Reklama

základní
informace

Wengen - Kleine Scheidegg (796 – 2970 m. n. m.)

Wengen je díky pravidelnému pořádání sjezdu Světového poháru asi nejznámějším centrem ski regionu pod "střechou Evropy" - masivem Jungfrau, Eiger a Mönch. Leží ve výšce 1274 m nad Lauterbrunnenem, který je zároveň výchozím bodem do areálu Mürren - Schilthorn. Přes kopec leží třetí centrum ski regionu Jungfrau - Grindelwald.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
69 + 113 + 34 = 216 / 216 km
Uměle zasněžováno: 28 %
Vleky:
610206
Celková kapacita: 44150 os/h

Srovnat Wengen - Kleine Scheidegg s ostatními středisky

Lyžování

Wengen je výchozím bodem do areálu Kleine Scheidegg/Männlichen (1034-2320 m.n.m.). Ten je hlavním centrem ski regionu Jungfrau a spojuje Wengen s Grindelwaldem. Nabízí 110 km náročných sjezdovek (černé a červené tvoří více než 80%). Opravdovou lahůdkou je trať z Lauberhornu do Wengenu, na které se pravidelně jezdí sjezdy Světového poháru.
Další zajímavou možností je vydat se z Lauberhornu na druhou stranu směrem na Grindelwald po 13 km dlouhé sjezdovce s převýšením 1450 m. Za návštěvu rozhodně stojí i oblíbená carvingová sjezdovka u vrcholku Männlichen (trať Aspen).

V celém Jungfrau ski regionu je celkem k dispozici 213 km sjezdovek. Kromě areálu Kleine Scheidegg/Männlichen se lyžuje v dalších dvou sousedících ale vleky nepropojených areálech:

Mürren/Schilthorn (796-2971 m.n.m.) - leží ve stejném údolí jako Wengen ale na protější straně, nabízí tratě o souhrnnné délce 53 km (75% červených a černých), lyžuje se převážně na severovýchodních svazích.
Díky otáčivé restauraci na nejvyšším bodě - vrcholu Piz Gloria/Schilthorn - je tento areál známý všem příznivcům Jamese Bonda. V tomto areálu také naleznete vůbec nejdelší sjezdovku v celém regionu Jungfrau - 16 km dlouhý náročný sjezd s převýšením téměr 2200 m z vrcholu Piz Gloria dolů do nejnižšího bodu - Lauterbrunnenu (spodní část sjízdná jen v případě dobrých podmínek).

- First/Oberjoch (1034-2501 m.n.m.): areál leží přímo nad Grindelwaldem, k dispozici je celkem 50 km převážně modrých (30 km) a červených tratí (12 km), areál je tedy vhodný i pro méně náročné lyžaře, popř. rodiny s dětmi.

Snowboard

Nabídka pro snowboardisty je široká: celkem 3x halfpipe + fun park (First/Schreckfeld, Kleine Scheidegg, Mürren - Muttleren).

Kam na běžky

Okruh 12 km je v údolí nad Lauterbrunnenem.

Kam zajít po lyžování

Rozhodně si nenechte ujít výjezd zubačkou na nejvýše položenou železniční stanici Evropy v horském sedle Jungfraujoch (3454 m). Trať je z více než poloviny vedena tunelem ve skalním masívu Eigeru a Mönchu, zubačka vyjíždí ze stanice Kleine Scheidegg (2061 m), kam se dostanete opět zubačkou z Lauterbunnenu (796 m). Ze sedla můžete obdivovat jak okolní čtyřtisícovky, tak i Aletschgletscher - nejdelší ledovec v Alpách.

Pro milovníky extrémního lyžování je tu také Inferno Rennen - nejobtížnější závod ve sjezdu pro veřejnost - spustíte se z Piz Gloria dolů do Lauterbrunnenu.

Volný čas lze ovšem trávit i méně náročným způsobem - například jízdou na sáňkách (50 km tratí, v oblasti je nejdelší sáňkařská dráha světa - 15 km, 1600 m převýšení z Faulhornu do Grindelwaldu), návštěvou bazénu v Grindelwaldu nebo v Lauterbrunnenu (v hotelu Jungfrau). Popřípadě jen tak můžete bloumat po upravovaných zimních cestách.

Zajímavá je i návšteva Mystery Parku u Interlakenu, který provozuje nadace známého ufologa Ericha von Dänikena. V parku se dozvíte vše o největších záhadách na Zemi - egyptskými pyramidami počínaje a mayskou civilizací konče.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 880 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Thun - Interlaken. Z konce dálnice v Interlakenu je to do Wengenu ještě přibližně 20 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Michal D.
    Kleine Scheidegg
    10.03.2014 - 19:25

    Ahoj všem, toto středisko jsme navštívili první týden v březnu 2011. Celkově vše naprosto dokonalé. Lyžování super, úprava sjezdovek dokonalá, ceny obvyklé Švýcarsku,přesto nijak vysoké. Místní jsou velice vstřícní, milí a komunikativní. Hned bych se tam vrátil. :-)

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * tři = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %