Reklama

základní
informace

Bad Kleinkirchheim (1100 – 2055 m. n. m.)

Bad Kleinkirchheim leží v pohoří Nockberge a původně lázeňské městečko se stalo jedním z největších lyžařských areálů v Korutanech.

Sjezdovky o celkové délce 103 km (z toho plných 95 km lze pokrýt umělým sněhem) se rozkládají na kopcích nad lázněmi Bad Kleinkircheim a nad menším střediskem St. Oswald. Specialitou místního areálu je závodní sjezdová trať pojmenovaná po slavném místním rodákovi Franzi Klammerovi, je dlouhá 4,2 km s výškovým rozdílem 920 m.

Jak název městečka napovídá, lyžování můžete kombinovat s koupáním v místních termálních lázních - v lázních St. Kathrein nebo Römerbad.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
18 + 77 + 8 = 103 / 103 km
Uměle zasněžováno: 92 %
Vleky:
15470
Celková kapacita: 33500 os/h

Srovnat Bad Kleinkirchheim s ostatními středisky

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 560 km

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Daniela
  Velká spokojenost
  24.03.2016 - 16:46

  Středisko je úžasný. Skvělé sjezdovky, málo lidí, úžasné možnosti pro posezení na sjezdovkách a velice milí domácí. Po lyžování jsou skvělý termaly. Jen doporučuji úžasný Römerbad. Teploučka voda a skvělý pohled na sjezdovky nebo se dá i v březnu opalovat na lehátkach. Bad Svatá Kateřina nás naopak moc nepotěšil.

 • dolezal milos
  dotaz
  03.02.2016 - 15:09

  Ahoj ,prosím o info nebo tip na ubytování se skypasem v BKK DÍKY DM dolezal.mil@seznam.cz

 • Mirek
  BKK
  25.01.2016 - 14:28

  Středisko je zastaralé, nejvíce vadí nepohodlné a pomalé lanovky, ale jezdím sem už asi 15 let, protože zde nebývá moc lidí, je to blízko, a na jaře lze pořídit pobyt včetně skipasu za cca 1000 Kč/osoba/den.
  Minulý týden však velmi špatná zkušenost - za slunečného počasí v mrazech okolo -10 byly zasněžovány i přes den dlouhé celistvé úseky sjezdovek, takže jsme pravidelně museli projíždět několik stovek metrů naslepo, nešlo se vyhnout. Takhle kydat ledovou tříšť za krk návštěvníkům si už snad nedovolí ani nikde v Horní Dolní ... ostuda!
  Pokud tedy máte mrazivou předpověď počasí "samé koláče" a těšíte se na příjemné lyžování na tvrdé podložce s dobrou viditelností, BKK se zdaleka vyhněte! :(

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm + deset = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Flachau leží ve středu lyžařské oblasti Salzburger SportWelt, celá oblast se skládá z několika údolí - Radstadt + Flachau + Wagrain + Sankt Johann. Flachau je domovské st...
Lyžování ve výškách: 950 - 2000 m.n.m
Délka sjezdovek: 350 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %57 %11 %