Reklama

základní
informace

Železná Ruda Belveder (786 – 896 m. n. m.)

Železná Ruda je městečko ležící 40 km jižně od Klatov u hranic s Německem. Je největším rekreačním střediskem západní Šumavy. Dominantou města je ojedinělá stavební památka - barokní kostel, postavený v 1. polovině 18. století. V 1. polovině 16. století se zde těžila a zpracovávala železná ruda a v 17. a 18. století se rozvinula výroba skla. Většina lyžařských terénů je na jižních svazích, celkem jsou v okolí města 3 menší areály (Belveder, Nad nádražím a Samoty). Město je také východiskem turistických a běžeckých tras. Cca. 3 km od Železné Rudy najdete další lyžařský areál Špičák a za hranicemi pak Velký Javor, nejvyšší horu Šumavy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 + 1 = 3 / 2 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
4000
Celková kapacita: 2750 os/h

Srovnat Železná Ruda Belveder s ostatními středisky

Lyžování

V Železné Rudě se lyžuje na Belvederu, Nad nádražím a na Samotách.

Belveder - 3 sjezdovky střední obtížnosti částečně uměle zasněžované. (celkem 1,5 km a 3 vleky).

Nad nádražím - široká modrá louka nad železniční stanicí, délka 700 m, 2 vleky - kotva + kratší poma, od horní stanice kotvy se lze dostat na Belveder (cca. 100 m), společný skipas s Belvederem.

Samoty - široký a lehký svah (délka 850 m) vhodný pro výuku lyžování a snowboardu, nachází na kraji Železné Rudy se směrem na Ferdinandovo údolí.

Snowboard

V areálech přímo v Železné Rudě není žádná infrastruktura pro snowboard, nejbližší snowpark je v blízkém areálu Špičák (cca. 5 km).

Kam na běžky

Trasy směrem na Pancíř (Můstek a Prenet), Hofmanky a případně Modravu a Kvildu. Závodní běžecké tratě nahoře na Belvederu směrem na Hofmanky. Upravené tratě na Špičáku nad nádražím u lyžařské školy.
Běžecké tratě také směr Debrník, Ferdinandovo údolí a dále do Německa. Celkem okolo 100 km běžeckých tratí v ČR. Většina stop strojově upravována.
Možnost využít běžeckého areálu Bretterschachten v Německu (12 km od ŽR) ve výšce 1.150 - 1.350 m n.m. Platí se za parkoviště u areálu. Další tratě v Německu u Arber See a v Bavorské Rudě směrem nahoru na Brennes (Javor).

Kam zajít po lyžování

V blízké Železné Rudě je množství restaurací a barů. Přímo na Belvederu je Snowtubing - sjíždění svahu ve sněhovém koridoru na gumových člunech. bohužel chybí bazén, ten nejbližší - Osserbad - je až v německém Lamu vzdáleném 30 km.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 176 km
Autem z Klatov buď přes Nýrsko nebo Běšiny a Železnou Rudu (z Plzně cca 1,5 h, 80 km).
Parkoviště u areálu Samoty. Pro areál Belveder u hotelu Engadin nebo před areálem při výjezdu z města.


Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Vlakem z Plzně cesta trvá asi 2,5 h.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět + ? = jedenáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Unikátní francouzské i světové středisko lyžování, které za své postavení vděčí především rozsáhlé lyžařské oblasti rozkládající se na 10 000 ha plochy - nejvyšší tratě l...
Lyžování ve výškách: 1250 - 3250 m.n.m
Délka sjezdovek: 225 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %36 %40 %24 %