Reklama

základní
informace

Železná Ruda Nádraží (786 – 896 m. n. m.)

Železná Ruda je městečko ležící 40 km jižně od Klatov u hranic s Německem. Je největším rekreačním střediskem západní Šumavy. Dominantou města je ojedinělá stavební památka - barokní kostel, postavený v 1. polovině 18. století. V 1. polovině 16. století se zde těžila a zpracovávala železná ruda a v 17. a 18. století se rozvinula výroba skla. Většina lyžařských terénů je na jižních svazích, celkem jsou v okolí města 3 menší areály (Belveder, Nad nádražím a Samoty). Město je také východiskem turistických a běžeckých tras. Cca. 3 km od Železné Rudy najdete další lyžařský areál Špičák a za hranicemi pak Velký Javor, nejvyšší horu Šumavy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 = 2 / 1 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
2000
Celková kapacita: 1500 os/h

Srovnat Železná Ruda Nádraží s ostatními středisky

Lyžování

Areál Železná ruda Nad nádražím je široká modrá louka nad železniční stanicí, délka cca. 700 m, 2 vleky - kotva + kratší poma, od horní stanice kotvy se lze dostat na sousední areál Belveder (cca. 100 m pěšky), společný skipas s Belvederem.

V Železné Rudě se kromě areálu Nad Nádražím a areálem Belveder také lyžuje v lokalitě Na Samotách.

Snowboard

V areálech přímo v Železné Rudě není žádná infrastruktura pro snowboard, nejbližší snowpark je v blízkém areálu Špičák (cca. 5 km).

Kam na běžky

Trasy směrem na Pancíř (Můstek a Prenet), Hofmanky a případně Modravu a Kvildu. Závodní běžecké tratě nahoře na Belvederu směrem na Hofmanky. Upravené tratě na Špičáku nad nádražím u lyžařské školy. Běžecké tratě také směr Debrník, Ferdinandovo údolí a dále do Německa. Celkem okolo 100 km běžeckých tratí v ČR. Většina stop strojově upravována. Možnost využít běžeckého areálu Bretterschachten v Německu (12 km od ŽR) ve výšce 1.150 - 1.350 m n.m. Platí se za parkoviště u areálu. Další tratě v Německu u Arber See a v Bavorské Rudě směrem nahoru na Brennes (Javor).

Kam zajít po lyžování

V blízké Železné Rudě je množství restaurací a barů. Přímo na Belvederu je Snowtubing - sjíždění svahu ve sněhovém koridoru na gumových člunech. bohužel chybí bazén, ten nejbližší - Osserbad - je až v německém Lamu vzdáleném 30 km.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 176 km
Autem z Klatov buď přes Nýrsko nebo Běšiny a Železnou Rudu (z Plzně cca 1,5 h, 80 km). Vlakem z Plzně cesta trvá asi 2,5 h.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Jarda
    recenze
    20.01.2011 - 16:11

    Recenze střediska, středisko se nachází v krásné přírodě. Vleky dostupnost dobrá, horší je to pro parkování auta. Personál u vleku arogantní a sedí jen v kabině a dívá se, co se kolem děje. Sjezdovky sice upravované, ale špatným způsobem (nelze srovnat s Alpami). Bezpečnost pro lyžaře na velmi slabé úrovni. Celkové hodnocení tak 30%.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Nádherný výhled na Ženevské jezero, tradiční architektura a kvalitní tratě - to je oblast Leysin / Les Mosses. Komu by nestačilo 100 km sjezdovek, může potom v rámci skip...
Lyžování ve výškách: 1200 - 2205 m.n.m
Délka sjezdovek: 60 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %72 %25 %3 %