Reklama

základní
informace

Zell am See Schmittenhohe (700 – 2000 m. n. m.)

Areál Schmittenhohe leží v sousedství městečka Zell am See na břehu stejnojmeného jezera. Samotné Zell am See je jedním z nejznámějších rakouských středisek, leží přibližně 100 km jižně od Salzburgu. Společně s blízkým ledovcovým areálem Kitzsteinhorn - Kaprun je k dispozici návštěvníkům Zell am See celkem 130 km sjezdovek.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
25 + 27 + 25 = 77 / 77 km
Uměle zasněžováno: 65 %
Vleky:
97100
Celková kapacita: 44236 os/h

Srovnat Zell am See Schmittenhohe s ostatními středisky

Lyžování

Areál Schmittenhohe se nachází přímo nad Zell am See. Lyžuje se na převážně východních svazích. Schmittenhone je vyhledáván hlavně pro své náročné červené a černé tratě vedoucí dolů do Zell am See. Nejznámější je Trassabfahrt měřící 4 km s převýšením 1000 m.

Snowboard

Přímo v areálu je snowboard park u Areitalm.

Kam na běžky

Upravované běžecké tratě jsou jak na ledovci Kitzsteinhorn (cca 3 km ve výšce 2900 m), tak v okolí Zell am See (celkem 200 km).

Kam zajít po lyžování

Nabídka aprés-ski aktivit v okolí Zell am See je skutečně bohatá. Pro relaxaci je tu nové rozsáhlé wellness centrum Tauern Spa v Kaprunu nebo Freizeitzentrum v Zell am See (bazény, sauny, parní lázně, masáže). V Zell am See pak najdete krytou halu (bruslení, lední hokej, curling), nebo můžete bruslit na jezeře. Samozřejmě je k dispozici i paragliding, snowrafting a snowtubing, noční sáňkování nebo výlety na sněžnicích.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 460 km
Autem přes Salzburg po dálnici až do Bischofshofenu a dále cca 40 km po hlavní silnici do Zell am See. Příjezd k ledovci přes vesničku Kaprun.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Andrea
  Schmittenhohe
  14.11.2013 - 10:43

  to Franta: na mě během oběda na "Šmitce" (prosinec 2012)moje Volkl počkaly, zato někdo dal přednost hůlkám...

 • Vlasta
  Lyžování
  07.11.2010 - 18:33

  Do Zell am See jezdíme pravidelně koncem ledna. Můžu doporučit. Sjezdovky jsou perfektně upravené, žádné fronty u vleků. Počasí nám zatím vycházelo perfektně. Doporučuji vychytat čas na oběd. Hospůdky jsou dobré, ani né drahé, ale jsou dost kolem oběda přeplněné.

 • Ivan Senec
  Lyžovanie
  31.03.2010 - 16:31

  V Zelle am See sme lyzovali od 23-27.3.2010. Lyzovanie je uplne fantasticke. Krasne modre nenarocne trate. Vyborné lanovky. Nam sa pacilo omnoho viacej ako na ladovci Kaprune. Pocasie nam vyslo, takze obcas sme boli len v tricku. Po 2 dnoch sme boli uplne spaleni. Vzhladom k tomu teplu bol tazsi sneh. Ale zvladli sme to. Super dovolenka. Doporucujem. A kradeze ziadne.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * čtyři = 16
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Flachau leží ve středu lyžařské oblasti Salzburger SportWelt, celá oblast se skládá z několika údolí - Radstadt + Flachau + Wagrain + Sankt Johann. Flachau je domovské st...
Lyžování ve výškách: 950 - 2000 m.n.m
Délka sjezdovek: 350 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %57 %11 %