablerets u Col du Pillon s 25 km tratí dostupný skibusem z Les Diablerets. Zážitkem je už cesta kabinkou nahoru, kde na vás čaká panoramatická restaurace od architekta Botty. Dolů pak vede 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700m.

Další možnosti lyžování jsou v areálech kolem Leysin (cca. 30 km skibusem od Villars):

Přímo nad Leysin je 60 km převážně červených/černých tratí (celkem 35 km) ve výškách 1350 až 2205 m, v dolní části jsou modré, za červenými se vyplatí vyrazit pod nejvyšší bod areálu Chaux de Mont. Odměnou vám bude i výhled na Ženevské jezero, kromě sjezodvek se dolů můžete pustit i volným terénem.
13 km nad Leysinem se nachází další areál Les Mosses se 40 km sjezdovek.

Kromě areálů ve frankofonní části si ještě můžete přidat dalších 225 km v okolí Gstaadu. Pro opravdové "draky" je tu pak skipas Glacier 3000-Alpes Vaudoises na všech 550 km tratí od Gstaadu až po Leysin.

Snowboard

Zímní snowboard park je v části Isenau u Les Diablerets, letní potom na ledovci Glacier 3000.

Kam na běžky

V okolí Les Diablerets je 30 km okruhů, z toho 6 km v areálu Isenau a 5 km na ledovci.

Kam zajít po lyžování

Oblasti Villars-Gryon byl udělen certifikát kvality "Label de Qualité du Tourisme Suisse" + "Familles bienvenues". Nabídka je tedy široká. Pro lyžaře bude asi nejatraktivnější krytý bazén ve Villars. Lze rovněž využít tenisové a squashové kurty. I nelyžaři se nebudou nudit: mohou vyrazit pěšky nebo na sněžnicích po upravovaných chodnících.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 930 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux. Z dálnice sjedete za Montreux u Aigle, odkud je to přes Ollon do Villars ještě přibližně 15 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + osm = 18
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Grossglockner Ski Heiligenblut se nachází ve spolkové zemi Korutany uprostřed národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern). Centrem oblasti je vesnička Heiligenblut, nad kt...
Lyžování ve výškách: 1301 - 2902 m.n.m
Délka sjezdovek: 55 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %62 %2 %