Reklama

základní
informace

Cervinia (1524 – 3899 m. n. m.)

Cervinia se nachází na samém konci Vallée d'Aosta v západní části italských Alp. Přes "kopec" sousedí se slavným švýcarským střediskem Zermatt, o něco níže v údolí pak najdete středisko Valtournenche. Celkem je tak k dispozici v plně propojených areálech Cervinia - Valtournenche - Zermatt 350 km sjezdovek v zimě a 21 km tratí v létě.
I když je Cervinia hlavně díky "ubytovnám" z 80. let o méně elegantní než Zermatt, nabízí příznivější ceny, přímý přístup do celé oblasti bez dojíždění autem, modernizované přepravní zařízení, pěkné červené sjezdovky a stejně úchvatné výhledy na okolní čtyřtisícovky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
41 + 97 + 8 = 146 / 146 km
Uměle zasněžováno: 25 %
Vleky:
55140
Celková kapacita: 42669 os/h

Srovnat Cervinia s ostatními středisky

Lyžování

Nástupním bodem do areálu je Cervinia (2050 m) nebo i níže položené Valtournenche (1524 m).
Po výjezdu kabinou nad Cervinii do oblasti Plan Maison se před vámi otevře "modrá" pláň. Ještě výše jsou k dispozici především kvalitní červené a černé vedoucí dolů do Cervinie z Plateau Rosa.

Unikátní je zejména 22 km dlouhý sjezd z Piccolo Cervino/ Kleine Matterhorn (3883 m) na hranici se Švýcarskem dolů do Valtournenche nebo 17 km na opačnou stranu do Zermattu.
Pokud sjedete až dolů do Zermattu do stanice Furi, můžete vyrazit novou kabinkou do areálu Gornergratt nebo do části Rothorn (nutná cesta skibusem do centra a pak výjezd zubačkou Sunegga).

Díky vysoké nadmořské výšce (větší část italského i švýcarského areálu je nad 2500 m) Cervinia garantuje dobré podmínky i na jaře až do května. Dalším lákadlem je možnost heliskiingu v nádherném prostředí čtyřtisícovek, kterým dominuje Matternhorn (4478 m) a Dufourspitze - Monte Rosa (4634 m).

Snowboard

Nad Plan Maison je "Indian park" se spoustou skoků a railů jak pro začátečníky, tak i pro profi-riders. K dispozici je i zvláštní snowboard skipass. Další kvalitní skipark - Gravity Park - je pak na ledovci na švýcarské straně.

Kam na běžky

V okolí je 8 km tras - 3 km v Cervinii, dalších 5 km ve Valtournenche.

Kam zajít po lyžování

Specialitou v Cervinii je jízda na motokárách po sněhu/ledu. Ovšem můžete se věnovat i dalším aktivitám jako je paragliding, jízda na sněžných skútrech, výlety na sněžnicích atd. Širokou nabídku wellness služby pak naleznete v místních hotelích. V místních barech a restauracích pak můžeme ochutnat speciality regionu Aosta.
Ve Valtournenche je k dispozici krytý bazén včetně sauny a tenisového kurtu (CENTRO SPORTIVO POLIVALENTE).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1040 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - San Bernardino (tunel) - Lugano - Miláno - Novara a dále směr Aosta.
Před Aostou za St. Vincent odbočíte na Valtournenche a dojedete až do Breuil-Cervinia. (cca. 30 km od sjezdu z dálnice).
Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Pavel
  Zkušenost s cestou
  25.11.2016 - 08:26

  Ve středisku Cervinia jsme byli v prosinci 2014. Cesta z Moravy přes Bratislavu, Vídeň, Vilach, Udine, Miláno cca 1300km za 13 hodin ve dvou řidičích. Cena italských dálnic do 50 Eur. Při cestě zpět kolem Vídně kolony, hodinu zdržení.
  Letos v prosinci pojedeme znovu ve 4 řidičích. Tentokrát přes Brno, Vídeň, Vilach, Udine. Nazpět pojedeme přes Brener, protože den před Štědrým dnem mám strach z kolon ve Vídni. Italové dálnice malinko zdražili, ale nic kritického. Přes Brenner je to cca o 2 Eura drahší.
  Před 2 lety jsme se v Cervinii potkali s rodinou z Prahy. Dotyčný konstatoval, že cesta přes Insbruck nic moc. Chytli nějaké fronty. Nazpět si kupoval švýcarskou dálniční známku a jel domů v noci přes Švýcarsko a Německo.
  Středisko Cervinia - Zermatt se nám hodně líbilo. Je nutno si doplatit celoplošný skipas. Vzhledem k nadmořské výšce se za nepříznivých povětrnostních podmínek může stát, že není možný přejezd na švýcarskou stranu. Ale ten 1 až 2 dny to nevadí. Na italské straně je pěkných terénů taky dostatek. Nám se hodně líbilo ve Valtournenche. Drobný nedostatek je, že při přejezdu do Cervinie musíte použít jednu pomu. Je škoda, že se jim za ty 2 roky nepodařilo vyměnit poslední vlek střediska za sedačku. A ani do roku 2018 to zatím není v plánu.
  Jinak středisko perfektní a Matterhorn (Cervino) jako místní dominanta stojí za tu cestu.

 • MN
  Zkušenost s cestou
  12.08.2016 - 08:04

  Ahoj,
  může se někdo podělit o zkušenosti s cestou?

  Děkuji MN :)

 • Jana May
  doprava
  09.11.2012 - 16:27

  Ahoj, poptávám touto netradiční cestou dopravu do Cervinie 9.2.2013 a někdy kolem 16.2. zpět pro 2 osoby.
  Má eventuelně někdo zkušenost s transferem z milánského letiště vlakem nebo busem co Cervinie, resp. do Chatillonu - St. Vincent?
  Budu vděčná za jakékoli info, díky, Jana

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - sedm = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Gstaad leží na jižním okraji kantonu Berner Oberland v těsném sousedství frankofonního kantonu Vaud. Patří do skupiny luxusnějších švýcarských středisek, kde můžete potka...
Lyžování ve výškách: 950 - 3000 m.n.m
Délka sjezdovek: 497 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %46 %37 %17 %