Reklama

základní
informace

Alpe d'Huez (1120 – 3330 m. n. m.)

Středisko Alpe d'Huez vzdálené 60 km od Grenoblu a 180 km od Lyonu těží ze svého výhodného umístění v jižní části severních Alp. Díky své poloze na jižně orientovaném vysokohorském platu pod Pic Blanc (3300 mn.m.) má toto středisko vyjímečné sluneční podmínky, a to i v prosinci a v lednu - dle údajů fr. meteorologické služby průměrně 300 slunečných dní v roce. V lednu je možné lyžovat za slunečního svitu až do 17 hodin a od počátku února ještě o půl hodiny déle.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
39 + 106 + 80 + 67 = 250 / 250 km
Uměle zasněžováno: 22 %
Vleky:
4116250
Celková kapacita: 101000 os/h

Srovnat Alpe d'Huez s ostatními středisky

Lyžování

Od nadmořské výšky 1120 m do 3330 m Vás vyveze soustava lyžařských vleků s kapacitou více než 100.000 osob/hod na 123 sjezdovek nejrůznější úrovně. Již dávno se nelyžuje jen v okolí původního střediska Alpe d´Huez z roku 1936. Propojením se sousedními vesničkami Oz, Vaujany, Villards a Auris vznikla rozsáhlá oblast nazvaná Les Grandes Rousses.

Celkem se v zimní sezóně před Vámi rozprostírá téměř 250 km sjezdovek. Velkým zážitkem je mimo jiné šestnáctikilometrová sjezdovka Sarenne (vede z vrcholu Pic Blanc dolů - je nejdelší v Evropě) nebo vyhlášená sjezdovka "Tunnel" vyhloubená přímo v ledovci (opět z vrcholu Pic Blanc).

Sjezdovky vedoucí přímo do střediska Alpe d´Huez 1860 jsou v dolní části mírnější, což bude vyhovovat méně náročným lyžařům. Pro náročnější jsou výše položené sjedovky nebo lyžařský stadion v části "Signal" a dále část areálu Auris, kam se dostanete sedačkou, která vede přes horskou strž mezi Alpe d'Huez a Auris.

Při zakoupení 6-denního skipasu Grandes Rousses/Visalp můžete také navštívit střediska sdružená v rámci projektu Grande Galaxie - tj. sousední oblast Les 2 Alpes, Puy St. Vincent, Serre Chevalier nebo oblast na hranici s Itálií Voie Lactée (Mléčná dráha).

Snowboard

Ve středisku jsou 2 snowboard parky s boardercrossovou dráhou, skoky, raily a half pipe.

Kam na běžky

V okolí se nachází 50 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Pokud si po příjezdu obstaráte legitimaci "VISALP", budete mít možnost plně a bez omezení využít všechno, co tato báječná oblast nabízí. V ceně jsou nejen vleky, ale i 50 km běžeckých tratí, 2 plavecké bazény; bruslařský stadion, vstup do kongresového a sportovního paláce (tenis, squash, turnaje...), návštěva muzea, pravidelné koncerty klasické hudby a místní doprava.

Středisko poskytuje široký výběr ubytovacích zařízení od apartmá přes ubytovny až po čtyřhvězdičkové hotely, kde si budete moci odpočinout po aktivně stráveném dnu.

Pro milovníky nočního života jsou k dispozici restaurace, diskotéky a piano bary, ve kterých můžete strávit nezapomenutelné okamžiky. Můžete si rovněž vyzkoušet jízdu na sněžném skútru, řídit automobil na ledové ploše, zalétat si na rogalu nebo padáku nebo shlédnout překrásné panorama Oisanského masívu z letadla či helikoptéry.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1170 km
Autem : po dálnici směr Rozvadov - Norimberg - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - Grenoble. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201. Z Grenoblu po silnici N91 směr Briancon. V Bourg d'Oisans odbočíte na D211 a vystoupáte do Alpe d'Huez. Z konce dálnice je to cca. 60 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě (220 km), nebo St. Exupéry v Lyonu (150 km) nebo do Grenoblu a dále busem - jízdní řády busů na Altibus nebo na VFD , popřípadě na stránkách letiště v Ženevě, Lyonu nebo Grenoblu.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jana
  Sníh
  06.02.2017 - 16:36

  Dobrý den, víte někdo jak to teď vypadá aktuálně se sněhem na sjezdovkách a zda je sníh i na nižších sjezdovkách? Celkově kdo tam, jak jste byli spokojení? Za měsíc tam máme jet, tak děkuji za každé info.

 • Martin
  bez předmětu
  15.01.2017 - 14:03

  Už nejezdíme jinam, super středisko, super cena a do března to spadne i dole, myslím....

 • Lenka
  Sníh
  04.01.2017 - 11:21

  Dobrý den, chci se zeptat jak to reálně vypadá se sněhem a s otevřenými sjezdovkami? Přijedeme v sobotu 8.1.,v ČR sněží a Francie zatím nic moc.
  Děkuji za info.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

jedna * čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Které středisko patří ke Švýcarsku stejně nerozlučně jako čokoláda či hodinky? Odpověď je jednoduchá -Zermatt. Je to také určitě tím, že leží pod nejfotografovanější horo...
Lyžování ve výškách: 1603 - 3899 m.n.m
Délka sjezdovek: 313 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %60 %18 %