Reklama

základní
informace

Železná Ruda Nádraží (786 – 896 m. n. m.)

Železná Ruda je městečko ležící 40 km jižně od Klatov u hranic s Německem. Je největším rekreačním střediskem západní Šumavy. Dominantou města je ojedinělá stavební památka - barokní kostel, postavený v 1. polovině 18. století. V 1. polovině 16. století se zde těžila a zpracovávala železná ruda a v 17. a 18. století se rozvinula výroba skla. Většina lyžařských terénů je na jižních svazích, celkem jsou v okolí města 3 menší areály (Belveder, Nad nádražím a Samoty). Město je také východiskem turistických a běžeckých tras. Cca. 3 km od Železné Rudy najdete další lyžařský areál Špičák a za hranicemi pak Velký Javor, nejvyšší horu Šumavy.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
2 = 2 / 1 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
2000
Celková kapacita: 1500 os/h

Srovnat Železná Ruda Nádraží s ostatními středisky

Lyžování

Areál Železná ruda Nad nádražím je široká modrá louka nad železniční stanicí, délka cca. 700 m, 2 vleky - kotva + kratší poma, od horní stanice kotvy se lze dostat na sousední areál Belveder (cca. 100 m pěšky), společný skipas s Belvederem.

V Železné Rudě se kromě areálu Nad Nádražím a areálem Belveder také lyžuje v lokalitě Na Samotách.

Snowboard

V areálech přímo v Železné Rudě není žádná infrastruktura pro snowboard, nejbližší snowpark je v blízkém areálu Špičák (cca. 5 km).

Kam na běžky

Trasy směrem na Pancíř (Můstek a Prenet), Hofmanky a případně Modravu a Kvildu. Závodní běžecké tratě nahoře na Belvederu směrem na Hofmanky. Upravené tratě na Špičáku nad nádražím u lyžařské školy. Běžecké tratě také směr Debrník, Ferdinandovo údolí a dále do Německa. Celkem okolo 100 km běžeckých tratí v ČR. Většina stop strojově upravována. Možnost využít běžeckého areálu Bretterschachten v Německu (12 km od ŽR) ve výšce 1.150 - 1.350 m n.m. Platí se za parkoviště u areálu. Další tratě v Německu u Arber See a v Bavorské Rudě směrem nahoru na Brennes (Javor).

Kam zajít po lyžování

V blízké Železné Rudě je množství restaurací a barů. Přímo na Belvederu je Snowtubing - sjíždění svahu ve sněhovém koridoru na gumových člunech. bohužel chybí bazén, ten nejbližší - Osserbad - je až v německém Lamu vzdáleném 30 km.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 176 km
Autem z Klatov buď přes Nýrsko nebo Běšiny a Železnou Rudu (z Plzně cca 1,5 h, 80 km). Vlakem z Plzně cesta trvá asi 2,5 h.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • Jarda
    recenze
    20.01.2011 - 16:11

    Recenze střediska, středisko se nachází v krásné přírodě. Vleky dostupnost dobrá, horší je to pro parkování auta. Personál u vleku arogantní a sedí jen v kabině a dívá se, co se kolem děje. Sjezdovky sice upravované, ale špatným způsobem (nelze srovnat s Alpami). Bezpečnost pro lyžaře na velmi slabé úrovni. Celkové hodnocení tak 30%.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři + pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Tre Valli, neboli Tři údolí, svým názvem jistě připomene své známější francouzské jmenovce. Areál leží 45 km východně od Bolzana. Tre Valli sice sousedí se (světo)známými...
Lyžování ve výškách: 1190 - 2515 m.n.m
Délka sjezdovek: 73 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %55 %34 %11 %