Reklama

základní
informace

Bad Gastein - Graukogel (1079 – 2007 m. n. m.)

Bad Gastein - Graukogel je nejmenším areálem v lyžařském údolí Gastein. Leží přímo u centra údolí - mestečka Bad Gastein a je propojen skibusy se třemi dalšími lyžařskými areály oblasti - Sport Gasteinem, Bad Gasteinem - Hofgasteinem a Dorfgasteinem. Celkem je tak k dispozici přes 100 km tratí.

Specialitou oblasti Gastein je kromě lyžování i široká nabídka lázeňských služeb - v údolí je množství termálních pramenů, které se využívají již od dob rakousko-uherské monarchie.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
3 + 6 + 2 = 11 / 11 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
102
Celková kapacita: 3348 os/h

Srovnat Bad Gastein - Graukogel s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na severo-západním svahu hory Graukogel (2.492 m.n.m.). Areál je poměrně "jednoduchý" - nahoru se dostanete dvěma sedačkami (nahoře je ještě kratší kotva) a dolů vedou po každé straně dvě tratě. Jedná se o poměrně strmé kopce prověřené mistrovstvím světa v roce 1958. Ostatně jedna z tratí se jmenuje po slavném rakouském lyžaři Toni Sailerovi.

Dnes je areál trochu "zapomenutý" - tj. patří mezi nejklidnější a nejméně navštěvované v rámci celého údolí. Navíc z horní stanice navíc budete mít krásný výhled na celé údolí Gastein.

Snowboard

V areálu není žádná infrastruktura pro snowboard. Snowboard park s halfpipe je v Dorfgasteinu. V areálu Bad Gastein - Bad Hofgastein je snowpark s překážkami.

Kam na běžky

V údolí vede celkem 150 km tratí, upravovány jsou v závislosti na sněhových podmínkách.

Kam zajít po lyžování

Jak napovídají názvy středisek, po lyžování můžete využít rozsáhlé nabídky lázeňských služeb - zejména v komplexu Alpen Therme v Bad Hofgasteinu a Felsen Therme v Bad Gasteinu.

Ale i jen pouhá procházka po secesním Bad Gasteinu stojí za to.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 460 km
Autem po tauernské dálnici přes Salzburg do Bischofshofenu, dále do hlavní silnici přes St. Johann, odbočka do údolí Gasteinertal je v Lendu. Z dálnice do Bad Hofgasteinu je to cca. 40 km.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + čtyři = jedenáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %