Lyžování v Itálii již od 15.2.2021?

Update 15.2.2021

S velkou lítostí potvrzujeme odklad startu lyžařské sezóny v Itálii, a to až na 5.3. Rozhodnutí padlo včera, a bylo oznámeno italskou vládou na tiskové konferenci v 14.2. v 19hod.

Věříme, že v březnu bude situace klidnější – do té doby je bohužel nutné vybrat pro lyžování jinou destinaci – např. Bulharsko či Švédsko, případně vyjet za teplem do zámoří. Pokud byste o některou z těchto destinací měli zájem – prosím, kontaktujte nás

Update 13.2.2021

  • Oblast Trentino zoranžověla (tj. také Madonna di Campiglio, Val di Fiemme) a ski openingy se proto bohužel odkládají (první nejčastěji zmiňovaný termín je v tuto chvíli 1-6.3.)
  • Oblast Lombardie naopak ski openingy potvrzuje (ski openingy Livigno 15.2., Bormio 17.2, Santa Caterina Valfurva 19.2.)
  • Německo zpřísňuje přeshraniční styk s ČR (snad bude tranzit do 24h možný, toto však zatím není potvrzeno)
  • Rakousko hrozí zpřísněním přeshraničního styku s ČR – dosud nic potvrzeno

Informace k 12.2.2021
Aktuální situace v Itálii

Ve žlutých regionech se plánuje otevřŽluté regiony - kovidově klidné s předpokládaným začátkem lyžařské sezónyení lyžařských středisek a hotelů, od 15.2.2021. V tuto chvíli se čeká na definitivní rozhodnutí od nové italské vlády (měla by být zvolena 12.2.2021). Situaci neustále sledujeme.

Do té doby lze vybírat, plánovat i rezervovat lyžařské pobyty v Itálii. Je to jednoduché a jisté - nebude-li Itálie otevřená, veškeré složené finance vracíme!

 

Platná cestovatelská omezení

Vláda svým nařízením nastavila nová pravidla cestování po 4.2.2021. Jakkoliv je tedy nákazová situace v Itálii výrazně lepší, než u nás, je podle těchto pravidel Itálie vedena jako červená - riziková země. Pro cestování do Itálie jsou proto nutné 3 testy - před odjezdem do IT, před odjezdem z IT, a po příjezdu z IT (detaily níže v tabulkách). Bližší informace naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Cestovatelský semafor od 5.2.2021 Pravidla vstupu a návratu do ČR dle Cestovatelského semaforu od 5.2.2021

Výhody pro Vás - exkluzivně jen u nás

Jako zpříjemnění aktuálních cestovatelských omezení Vám nabízíme na vybraných hotelech slevu 5-10% nebo upgrade do vyšší kategorie pokoje.

Sporthotel Romantic Plaza****, Madonna di Campiglio: zdarma upgrade do vyšší kategorie pokoje a slevy na skipas od 6.3.2021

Hotel Margherita***, Livigno: 5% sleva na nové rezervace!

Hotel Rio Stava****, Val di Fiemme: zrušení bez poplatků do 3 dnů před odjezdem.

Hotel Sport***, Bormio: 10% sleva na nové rezervace!

Covid-safe stornopodmínky

Buďte v klidu a pohodě – u vvybraných hotelů platí Covid-safe stornopodmínky. Nebudete-li moci na Váš pobyt odcestovat, do 24 hodin před začátkem Vašeho pobytu můžete pobyt bezplatně zrušit!


Pro Vaše dotazy a poptávky jsme Vám rádi k dispozici na těchto kontaktech