Reklama

základní
informace

Aletsch - Brig (1050 – 3100 m. n. m.)

Oblast Aletsch se nachází nad údolím Rhony poblíž městečka Brig v jižním Švýcarsku. Kromě několika lyžařských areálů je známá hlavně díky největšímu a nejdelšímu ledovci v Alpách - Aletschgletscher. I díky tomu byla jako první alpská oblast byla zapsána do světového přírodního dědictví UNESCO.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
68 + 113 + 53 = 228 / 228 km
Uměle zasněžováno: 24 %
Vleky:
151180
Celková kapacita: 42858 os/h

Srovnat Aletsch - Brig s ostatními středisky

Lyžování

Kolem Brigu se lyžuje na obou svazích (jižních i severních) údolí Rhony. Největšími středisky jsou:

Riederalp/Bettmeralp/Fiescheralp - hlavní centrum oblasti s 115 km sjezdovek na převážně jižních svazích ve výškách 1050 - 2869 m.n.m., do areálu vedou četné kabinky přímo z údolí Rhony (Morel/Filet/Fiesch), areál je vhodný i pro rodiny s dětmi

Belapl/Blatten - 60 km sjezdovek převážně ve výškách 2090 - 3100 m.n.m.; určeno pro sportovní lyžaře, kteří si přijou na své hlavně v okolí třítisicového Hohstocku.

Bellwald - 30 km sjezdovek na převážně jižních svazích nejdále od Brigu ve výškách 1600 - 2080 m.n.m.

Rosswald - 25 km sjezdovek na severních svazích "naproti" přes údolí, ve výškách 1820 - 2600 m.n.m. najdete hlavně červené a černé tratě.

Snowboard

Všechna střediska dbají o snowboardisty: U-rampu naleznete v Belalp, Bettmeralp, Fischeralp i v Rosswaldu. Samozřejmostí jsou sjezdy v prašanu s krásným výhledem na ledovec.

Kam na běžky

V celé oblasti je k dispozici 23 km tratí.

Kam zajít po lyžování

Centrem zábavy je nedaleký Brig, tam najdete vše, co je třeba včetně termálního bazénu. V samotných střediscích je nabídka skromnější.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1020 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux - Martigny - Sierre. Za Sierre končí dálnice, do Brigu potom ještě cca. 40 km. Z Brigu jsou jednotlivá střediska vzdálena max. 30 km.

Lze ovšem také využít autovlaku v tunelu Lötschberg - v tom případě pokračujete z Bernu směr Thun a Kandersteg, vlakem "podjedete" hlavní hřeben Bernských Alp a jste přímo v údolí Rhony za Sierre. Za 25 CHF ušetříte cca. 100 km po dálnici. Bližší informace naleznete zde.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Michal D.
  stojí za to
  19.03.2015 - 12:15

  Ahoj, rád bych se tímto podělil s vlastními zkušenostmi ze střediska Aletscharena. Byly jsme zde první březnový týden. Ideální středisko je pro vyznavače fakt dlouhých sjezdů. Délky sjezdovek jsou občas fakt mazec. Kolikrát jsme už opravdu hledali nějakou sedačku nebo kabinu. Sjezdovky perfektní, prostě švýcaři. Detailní pohled na Aletschgletcher je impozantní. A při jasném počasí k tomu ještě z druhé strany Matterhorn jak na dlani - pecka. Bohužel dvě malé chybky toto středisko má. Jednu odstraní už od příští sezóny, a to kabinu na Moosfluh. To je teda tragédie. Je strašně dlouhá a táhne se jak šnek. Takže sláva hurá, bude nová. Druhá chybka je, že naprosto chybí jakákoli sedačka nebo kabina z Bettmersee na Moosfluh. Musíte využít horní přejezd sjezdovkou, který je bohužel několikrát do kopce, takže šlapete. Nebo přejezd spodní po cestě pro pěší mezi barákama ve vsi. Ceny skipasů srovnatelné s Itálií Dolomiti Superski. Celkově doporučuji. Celkově týden tady vyjde sice o ca.10% dráž než v Itálii, ale Švýcarsko zkrátka vždycky stojí za to.

 • Michal D.
  cesta do střediska
  04.02.2015 - 13:22

  Ahoj všem, rád bych uvedl na pravou míru délku cesty do tohoto střediska. Tady popsaná cesta je naprosto šílená. Přeci každý kdo pojede z Prahy, resp. z Čech,proč by probůh jezdil směr Karlsruhe. To je cesta tak pro Poláky co jedou ze severu. Samozřejmě, že ideální cesta je na Mnichov, Bregenz, dál směr Chur, odbočit a jet na Zürich. Potom přes Andermatt, autovlakem za 30,-CHF přes Furkapass a jste tam. Celková vzdálenost z Prahy je ca. 850km. Proč se proboha táhnout víc jak 1000km. :-)

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět * dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Carezza společně se sousedním městečkem Welschnofen / Nova Levante leží na východním okraji oblasti Dolomity Superski 30 km od Bolzana. V rámci superoblasti Dolomiti Supe...
Lyžování ve výškách: 1200 - 2337 m.n.m
Délka sjezdovek: 41 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %56 %29 %15 %