Reklama

základní
informace

Vrátná dolina (620 – 1500 m. n. m.)

Vrátná dolina je jedním z nejhezčích středisek na Slovensku. Leží 25 km východně od Žiliny nad obcí Terchová v sousedství jednoho z nejvyšších vrcholů Malé Farty - Velkého Rozsutce (1.609 m.n.m.). O kvalitách zdejších sjezdových tratí svědčí zejména časté pořadatelství závodů Evropského poháru.

Z nejvyššího bodu střediska (Snilovské sedlo pod Chlebom) jsou navíc krásné rozhledy nejen na Malou Fatru, ale i na Martinské Hole. Hřeben Malé Fatry je také ideální pro skialpinistické či běžkařské túry.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 + 3 + 2 = 8 / 13 km
Uměle zasněžováno: 31 %
Vleky:
13110
Celková kapacita: 11500 os/h

Srovnat Vrátná dolina s ostatními středisky

Lyžování

Ve Vrátné se lyžuje ve třech areálech: Paseky - Poludňový Grúň (620 - 1450 m.n.m.), Pod Chlebom (750 - 1520 m.n.m.) a Príslop/Tizinka (640 - 900 m.n.m.). Svahy jsou orientovány na sever.

Areál Paseky je v podstatě jeden velký "červený" svah přes 1 km dlouhý a 50-200 m široký. Jsou tam 3 vleky: 4-sedačka vede až nahoru, tatrapoma po pravé straně téměř až nahoru a jeden vlek pro deti (100m).
K areálu Paseky patří ještě jeden červený svah, položený výše. K němu se dá dostat z výstupní stanice 4-sedačky krátkým sjezdem na druhou stranu kopce a pak krátkým vlekem na zminěnou sjezdovku. Svah je červený, ovšem podstatně kratší (800m), navíc ke konci do zatáčky s mírným dojezdem pro sjezd nebo pár superobřích oblouků.
Hlavni výhody oproti prvnímu svahu jsou dvě - málo lidí a sjezdovka téměř bez ledových ploten po celý den.

V areálu Pod Chlebom jsou dvě černé sjezdovky 2 km dlouhé s převýšením 750 m. Jsou obsluhovány novou 8-kabinkou vedoucí od chaty Vrátna. Nahoře je ještě jeden dětský vlek a jedna kratší kotva.

Na Príslopu můžete zkusit dvě červené tratě se solidní délkou 900 m a převýšením 200 m. Na přístupové silnici k Príslopu ještě naleznete menší areál Tižinka s několika modrými sjezdovkami a 3 kratšími vleky (nejdelší má 410 m, převýšení 85 m).

Snowboard

V areálu Paseky naleznete uměle zasněžovaný snowboard park a boardercrossovou dráhu, obojí obsluhováno 300 m dlouhým vlekem.

Kam na běžky

V okolí se nalézá 18 km upravovaných tratí, dále lze podniknout skialpinistickou hřebenovou túru.

Kam zajít po lyžování

Nejbližší příležitostí pro aprés-ski vyžítí jsou tři chaty/hotely nacházející se poblíž vleků - chata Vrátna (u dolní stanice kabinky na Chleb), hotel Boboty (i s menším bazénem, leží v sousedním údolí) a další hotel Pod sokolím v areálu Tížinka. Další možnosti pro relaxaci v Žilině nebo v termálních lázních Rajecké Teplice (bohužel 40 km od Vrátné).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 440 km
Autem přes Žilinu do Terchové. Parkoviště 50 m od lanovek.

Vlakem z Prahy do Žiliny a pak autobusem do Terchové.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - devět = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Golm leží v západním Rakousku ve spolkové zemi Vorarlberg. Toto středisko vzdálené pouhých 10 km od dálnice spojující Tyrolsko se Švýcarskem je vstupní branou do lyžařské...
Lyžování ve výškách: 650 - 2120 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %52 %4 %