Reklama

základní
informace

Bad Gastein - Graukogel (1079 – 2007 m. n. m.)

Bad Gastein - Graukogel je nejmenším areálem v lyžařském údolí Gastein. Leží přímo u centra údolí - mestečka Bad Gastein a je propojen skibusy se třemi dalšími lyžařskými areály oblasti - Sport Gasteinem, Bad Gasteinem - Hofgasteinem a Dorfgasteinem. Celkem je tak k dispozici přes 100 km tratí.

Specialitou oblasti Gastein je kromě lyžování i široká nabídka lázeňských služeb - v údolí je množství termálních pramenů, které se využívají již od dob rakousko-uherské monarchie.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 + 6 + 2 = 11 / 11 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
102
Celková kapacita: 3348 os/h

Srovnat Bad Gastein - Graukogel s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severo-západním svahu hory Graukogel (2.492 m.n.m.). Areál je poměrně "jednoduchý" - nahoru se dostanete dvěma sedačkami (nahoře je ještě kratší kotva) a dolů vedou po každé straně dvě tratě. Jedná se o poměrně strmé kopce prověřené mistrovstvím světa v roce 1958. Ostatně jedna z tratí se jmenuje po slavném rakouském lyžaři Toni Sailerovi.

Dnes je areál trochu "zapomenutý" - tj. patří mezi nejklidnější a nejméně navštěvované v rámci celého údolí. Navíc z horní stanice navíc budete mít krásný výhled na celé údolí Gastein.

Snowboard

V areálu není žádná infrastruktura pro snowboard. Snowboard park s halfpipe je v Dorfgasteinu. V areálu Bad Gastein - Bad Hofgastein je snowpark s překážkami.

Kam na běžky

V údolí vede celkem 150 km tratí, upravovány jsou v závislosti na sněhových podmínkách.

Kam zajít po lyžování

Jak napovídají názvy středisek, po lyžování můžete využít rozsáhlé nabídky lázeňských služeb - zejména v komplexu Alpen Therme v Bad Hofgasteinu a Felsen Therme v Bad Gasteinu.

Ale i jen pouhá procházka po secesním Bad Gasteinu stojí za to.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 460 km
Autem po tauernské dálnici přes Salzburg do Bischofshofenu, dále do hlavní silnici přes St. Johann, odbočka do údolí Gasteinertal je v Lendu. Z dálnice do Bad Hofgasteinu je to cca. 40 km.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset + šest = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Pec pod Sněžkou je jedno z nejznámějších českých lyžařských středisek, nachází se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka. Pec pod Sněžkou je obklopena překrásnou pří...
Lyžování ve výškách: 830 - 1215 m.n.m
Délka sjezdovek: 10 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %64 %0 %